Podpinanie dysk od PC(WD BEVS) do Xbox 360

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
wgrywasz hddhackr i oczywiście hddss.bin z dysku 120gb. Odpalasz program i robisz flash dysku. Dopiero wtedy xbox wykryje twoją 250 jako 120
 

krpietr

Świeżak
Świeżak
ale zgralem na pliki na pendrive ale nie moge sformatowac bo nie ma tego pliku dos nie wiem gdzie on jest i jaki mam odpalic program a zeby zrobic ten flash to chyba musze najpierw miec plik dos zeby sformatowac pendrive
 

krpietr

Świeżak
Świeżak
Robimy bootowalnego PenDrive za pomocą programu HP zamieszczonego w odnośnikach zaznaczając opcje jak na screenie poniżej (oczywiście pliki MS-DOS zamieszczone w odnośniku wskazujemy według lokalizacji na waszych PC) :

ale jak ja mam to zrobic skoro nie mam tego pliku na screenie widzialem ze gosc mial E:drivekey\dos a jak wchodze w ten drivekey to tam mam 2 pliki HPUSBFW,HPUSBF teraz mi znajduje ten dysk na komputerze bo sformatowalem ale bez dos to co mam zrobic?
 

Apacer

Użytkownik
Użytkownik
A ja proszę założyciela tematu by zmienił nazwe tematu i dodał WD BEVS, BEVT, bo przecież obie te serie można przerabiać.
 

haras

Użytkownik
Użytkownik
Mam pytanie. Kupiłem ten dysk bevs 120gb i zflashowałem go na chipsecie intela, w menadzeże teraz wykrywa mi go jako FUJITSU MHW2120BH, nie mam jeszcze jak podłączyć go do xa, ale mam pytanie czy wszystko jest dobrze? Gdy uruchamiam flash do sprawdzenia poprawności chce mi go flashować jeszcze raz.
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Wszystko ok.
 

harry.keogh

Świeżak
Świeżak
Ide - sata

Czy operacja flashowania dysku SATA podpiętego do PC przejściówką z IDE(ATA) powiedzie się ?


Przy okazji - mógłby ktoś wrzucić linka do screena z 1.go postu ? Ten: http://joko.pl/uk/1/format.jpg nie działa.
 

addamus

Użytkownik
Użytkownik
Pomocy po zamianie wartości w hex editorze nadal prosi o podanie nr dysku od 1 do 4. Czy ktoś mógłby mi pomóc?
 

Kak-tus

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam. Niestety nie mam płyty głównej na "Chipset" via. Więc chyba nie przerobie Hdd. Czy urządzenie do którego zamieszczam linka rozwiąże mój problem?

Kontroler Karta PCI TO SATA VIA Promocja f-vat (520111277) - Aukcje internetowe Allegro
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Czy operacja flashowania dysku SATA podpiętego do PC przejściówką z IDE(ATA) powiedzie się ?

Przy okazji - mógłby ktoś wrzucić linka do screena z 1.go postu ? Ten: http://joko.pl/uk/1/format.jpg nie działa.
Nie powiedzie się.

Witam. Niestety nie mam płyty głównej na "Chipset" via. Więc chyba nie przerobie Hdd. Czy urządzenie do którego zamieszczam linka rozwiąże mój problem?

Kontroler Karta PCI TO SATA VIA Promocja f-vat (520111277) - Aukcje internetowe Allegro
Tak.
 

mikel78

Świeżak
Świeżak
Witam, ostatnio zmienilem dysk z 20 GB na 120GB wszystko praktycznie dziala poprawnie oprocz gry Forza 2 - gra nie czyta stanu gry i nie widzi dysku, usunolem zawartosci savow Forzy z dysku i nadal nic. Z gory dziekuje za pomoc.
 

Kak-tus

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam czy o taki dysk chodzi?

