1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Poddział: Recenzje

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Blood., Listopad 24, 2009.

1. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Czytajac tematy o różnych grach często trzeba przewertować 30 stron problemów w grze itp.

Gdyby tak stworzyć poddział w dziale Gry-Recenzje użytkowników uzyskanie odpowiedzi na to, czy gra jest warta świeczki byłoby o wiele łatwiejsze.

Zasady to np.
    1. Zakaz jednozdaniowych postów, jedynie pełne recenzje.
    2. W każdej recenzji trzeba wymienić min. 3+ i 3- (to już opcjonalnie).
    3. Posty rażąco odbiegające od zasad ortografii byłyby usuwane.
    4. Zakaz kłotni itp.

Co wy na to?

2. Lotnik421 Xbox One

3. magiczny

magiczny Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Interesujący pomysł, ale ciężko by było zadbać o porządek w takim dziale. A poza tym jak ktoś chce się dowiedzieć czegoś o grze, to wchodzi na jakiś serwis o grach, których nie brakuje.

4. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jednak te serwisy lubią być sponsorowane przez wydawców.

A opinia od zwyklych ludzi jest od czegos takiego o wiele cenniejsza.

5. nakoz

nakoz The Legend Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia
    Pomysł może i dobry ale troszkę bym zmienił zasady Blood-a:

- Dozwolone tylko opinie o grach zakaz rozmów o wersjach IXtreme itp.(Kwestia długich postów odstraszała by wiele osób lepiej zrobić tak że bez limitu ale na temat)
    - Posty nie na temat będą usuwane, a łamanie regulaminu forum nagradzane wanem.(W tym są wszystkie pozostałe jak kłótnie, spam,nie szuka, OT itp.)

Bo głównym problemem działu gry moim zdaniem jest to że przy kazdej nowej grze są dyskusje a propos flashowania, wave-ów, itp. a naprawdę ciężko znaleźć konkretne opinie.

@magiczny bo ja wiem czy tak ciężko, jak administracja się zgodzi na dział to mogę go moderować.

6. mic1225

mic1225 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łomża
    Sorki, że się wtrącę, ale mam takie zdanie, iż ostatnio i tak natworzyło się wiele, ale to wiele działów, i takowy, który zaproponowaliście byłby zbędny. Po co "zaśmiecać" serwer, jak można wejść na magiczne google i mamy wszystko jak na tacy. Forum powoli traci swój urok. Staje się nieprzejrzyste, a tego raczej nikt nie chce.

7. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Mic to jest poddział, coś ala GTA IV w dziale GRY, z tego co widać nie rozumiesz koncepcji.

8. Szonkok

Szonkok Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Koncepcja troszeczkę nieudana, bo niby to lepsze od tych recenzji np. z gry-online
    ale w praktyce ludzie mówiliby zbyt subiektywnie i przedstawialiby swoje odczucia wobec tej gry. Po 2 tam nie znaleźlibyśmy zbyt rzetelnych informacji, takich jakie ktoś przed kupieniem gry chce znać. Rozumiem, piratowi wystarczy taki tekst:
    ciekawa, fajny klimat albo warta uwagi. Pirat straci na tym 5zł, a oryginalni straciliby swoje cięzko zarobione pieniądze, i to zazwyczaj nie byle jakie.

9. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
  10. nakoz

nakoz The Legend Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia
    Z tego co widzę w planie jest likwidacja kilku działów wiec o nowych możemy zapomnieć.

11. tkn

tkn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Tarnów
    A ja jestem mimo wszystko za, nie wspominając już o bałaganie w dziale gry można tam znaleść posty perełki, które mówią o grze w przeróżny sposób niekiedy bardzo ciekawy, zabawny - szkoda, że takie posty giną w setkach spamu. Taki poddział bez spamu tylko i wyłącznie refleksje na dany tytuł, do tego kto wie może dzięki niemu szybciej ruszy 360 stopni, a dla najlepszych artykułów (recenzji) nagrodą będzie publikacja w zinie?

To tylko moja propozycja, bo ja lubię poczytać te dłuższe, ciekawe posty bez błędów.

12. LowMen

LowMen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Malbork

Wg. mnie słuszna decyzja. To co się dzieje w kilku działach, woła o pomstę do nieba..

13. spike200

spike200 Memento Mori V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    81
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Krk
  14. demo990

demo990 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    dajcie spokój, to forum juz wystarczajaco jest zasmiecone debilnymi newsami, a teraz jeszcze pseudo recenzje wannabe-redaktorow. byl nabor do zinu to trzeba bylo sie zglosic.

15. davidsindahouse

davidsindahouse Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Hamburg/Ulm/Bonn/Cieszyn
    Popieram w 100%.

