1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Po co są osiągnięcia czyli gdzie się podziała skromność...

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez TheDoom, Lipiec 24, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. TheDoom

TheDoom Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Czy wiecie, że Osiągnięcia (achievementy) z Xbox360 i Trofea z PS3 to zło? Ale takie najprawdziwsze zło? Gdy się tak zastanowić, to niewiele jest rzeczy gorszych... przynajmniej jeśli chodzi o gry i granie.

Wydają się nieszkodliwe i fajne, prawda? Cóż może być złego w tym, że raz na jakiś czas w trakcie grania wyskoczy nam mała informacja, że dostaliśmy nagrodę za coś, co właśnie zrobiliśmy? No właśnie. To miłe jest przecież, a nie złe, nie? No, generalnie rzecz biorąc... nie.

Zapraszam do oryginalnego artykułu:
    Po co są Osiągnięcia, czyli gdzie się podziała skromność... - Gamecorner.pl

PS. Czy też uważacie że ten blog zszedł na psy?

2. Lotnik421 Xbox One

3. hanzo47

hanzo47 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Bystrzyca Kłodzka
    Nie zgadzam się z tym artykułem. :)

4. Ado o

Ado o Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chotomów
    Cóż...artykuł jest mocno przesadzony i widać że kolo to pecetowiec :], nawet sam o tym wspominał w artykule. Osobiście zdobywam osiągnięcia, aby mieć co robić w grze. Powiedzmy w GTA IV...skończyłem grę na 100%, nie ma już co robić w singlu to co? To z nudów zacząłem zdobywać osiągnięcia. Tak samo cała reszta, w dupie mam czy ktoś zobaczy ile mam GS czy tam ile mam acziwów, zdobywam je z nudów.

5. zary

zary Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wałbrzych
    Ogólnie są niepotrzebne ale widać ilością ich zobaczyć czy dany gracz jest doświadczony

6. ogrodnik10

ogrodnik10 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dokładnie
    Ciekawe czy znajdzie się jakiś koleś w wieku 15-40 lat poświęci życie towarzyskie na rzecz achieweventów
    Same komentarze pod artykułem o tym świadczą
    "Kolejna rzecz [achievementy] której zabrakło w pc więc trzeba ją wyśmiać..."
    Mnie osiągnięcia nie interesują, jasne że chciałbym mieć ich więcej (bo kto nie:)) ale konsola to nie dobro konieczne tylko luksusowe więc służy tylko do rozrywki
    Ja przechodze normalnie grę na easy/normalu i nie patrzę na ilość zdobytych z niej aczików - przykład - call of juarez - przejście gry w 8h a tylko 15 achievementów

7. Agron95

Agron95 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Albo autor tego artykułu został bardzo dotkliwie urażony bo nie zdobył wszystkich osiągnięć w GTA4 albo jest PC'towcem.

Też myślę że ogólnie są nie potrzebne, ale osiągnięcia wcale nie mówią o doświadczeniu gracza tylko o doświadczeniu gracza mówi ilość czasu spędzona nad daną grą.

8. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja osiagniecia traktuje jak cos zbednego, z nimi czy bez nich, co za roznica.

Autor widocznie mial jakis kompleks i chcial sie dowartosciowac.

9. funuman

funuman Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Artykuł pisał pewnie jakiś maniak komputerowy, osiągnięcia są miłym dodatkiem, ale nie takim że trzeba je zdobywać..

10. Staroch

Staroch Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    artykuł bardzo podkoloryzowany.
    ja po prostu przechodze gre jak przeszedlem to ja na polke odkladam i tyle. nie patrze na achiwy. tyle achiwow ile mi wyskoczylo zostawiam : )) przykladem u mnie jest kung fu panda przeszedlem na eazym i mam okolo 200 punktow i co z tego ? juz przeszedlem nie bede drugi raz na hardzie przechodzil zeby miec 600 punktow i sie cieszyc ze na 60 procent przeszedlem w systemie achiwow.

11. DeMoH

DeMoH Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Hehe - w końcu miałem się z czego (albo raczej z kogo) pośmiać. Artykuł był napisany przez kogoś, kto chyba w ogóle nie wie o czym pisze ^^

12. Pan Gąbka

Pan Gąbka Guest

A ja sie po czesci zgadzam z tym artykulem. Diablo 2 przechodzilem kazda postacia bo chcialem. Sacreda 2 tez przeszedlem prawie kazda postacia(2 postaciami jeszcze gram) i to nie dla punktow tylko dla satysfakcji. Uwazam ze nie sa potrzebne do gry punkty bo i po co one? Ranga jakas? Jakis malolat bedzie siedzial 12h dziennie by odblokowywac punkty i bedzie ich milion trzysta a w coda 4 w multi bedzie dostawal ciegi od kolesi z iloscia punktow ponizej 5k. Podejzewam ze w pewnych grupach ilosc punktow jest istotnym czynnikiem by osiagnac dana pozycje w stadzie ale wg mnie jest to niewielka ilosc uzytkownikow i wiekszosc ludzi gra dla wlasnej przyjemnosci.

13. DeMoH

DeMoH Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Gąbka - ja też gram dla przyjemności, dla mnie achievementy są tylko fajnym dodatkiem. Ale np. żeby zdobyć 1000G w jakiejś grze to trzeba wykazać się umiejętnościami, a autor artykułu twierdzi, że każde dziecko je zdobędzie jeśli będzie bardzo długo grało...

14. gumis

gumis Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Granie na konsolach X360 i PS3 nie polega na tym by mieć jak najwięcej punktów (osiągnięć) gry mają nas cieszyć w różny sposób, a nie czy będe miał 1000/1000 a kumpel ma 750/1000 i będe sie śmiał z niego bo jest gorszy. Tu nie o to chodzi, tu chodzi o dobrą zabawe samemu i w gronie znajomych (rodziny)...
    Takie jest moje zdanie...

Ale dużo jest takich ludzi, tak jak opisują w tym artykule że sie przechwalają że są lepsi itd...

15. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ja takiego jeszcze nie spotkalem :)

Jedynie kolka adoracyjne ludzi z top 5

16. gumis

gumis Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16

A ja poznałem, trzech kumpli ze szkoły co mają X360 i tylko sie chwalą jacy to oni nie są, i ile archiwamentów mają... itd...

17. _DaRkNeS_

_DaRkNeS_ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Dąbrowa Górnicza
    Racja racja , ja się z tym zgadzam :) Gamepoints to kolejny pimp gadżet , którym można się podjadać , wbrew temu co mówią ze grają dla przyjemności tylko , nie dla punktów , teraz taki okres , każdy chce być lepszy od drugiego to poprawia samopoczucie.

18. glodos

glodos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Boże skąd ten koleś się urwał:) Ja w achievementach widzę same plusy:
    1. Dają satysfakcję - i nie chodzi mi tu o chwalenie się przed innymi bo przez pół roku miałem profil offline i jakoś nie czułem potrzeby pokazania innym ile mam Gs.
    2. Miernik doświadczenia i umiejętności gracza: nie musze pytać kogoś czy dobry jest np w CoD, kiedy ma 700 G za grę

19. _DaRkNeS_

_DaRkNeS_ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Dąbrowa Górnicza
    Ale widzisz może tak jest w twoim przypadku :) ale znajdą się zawsze live napinacze.

20. glodos

glodos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    No tak są osoby które grają dla Gs, albo poprostu je sobie nieuczciwie nabijają

21. zary

zary Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wałbrzych
    Jak to nieuczciwie to można tak?

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.