WD Scorpio WD1200BEVS 120GB 2,5' SATA

Nigd nicdzie nie pisze o Scorpio. Czy on się nadaje?
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
tak to ten dysk
 

radlo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
połączyłem dysk przenoszę pliki z dysku 20GB partycji 3 na 120GB partycja 3 i nic nie ma profilu a miejsca wolnego 23GB a było 107GB zna ktoś na to radę
obydwa dyski są oryginalne podpinam je przez adapter z zestawu Xecuter CK2
Spróbuj w Biosie przestawić tryb pracy kontrolera SATA na Legacy. Ja ta zrobiłem i poszło. Początkowo hddhackr nie wykrywał mi dysku BEVS ale tak jak mówię po zmianie na tryb Legacy poszło wszystko super.
 

harry.keogh

Świeżak
Świeżak
Komuś udało się przerobić dysk 120 z serii 00VATO ?
 

ubik77

Świeżak
Świeżak
Witka all

mam pytanko - czy probowal ktos uzywac dyskow fujitsu ?
skoro chyba sa one montowane standardowo w x 'ach ?

pozdro
 

watykanska ruletka

Świeżak
Świeżak
Tutorial podłączenia dysku WD BEVS do pudelka:

Robimy bootowalnego PenDrive za pomocą programu HP zamieszczonego w odnośnikach zaznaczając opcje jak na screenie poniżej (oczywiście pliki MS-DOS zamieszczone w odnośniku wskazujemy według lokalizacji na waszych PC) :
U was tez nie wczytuje sie rzeczony screen? Ktos wie co tam bylo? :) Bo wydaje mi sie, ze to bylo wazne :p
Jezeli ktos ma to moze mi wyslac to umieszcze na swoim serwie i zalinkuje w tym temacie.
 

Apacer

Użytkownik
Użytkownik
Witka all

mam pytanko - czy probowal ktos uzywac dyskow fujitsu ?
skoro chyba sa one montowane standardowo w x 'ach ?

pozdro
Program został napisany tylko do dysków WD Bevs lub nowszych Bevt. Innych dysków nie przerobisz ! Było wielokrotnie na forum.


U was tez nie wczytuje sie rzeczony screen? Ktos wie co tam bylo? :) Bo wydaje mi sie, ze to bylo wazne :p
Jezeli ktos ma to moze mi wyslac to umieszcze na swoim serwie i zalinkuje w tym temacie.

Była zaznaczona opcja tworzenia dysku startowego i zaznaczona opcja podania lokalizacji plików ms dos.
 

harry.keogh

Świeżak
Świeżak
U was tez nie wczytuje sie rzeczony screen? Ktos wie co tam bylo? :) Bo wydaje mi sie, ze to bylo wazne :p
Jezeli ktos ma to moze mi wyslac to umieszcze na swoim serwie i zalinkuje w tym temacie.
Nie było tam nic, co byłoby nieintuicyjne.

Od siebie dodam, że najlepszą metodą zrobienia bootowalnego USB bez posiadania stacji dyskietek jest użycie darmowego "Virtual Floppy Drive".
- instalujemy program, startujemy, podpinamy dyskietkę A
- następnie z poziomu Windowsa (np Mój Komputer) formatujemy A: (PPM na "Stacja dyskietek 3,5 A:" ) zaznaczając opcje "Utwórz dysk startowy MS-DOS"
- w programie "HP USB disk..." jako źródło DOSa podajemy A:

Róźne obrazy DOSa ściagane z sieci nie chciały mi działać.

Alternatywą dla tych, których płyta główna nie bootuje z USB, a floppy nie mają, jest zrobienie startowego CD/DVD. Chyba większość popularnych softów do wypalania płyt ma opcję "boot disk", gdzie jako źródło DOSa podajemy tak samo j.w. wirtualna A: sformatowaną jako startową.
Bootujemy z CD/DVD a następnie zmianiamy napęd na ten, gdzie się wykrył USB (jeśli nie ma żadnego dysku podpiętego, to powinien to być C:).
Dalej postępujemy tak samo, jakbyśmy bootowali z USB.
 

foks

Użytkownik
Użytkownik
Program działa na nforce4, sam przerobiłem sobie dysk i nie potrzebowałem żadnych dodatkowych kontrolerów, trzeba tylko zamienić te 4 bajty w hexedytorze ale to prosta sprawa. :)
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom