1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Początki z Xbox''em

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez AdiSuN, Listopad 12, 2013.

1. AdiSuN

AdiSuN Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam! Otóż razem z siostrą mamy 500 złotych i postanowiliśmy przeznaczyć to na jakąś konsolę. Oczywiście zamierzamy ładnie poprosić rodziców by dołożyli pozostałą część, czyli też około 500 złotych. Mam ogólnie takich kilka mogłoby się wydawać, że pewnie prościutkich pytań, na które sądzę, że znajdę tutaj odpowiedź:

1. Jak to jest dokładnie z Xbox Live? Wiem, że daje to możliwość grania ogólnie przez sieć ale jak to jest? Trzeba zrobić sobie od razu konto gdzieś w menu konsoli gdy się je włączy tam można by było? Jak się później kupuje ten abonament, gdzie i czy dostaję z niego jakiś kod, który gdzieś muszę wpisać?
    2. Czy bardzo prawdopodobne jest do, że pad od Xbox'a mi się bardzo spodoba i będzie wygodny?
    3. Czy w grudniu, ten okres św. Mikołaja, świąt, będzie okresem, w którym konsole prawdopodobnie stanieją?
    4. Nie chce mi się teraz dokładnie sprawdzać DOKŁADNEGO modelu telewizora, ale to jest taki telewizor LED, Samsung 22-calowy, który posiadam. Mi on wystarcza, jest większy od monitora i sądzę, że spoko by się grało. Pytanie odnośnie tego. Czy na takim telewizorze poprzez kabel HDMI, uzyskam najwyższą jakość grania w HD? Najlepiej będzie gdzieś w ustawieniach czy coś zmienić na 1080p?
    5. Czy nie ma szans, żeby podłączyć się do internetu, gdy mam po prostu tylko kabel od internetu i on jest podłączony do komputera, więc nie ma możliwości by się jakoś podłączyć, by internet był na komputerze i na Xboxie? Trzeba kupić router?
    6. Czy muszę jeszcze coś osobno kupować żeby jakoś nie wiem, podładować pada czy coś? Te bateryjki, wiem, że trzeba jakoś podładowywać. Nie dają nic, w zestawie? Jeśli muszę kupić, to co?
    7. Na koniec podam do ocenki dla mnie idealny zestaw w takiej cenie, który na razie potrzebuję. Będę kupował nowy zestaw z allegro, no i myślę, że będzie okej? Ubolewam tylko nad brakiem kabla HDMI w tym zestawie, ale najwyżej to dokupię:

Konsola Xbox 360 250GB Stingray +FIFA 14 PL+FORZA (3686137624) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

PS. Jeśli jeszcze coś sobie przypomnę, napiszę w temacie. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam bardzo serdecznie!​

2. Lotnik421 Xbox One

3. Pixel

Pixel Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    1. Aby grać online, robisz konto Xbox Live w dashu konsoli (Musisz ją podłączyć do neta). Później musisz kupić abonament Xbox Live Gold, możesz kupić na allegro lub w sklepach typu MediaExpert, Avans, Saturn itp. Na 3 miesiące kosztuje ok. 60 zł, na rok chyba 130 ileś.
    2. W porównaniu do DualShocka od PS3 - Pad jest bardzo wygodny, dobrze leży w dłoni, przyciski i gałki dobrze umiejscowione. Bardzo wygodnie się gra.
    3. Zależy od sklepu, jedni zrobią promocję a jedni nie, czasami też warto na allegro kupić (od pewnego sprzedawcy - najlepiej od kogoś kto ma sklep i dużo pozytywnych opinii). Do 1000 zł spokojnie kupisz zestaw: Xbox 360 Slim + Kinect + pad i jakieś gierki na start.
    4. To zależy od pomieszczenia jeżeli masz mały pokój to taki 22" cale może wystarczyć, Jeżeli trochę większy to przydały by się jakieś 32 cale, aby wygodniej się grało - Wiadomo, mały ekran to z dużej odległości g**no zobaczysz :p Jeżeli chodzi o HD.. Jak rozdzielczość telewizora wynosi 1920x1080 (Full HD) to wystarczy, że podepniesz kablem HDMI konsolę z TV i w ustawieniach ustawisz 1080p - powinno być ok.
    5. Możesz kupić switcha i wtedy podpiąć zarówno i konsolę i kompa. Zawsze możesz kupić router i podłączyć konsolę przez Wi-Fi :)
    6. Są takie zestawy (Play & Charge), gdzie możesz kupić akumulatorek + kabel i będziesz mógł ładować i równocześnie grać, taki zestaw kosztuje ok. 50 zł. W zestawie niestety nie dodają czegoś takiego, musisz poprostu zasilać pada bateriami.
    7. Zależy to od ciebie, bo w tym zestawie masz Fife i Forzę, ja za 1000 zł szukałbym czegoś już z Kinectem, zawsze możesz z siostrą pograć czy coś, jeżeli nie chcesz to rzeczywiście, możesz szukać zestawu z takimi grami, aczkolwiek polecam znaleźć aukcję na której będzie konsola, 2 pady i jakieś gry.
    Jeżeli chodzi o ten co ty podałeś to można powiedzieć, że nawet jak za tyle, to i tak się opłaca.

