1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Podpięcie xboxa do internetu

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez klezmer, Sierpień 15, 2013.

1. klezmer

klezmer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Tomaszów Maz.
    Mam xboxa phat z RGH
    Poniewaz mam router w drugim pokoju i nie chcę ciągnąć kilometrów kabli na panelach ani na kafelkach a nie mogę znaleźć access pointa którego kiedyś miałem to jest możliwość podłączyć konsolę pod laptopa aby to laptop udostępniał po kablu internet xboxowi ?
    Próbowałem już jakieś konfiguracje z połączeniem ale po wpisywaniu różnych IP na sztywno tworzyła się sieć między PC a konsolą, że mogłem sobie gry przez FTP przesłać, ale internetu nie było bo okładki pobierały się z komunikatem " failed " więc domyślam się, że internetu nie było.

Laptop łączy sięz routerem z drugiego pokoju po WiFi.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Sokar

Sokar Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Spróbuj stworzyć połączenie ad-hoc pomiędzy lapkiem a klockiem, a następnie zmostkować połączenie wifi - ethernet. Może zadziała...

4. klezmer

klezmer Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Tomaszów Maz.
    Ale adhoc to nie połączenie po WIFI ? Ja chcę oczywiście laptopa a xboxa podpiąć już kablem bo stoją obok siebie.. lapek łapie net po WiFi.

EDIT:
    Nikt nie wie ?

Łącz posty - nie pisz jeden pod drugim - Jabar

5. ronnin

ronnin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Robisz to tak:
    Wchodzisz w Panel Sterowania->Połączenia sieciowe, klikasz we właściwości karty sieciowej połączenia router-laptop. Przejdź do zakładki Zaawansowane i zaznacz "zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera"

Następnie przejdź do właściwości drugiej karty sieciowej, tą do której podłączymy xboxa. Wejdź w ustawienia protokołu IPv4. Wpisz adres IP: 192.168.0.1/24. Resztę zostaw jak jest.

W ustawieniach karty sieciowej xboxa ustaw: 192.168.0.2/24

Jako bramę w xboxie ustaw: 192.168.0.1

DNS'y wpisz w komputerze jak i w xboxie takie jakie dostałeś od operatora.

U mnie śmiga takie ustawienie ;)

i to tyle :)

P.S /24 przy adresie IP oznacza ilość bitów maski sieciowej, w przypadku 24 bitów maską jest: 255.255.255.0
    P.S.2 Po tej konfiguracji zrestartuj laptopa i konsolę

Wczytywanie...

Poleć forum