1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

po próbie zmiany napięcia nie działają wiatraczki

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez jacek660022111991, Kwiecień 24, 2010.

1. jacek660022111991

jacek660022111991 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    radzyń podl.
    Tak jak w temacie. Próbowałem zmienić napięcie na 12V w wiartaczkach. Podłączyłem czerwony i brązowy kabelek do siebie i próbowałem podłączyć to w miejsce gdzie się to lutuje (tam gdzie trzeba oczywiście). Jednak to nie działało mi pewnie z powodu iż gdy była wtyczka podłączona pod płytę główną(ta 3pinowa gdzie sie je podłacza) to pewnie któryś kabelek dotykał metalowej obudowy(na 90%). Chciałem podłączyć z powrotem tak jak było standardowo, ale nie działa:( podłączyłem inny wiatraczek pod tą wtyczkę i też nie działa. Co dziwne gdy podłączyłem wiatraczki z xboxa360 pod kompa to też nie działały;/ ale gdy podłączy się je pod 12V (z zasilacza zewnętrznego) to 1 lub 2 działa zależy od podłączenia. dziwne strasznie:(
    spaliło się coś? jak tak to co?:( proszę o pomoc:((

2. Lotnik421 Xbox One

3. Qazimodo

Qazimodo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Alfa Centauri
    tu masz schemat wyprowadzeń zasilania gniazda w xbox360

prawdopodobnie spaliłeś coś na płycie stabilizator,rezystor lub regulator napięcia
    to co w tej chwili możesz zrobić to podłączyć [+] wiatraków do 12V (żółty) i [-] do GND (czarny) i będziesz miał na stałe 12 Volt - wtyczki od wiatraków już nie wpinaj do płyty !
    opcja druga zanieś do serwisu lub dać komuś kto się na tym zna ...

4. jacek660022111991

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    radzyń podl.
    a jeśli chce podłaczyc 3 wiatraczki (2 te standardowe polaczone i 1 na radiator od gpu) to podlaczam tak jak powiedziales [+] wiatraczka do zoltego(czyli na schemacie nr 5) i [-] do czarnego(czyli na schemacie nr 8), potem 2 para w srodek (+ nr4, -nr 7) i 3 para kabelkow po prawej tez tak samo(+ nr3, -nr 6)? czy wszystkie plusy puscic do zoltego a wszystkie minusy do czarnego po lewej stronie?
    a jeszcze jedno pytanie: skąd mam wiedzieć które kolory to [+] w wiatraczkach?(podejrzewam że te które łączyłem czyli brązowy i czerwony) a niebieski i czarny (te które były podłączone po "przeróbce" do płyty głównej) to minusy?

kolego jak mam to podpiąć skoro trzeba tam podłączyć kable od wiatraków- trzeba je upchać we wtyczce od xboxa, ale wszystko jest na styk,jeśli puszcze kable bez izolacji to bedzie spiecie przez metalowa obudowe;//////
    pomocy:(

5. Qazimodo

Qazimodo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Alfa Centauri
    możesz podłaczyc tak jak napisałeś kolejno lub wszystkie na raz + żółty ,a - czarny
    kabelki musisz przylutowac do płyty bo od strony wtyczki nic nie zrobisz ,ja ci tylko dałem fotke żebyś wiedział jak ,ale jeżeli nic ci to nie mówi to lepiej odpuść bo uszkodzisz xboxa na amen ,poszukaj kogoś kto czai blusa i ma miernik bo tylko pogorszysz sprawę

...................................................
    możesz też połączyć razem wszystkie + od 3 wiatraków i wszystkie - (też razem) i wyprowadzić jakimś otworem na zewnątrz xboxa juz tylko 2 kabelki i podłączyc do zewnętrznego zasilacza który masz - to będzie prostsze ,choć niezbyt eleganckie

6. jacek660022111991

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    radzyń podl.
    podłączyłem 3 wiatraki pod 2 zasilacze 12V, konsolka chodzi jak helikopter ale radiatory prawie zimne:))

Wczytywanie...

Poleć forum