4. Ziomalek53

Ziomalek53 Banned Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Gdańsk
    5. Można udostępnić internet na PC, wystarczy w ustawieniach karty sieciowej, do której podłączony jest internet włączyć udostępnianie.
    6. Możesz kupić zwykłe baterie AA albo akumulatory AA, wtedy je ładujesz w zwykłej ładowarce do baterii.

5. DaJkamieniA

DaJkamieniA Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kamionka
    1. Xbox live to to, że grasz przez neta z innymi. To nie jest wymagane. Jak nie będziesz grał przez neta to nie musisz kupować abonamentu. Jak go kupisz to dostajesz kod który trzeba wpisać.
    2. Ja miałem styczność z oboma padami i mi bardziej do gustu przypadł ten od xbox 360 i właśnie go sobie kupiłem i jestem pewien że tobie też przypasuje.
    3. Raczej nie, a może nawet przeciwnie - zdrożeją. Ale na pewno nie o dużo.
    4. Tak, tak uzyskasz najwyższą jakość obrazu.
    5. Jest możliwość bez rutera i jak też tak robię. Kablem ethernet czyli tym internetowym podłączasz do PC i w ustawieniach karty sieciowej w PC i w konsoli ustawiasz takie same maski, ip, itp.
    6. W zestawie nie ma takiego czegoś. Chyba że kupisz używaną konsolę i ktoś dołoży do zestawu. Są takie rzeczy jak akumulatorki (takie najnormalniejsze, aby pasowały do pada) i ładowarka do nich oczywiście. Mój pad trzyma z pół miesiąca jak nie dłużej na max naładowanych. Jest też Play&Charge który podczas gry ładuje baterie pada. Ale to jest trochę mało komfortowe bo trzeba mieć podłączony kabel. Polecam akumulatorki.
    7. Zestaw ok ale za gry do swojej konsoli byś musiał dawać po ok.200zł. Polecam ci kupić przerobioną konsolę RGH (sam mam i jestem bardzo zadowolony) i tylko pobierasz z neta i wrzucasz na dysk konsoli i grasz, a 200zł zostaje na dziwki :D. No ale jeśli chcesz grać przez neta no to ta przeróbka całkiem eliminuje tą możliwość (no nie tak całkiem ale jak się połączysz to ban i dziękuję).

Jak coś to pisz!

6. AdiSuN

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dzięki wszystkim za pomoc. Jeśli chodzi o zestaw to kupuję na pewno z allegro, tylko nowy. Nie ma szans żebym znalazł do 1000 zł tak jak mówicie z dwoma padami i kinectem, albo chociaż dwoma padami, no i gierki (FIFA 14 to podstawa, tylko kupuję z FIFĄ w zestawie). Właśnie korci mnie do tej gry online i chyba nie będę przerabiał i to będzie nowsze wyzwanie w życiu, po prostu płacić za gry, jednak mam zamiar po prostu kupować używane gry, bo zawsze coś tam zaoszczędzę. Moglibyście podać link z allegro do w miarę taniego takiego akumulatorka? I jak jest w padzie? Jest jakiś wskaźnik gdzieś, poziom naładowania pada, czy coś takiego, żeby wiedzieć?

