1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Podstawy

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Gumis1610, Luty 19, 2010.

1. Gumis1610

Gumis1610 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Podstawy (czy temat ma brzmieć PoMoCy!?!?!?! żeby ktoś go przeczytał?)

Witam

Wczytuję się w wasze forum od rana można powiedzieć bez przerwy, czytając posty nie wszystko rozumiem tak więc chciałbym zapytać o parę podstawowych pojęć jeżeli można.

1. ZEphyr
    2. falcon
    3. jasper

zauważyłem te 3 hasła, doczytałem ze są to typy płyt głównych, chciałem zapytać jak je rozpoznać w mojej konsoli, czym się one różnią.

Oddałem konsole na przerobienie na tkzw. giełdzie konsola została przerobiona chodzą na niej "piraty", nie dostałem od gościa żadnych info na temat przerobienia, (nie pytałem bo się na tym nie znam). Jak sprawdzić jaki mam wgrany "soft" jaki soft jest najlepszy albo raczej najaktualniejszy, i co w ogóle w mojej konsoli zostało zrobione.

Ostatecznie czym jest

1. Jtag
    2. Homebrew

doczytałem że są to sposoby przerobienia konsoli, sa jakieś inne? na czym polegają? jak rozpoznać który został że tak powiem zrobiony.

P.s

Ostatecznie chce się dowiedzieć co aktualnie jest w mojej konsoli po przerobieniu jej w "ciemno" przez gościa. Powiedzieć mogę że na pewno ją rozkręcał, xbox 360 jeszcze na gwarancji z oryginalnym dyskiem 60 gb wcześniej podpinany do live przed przerobieniem i aktualizowany soft.

Pozdrawiam

Wasz chłonący wiedze świerzak
    Kamil

2. Lotnik421 Xbox One

3. Touch!

Touch! V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Na forum są tamaty jak rozpoznać płytę główną, więc zaraz ci podrzuce link.

Różnią sie poborem prądu, awaryjnością i budową cpu i gpu (tak najprościej)

Sprawdzić możesz nagrywając gry z różnymi wave i potym dojdziesz lub po prostu zapytaj się tego człowieka, który przerabiał konsole.

Jtag- przeróbka konsoli (nie napędu) umożliwiająca między innymi odpalanie pirackich dlc (dodatków do gier)

Homebrew- programy tworzone przez fanów xboxa ze sceny.

4. Gumis1610

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Nie znalazłem odpowiedzi na moje wszystkie pytania. Więc jak mam sprawdzić jaki soft i oprogramowanie posiadam? Pójście do tego człowieka odpada, można powiedzieć że jest poza zasięgiem.

BTW proponuje stworzenie słowniczka.

5. Rooness

Rooness Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    No teraz po jego rozkręceniu i naruszeniu plomb to raczej gwarancji już nie masz. Ale było coś na forum, że można kupić nowe plomby, ot taki sobie trick.

6. Gumis1610

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    tak wiem że nie mam, puki co mi na niej nie zależy :D chciałbym poznać odpowiedzi na moje główne pytania. Jak sprawdzić oprogramowanie jakie mi zainstalował, i to co w ogóle tam nabroił.

Btw da się odkręcić inaczej te śrubki od dysku niż tymi super wypasionymi śrubokrętami serwisowymi?

7. tajson86

tajson86 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    wawa
    pewnie zrobił flash napędu,tzn. wgrał nowy firmware
    jeżeli gość jest na bieżąco to powinieneś mieć ixtreme LT

8. Gumis1610

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    HOW CAN I CHECK THAT?!

jak mogę to dokładnie sprawdzić bo chciałbym dalej działać w tym kierunku, jeżeli stary soft to zaktualizować. Robione to było z 2 tyg temu.

BTW (już trzeci) nie zapomnę o "podziękuj"

9. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    jak 2 tygodnie temu i masz liteona to powinienes miec ixtreme LT. zeby byc pewnym w 100% musialbys podlaczyc naped od xboxa do PC i zrobic odczyt.

10. Touch!

Touch! V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    Nie da się inaczej. Poza tym to nie są wyspecjalizowane śrubokręty serwisowe, tylko zwykłe torxy- t6 i t10

11. Gumis1610

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dowiedziałem się że był robiony tylko flash napędu, teraz jak dowiedzieć się jaki że tak powiem "soft" został wgrany, czym jest ixtreme? jest to jak rozumiem rodzaj softu który jest wgrywany? najaktualniejszy jest LT?

12. Ingvar

Ingvar Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Brodnica
    Sam odpowiedziałeś sobie na zadane pytania co do tego czym jest ixtreme i jaki jest najaktualniejszy. A jak to sprawdzić napisano Ci już wyżej i innego sposobu za bardzo nie ma.

13. Rooness

Rooness Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ludzie nie piszcie mu do cholery co mógł mu gość wgrać, co prawdopodobnie wgrał lub jakie są sposoby tego sprawdzenia... To tak jakby wieśniakowi dać laptopa i powiedzieć mu żeby ściągnął gre z RS... Podajcie koledze konkretne wskazówki i wytyczne 'co i jak' jeżeli tylko jesteście w stanie...

/edit

Zakładam oczywiście, że kolega nie wie jak podpiąć napęd pod PC. Nie każdy ma taką wiedze (czyt. np ja).

Wczytywanie...

Poleć forum