1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Podłączenie Xbox'a, TV Plazma, Soundbar i dekoder CP.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez obcywawa, Listopad 26, 2014.

1. obcywawa

obcywawa Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Z uwagi na to, że przymierzam się do zakupu Xbox'a oraz soundbaru, próbuję najpierw sprawdzić czy wszystko dam radę sensownie podłączyć.
    Sprzęt jest następujący (założenie że mam już wszystko co trzeba):
    1. TV plazmowy Panasonic TX-P50ST30 Instrukcja: Darmowy hosting plików, zdjęć i obrazków - Hostuje.net
    2. dekoder CP HD 5000 Instrukcja: Darmowy hosting plików, zdjęć i obrazków - Hostuje.net
    3. Soundbar Panasonic SC-HTB 170 (żona zakazała klasycznego zestawu audio z głośnikami) Instrukcja: Darmowy hosting plików, zdjęć i obrazków - Hostuje.net
    4. Konsola Xbox 360 500GB E

Telewizor posiada następujące gniazda:
    4 x HDMI (w tym jedno ARC), Component, Gniazda AUDIO IN i AUDIO OUT, EURO (SCART) i Digital Audio Out, na panelu bocznym RCA Audio i Video.

Dekoder CP:
    HDMI, RCA Audio i Video, SCART oraz S/PDIF.

Soundbar:
    Optical IN, HDMI ARC oraz zwykłe HDMI.

Konsola:
    HDMI, cyfrowe wyjście audio.

Najprościej byłoby podłączyć wszystko przewodami HDMI, z tym, że TV z soundbarem za pomocą przewodu optycznego (zakładam że Opitcal IN w soundbarze to odpowiednik Digital Audio Out w TV). Zakładam, że w telewizorze da się wymusić wysyłanie sygnału audio do soundbara a nie do głośników TV.
    Czyli:
    1. Xbox - TV -> HDMI
    2. dekoder - TV -> HDMI (nie chcę tracić sygnału HD na TV)
    3. soundbar - TV -> cyfrowy optyczny.

Pytam dlatego, że nie chcę palnąć głupoty jakiejś i kupić sondbara, którego nie dam rady podłączyć w zestaw z TV i Xboxem z uwagi na małą ilość gniazd, a mam jeszcze czas żeby ew. znaleźć coś innego.

Wczytywanie...

Poleć forum