7. Pixel

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Poziom naładowania sprawdzasz po wciśnięciu GUIDE na padzie (Logo X360) I tam obok godziny masz baterię i "kreski". Jeżeli pad będzie miał słabą baterię to diody obok loga będą migać "w kółko".

8. DaJkamieniA

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kamionka
    Tak właśnie jak kolega pisze wyżej. Co do akumulatorków to obojętnie jakie (na koszyczku mojego pada od slimki pisze 1.5V ale ja mam włożone 1.2V i działa) które kupisz nawet w chyba Kauflandzie czy TESCO albo w jakimś komputerowym. Na pewno w swoim mieście znajdziesz.

9. AdiSuN

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Macie może jakieś materiały wideo, przedstawiające menu Xboxa? Czyli po prostu wszystko to, co widzimy podczas uruchamiania konsoli. Jakie są opcje i tak dalej.

10. Pixel

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
  11. AdiSuN

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    W Xboxie 360 jest coś takiego jak jakieś oprogramowanie? Aktualizuje się je na bieżąco, za pomocą internetu? Czy jest automatyczne aktualizowanie np. nowe te Dashboard'y dla wszystkich posiadaczy konsol, czy coś takiego?

12. Pixel

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Tak jest oprogramowanie. Dziwne jakby go nie było :eek:
    Aktualizujesz je na 2 sposoby:
    1. Jeżeli konsola jest podłączona do neta to ci się wyświetli komunikat o dostępnej aktualizacji.
    2. Możesz pobrać ze strony xboxa i zrzucić na pendrive, później podpiąć do konsoli i zaktualizować.

13. AdiSuN

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Aha, rozumiem. Ja będę miał te wszystkie opcje, przyciski po polsku w tym Dashboardzie? Bo na filmie jest po angielsku, to za granicą. A czy w Polsce jest normalnie? Polskie nazwy: ,,Przyjaciele'', ,,Gry'' i tak dalej?

14. Pixel

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    W ustawieniach masz dużo języków w tym Polski...

15. AdiSuN

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Czy Xbox oferuje coś takiego jak jakiekolwiek darmowy gry? Takie, które możemy z Xbox Live, nie wiem pobrać, czy coś takiego? I jeśli tak to jakie możecie wymienić tego typu ciekawsze tytuły?

16. AdiSuN

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Aha i jeszcze ... Internet w domu mam przez sieć LAN, połączony takim kablem białym, nie mam routera, na razie nie mam kosztów na kupno, więc to póki co eliminuje mnie z połączenia się z internetem w Xboxie. :(. Więc takie pytanie. W zestawie, który chcę zamówić jest miesiąc Xbox Live Gold za darmo. Czy będzie on stracony? Liczy się od założenia konta tego Xbox Live, przy włączeniu Xboxa? Pewnie tak, tylko czy można jakoś offline czy coś? Na razie po prostu grać normalnie w gry, zapisywać bez konta? Potem je utworzyć, gdy będzie router.

17. Pixel

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jeżeli masz abonament Xbox Live Gold to coś tam niby jest, że możesz pobierać jakieś 2 gry miesięcznie, nie są to jakieś "wielkie" tytuły typu BF3, CoD BL itd.

Kod dostajesz w formie zdrapki, możesz wpisać ją w każdym momencie. Klikasz GUIDE na padzie (Logo X360) i potem na 1 zakładkę od lewej i Wymień kod, tam go wpisujesz i aktywujesz Golda :)

18. AdiSuN

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Okej, fajnie dzięki. A jak będę zamawiał ten zestaw przez allegro, to gdzie dostanę ten kod, wiecie może? Będzie jakaś instrukcja i w niej ta zdrapka, czy coś?

19. DaJkamieniA

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kamionka
    Po co ci instrukcja? Nie wiem czy będzie instrukcja ale raczej nie tylko zdrapka. Kolega wyżej napisał jak masz to zrobić: ,,Kod dostajesz w formie zdrapki, możesz wpisać ją w każdym momencie. Klikasz GUIDE na padzie (Logo X360) i potem na 1 zakładkę od lewej i Wymień kod, tam go wpisujesz i aktywujesz Golda "
    No i już masz golda!

20. AdiSuN

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
  21. The mistic40

The mistic40 Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    HDMI jest lepszy od tego kabla z zestawu, jak masz opcje podłącz przez hdmi.

Wczytywanie...

Poleć forum