1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Po przerobieniu RGH konsola się zawiesza (wina płyty głównej?)

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez DreamerDream, Luty 9, 2013.

1. DreamerDream

DreamerDream Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam. Mam problem z konsolą i nie wiem co robić, ale może zacznę od początku.

Mam falcoma z lt 2.0 postanowiłem przerobić go rgh, jednak po przeróbce po około 30-40min grania konsola zawiesza się (tylko w grach). Osoba, która mi przerabiała próbowała wszystkiego; różne chipy, różne dashe i nic. Zostałem z konsolą z chipem, na którym nie da się zbytnio grać.

Zauważyłem, że jeśli da się wiatraki na 100% to konsola chodzi około 1,5h, ale dalej się zacina. Zmiana wiatraka nie pomogła, wiec to nie wina chłodzenia. Postanowiłem dać konsole do kogoś innego. Dowiedziałem się, że mam "uszkodzoną" płytę główną i mi zostaje albo kupić nowego xboxa, wymiana płyty głównej za 400zł (już lepiej jest kupić nowego x), spróbować u kogoś innego, albo wymontować chipa i grać na lt (nie chce tego robić, bo już wydałem trochę klasy i znowu musiałbym wydać na odmontowanie go wiec wolałbym go spróbować naprawić, skoro już go mam.

Jednak zastanawia mnie jak mogę mieć "uszkodzoną" płytę główną, skoro bez rgh konsola dobrze działa?
    Na necie (na zagranicznych stronach, bo na polskich nic nie mogę znaleźć) ludziom z podobnym problemem pomagało albo zmiana kabelków(z dala od pewnego elementu, albo owiniecie specjalną taśmą), lub zrobienie czegoś z plikiem smc config.

I teraz się zastanawiam co robić. Dać do kogoś innego (znowu wydawać kasę nie wiedząc, czy naprawi), kupić odpowiednie śrubokręty i samemu pokombinować z kabelkami lub plikiem sms (nie mam pojęcia jak by to zrobić/zmodyfikować, bo nawet nie wiem jak się obsługiwać lutownicą) czy co? Konsoli nie sprzedam, bo raczej takiej konsoli nie da rady (bardziej dlatego, bo nie jestem fanem sprzedawania coś na allegro).
    Albo może ktoś zna kogoś koło Katowic, kto dałby rade z tym?

Bardzo prosze o pomoc.

2. Lotnik421 Xbox One

3. grisza133

grisza133 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    34
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Grodziec, Bielsko, Poland, Poland
    niestety mam ten sam problem. mi potrafi nawet w fsd zaciąć, czasem co kilka sekund, czasem potrafi działać nawet kilka dni. Też próbowałem różnych rzeczy i nic nadal zwiesza. Moja konsola to jasper 16mb

4. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1067
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Twój błąd, że nei zrezygnowałeś z rgh u osoby której montowałeś. Według mnie wymontuj chipa sprzedaj tego starocia kup slima. Lepszej rady nie znajdziesz, nie ma co siedzieć na okręcie który idzie na dno

Tego jaspera to trzeba sprawdzić. w niego wieżę.

Wczytywanie...

Poleć forum