16. spike200

Polubienia:
    81
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Krk
    Zin nie jest magazynem forum! To zupełnie inna rzecz. Druga sprawa to to, że we wszelkiego rodzaju magazynach są recenzje komercyjne. Studia płacą za dobrą ocenę, a na końcu okazuje się, że gra jest do bani. Tego typu recenzje, choć pewnie gorsze jakościowo, będą lepiej pokazywać plusy i minusy gier.

17. demo990

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No i? Jak chcesz pisac recenzje to pisz do zinu. Jak chcesz porozmawiac o grze to pisz na forum - podzial jest dosc jasny.

Placa? Nie przesadzajmy - najczeciej jest to akcja typu "wy bedziecie dla nas mili to i my dla Was bedziemy". Poza tym generalizujesz i (miejmy nadzieje) niezdrowo przesadzasz.

To, ze beda gorsze to pewne (choc pewnie z wyjatkami), to czy beda lepiej pokazywac wady i zalety to sprawa wielce dyskusyjna i raczej bym powiedzial, ze nie. Napewno beda bardziej subiektywne.

I pare pytan:

1. ile bedzie recenzji gier slabych? IMHO malo. Wiekszosc recek bedzie dotyczyla gier wszystkim znanych i albo beda pochwalne, albo beda w stylu "nie przypadla mi do gustu za bardzo."

2. Dla kogo beda to recenzje? czy osoba kupujaa oryginaly zasugeruje sie opinia jakiegos 'nolife2341' i wyda 200zł czy raczej kogos kto zajmuje sie tym profesjonalnie? Ja bym nie zaufal (ani pro ani amatorom - trzeba sprawdzac samemu)
    Dla tych ktorzy graja na piratach takie teksty sa bez znaczenia bo i tak lepiej im bedzie sprawdzic samemu.

bottom line:

Dla kogo ten dzial? Chyba tylko dla chcacych zaistniec.

PS

Dodatkowo śmiem twierdzic, ze dzial umrze smiercia naturalna najdlaej po pol roku.

18. spike200

Polubienia:
    81
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Krk
    Zin, poza miejscem powstania, nie jest w żaden sposób powiązany z tym forum. Czytelnik forum, jest użytkownikiem forum. Czytelnik magazynu, jest czytelnikiem magazynu. Nadal nie widzisz różnicy?

Niestety w żaden sposób nie przesadzam. Taka jest rzeczywistość.

Otóż założenie jest proste: "Nie wiem co kupić, poczytam forum. O znalazłem recenzje człowieka, który już w to grał. Niestety, gra jest kiepska, potwierdzają to też komentarze. A w cdaction wydawała się taka fajna..."
    Opinie gracza, potwierdzona przez innych graczy jest dużo lepsza niż recenzja redaktora, który dostał sporą kaskę za ocenę 9,6/10.

19. Demo

Demo Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    spike200, czyżbyś coś nam zarzucał (360stopni)? Uwierz, że ja za recki żadnej kasy nie dostaje ;-P Tak samo nie wierzę, żeby w CDA dostawali kasę za ocenę. Wymyślasz i tyle. Dział Recenzje na forum to dosyć dobry pomysł, ale tak jak mówił demo990 był nabór do 360stopni, było się zgłosić. A teraz płacz o dział.

20. Blood.

Blood. V.I.P V.I.P

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    To raczej wy macie problemy :) Po pierwsze nie czytacie ze zrozumieniem, po drugie krytykujecie cos co jeszcze nie powstalo.

Tutaj bedzie gra po grze, tematy nie beda przeplatane z np. gitara od rockband.

To ja ide napisac jakas recenzje :p

21. demo990

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Tak jak napisalem wczesniej i tak jak teraz piszesz Ty - zin jest od recenzji a forum od pisania o grach. Ja widze roznice i w dodatku ją rozumiem. :rolleyes:

Jak chcesz kupic bulke to kupujesz od piekarza czy od kogos kto robi kielbase?

Wyobraz sobie, ze na tym tutaj forum, na ktorym jestes adminem, sa nawet watki w ktorych ludzie ciagle pisza, ze cos im sie w grze nie podoba albo podoba. Ba, sa watki w ktorych mozna poczytac o tym jaka gra i czy w ogole zawiodla (wg. graczy).

Tak dziala forum - miejsce, w ktorym wymienia sie opiniami.
    Widzisz, recenzja to zaprzeczenie idei forum. W recenzji nikt nie rozmawia o grze - przekazuje jednostronnie swoje wrazenia.

Jak chce opinie jednej ZAUFANEJ osoby to czytam recenzje. Jak chce poczytac opinie to wbijam na forum. Rozumiesz roznice? Wiesz po co one sa?

Zaczynam obawiac sie niestety, ze uwierzyles w tę bzdure tak mocno, ze to chec zysku jest powodem do forsowania pomyslu recenzji na forum. ;)

Wczytywanie...

Poleć forum