1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Polacy wolą Battlefielda?

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Hextor, Listopad 25, 2011.

1. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Reklama nastawiona na pecetowych graczy oraz nakręcana w sieci niechęć do Call of Duty sprawiła, że to Electronic Arts może cieszyć się z wyników sprzedaży w naszym kraju.

Dane zawarte poniżej pochodzą od firm Electronic Arts Polska oraz Licomp Empik Multimedia, zaś uwzględniają one sprzedaż zarówno klasycznych wersji pudełkowych, jak i kanały dystrybucji elektronicznej.

I co z tych danych wynika? Że 2/3 polskich klientów kupujących jedną z tych dwóch produkcji w ciągu dwóch tygodni od ich premier sięgnęło po Battlefielda 3. Łącznie, według danych firmy Electronic Arts Polska, oba FPS-y znalazły w naszym kraju prawie 100 tysięcy nabywców. Jest to wynik, jak na warunki naszego kraju, rzeczywiście niebywały.

Wyniki sprzedaży są dosyć zadziwiające nie tylko ze względu na odwrotny rezultat "wyścigu" obu tych tytułów, w porównaniu z danymi globalnymi, ale także dlatego, że najsilniejszą platformą jest w Polsce wciąż pecet. 65% wszystkich zakupionych egzemplarzy obu tych tytułów to właśnie wersje na komputery osobiste. Tylko niespełna co dziesiąta osoba sięgnęła po któregoś z wymienionych FPS-ów na Xboksa, co czwarta wybrała wersję na PlayStation 3.

Analizując wszelkie te dane łatwo wyciągnąć wniosek, że w Polsce gra się wciąż przede wszystkim na pecetach. Kampania reklamowa, jaką stosowało EA przed premierą Battlefielda była mocno nakierowana na wskazywanie, że to właśnie komputery osobiste są głównym targetem ich produkcji, więc polski rynek, zdominowany przez PC, w odezwie na te obiecanki zagwarantował Battlefieldowi 3 pozycję lidera sprzedaży na naszym rynku.

Źródło

Buhaha, a konsolowcy mówili że na świecie rozeszło się jedynie 500 tysięcy sztuk BF'a na kompa, a tu w samej Polsce poszło z 65k... Pozdro - spekulanci ;)

2. Lotnik421 Xbox One

3. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Czy to coś zmienia? Po prostu życzmy sobie nawzajem wszyscy miłej gry.

4. password

password Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zdolny śląsk
    Dziwnę? zobacz cenę gry na PieCa a na X360. 90zł więcej (czytaj)

W cenie jednego BF'a 3 na Xboxa 360, masz 2 BF'y3 na PC. i zostaje ci jeszcze na paczkę fajek.

5. Kozi3214

Kozi3214 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Okolice Wrocławia
    Wniosek nie jest z tego taki, że większość gra w BF3 na PC, tylko taki, że na konsolach jest większe piractwo:D
    A po za tym to tak jak wyżej cena mówi sama za siebie.

6. Compton

Compton Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Knurów
    Piractwo ? Więcej pecetowców piraci niż gracze xboxa więc teraz nie gadaj głupot. Ile polaków ma peceta a ile xboksa. Zresztą widać po wynikach...

7. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    fanbojski text wyszukiwany pewnie z dwie godziny + prowokacja od autora postu. Żenada, żałośc wielki ból i słabość.
    Kurz jaki został wzniesiony tym całym śmiesznym "Battlefieldem3" opadnie szybko na ziemię i pamięć o nim zaniknie.
    Najgorsza część serii jaka wyszła - moja własna opinia [W końcu twórcy przepraszali za single'a no i jeszcze ta żałosna próba zwrócenia na siebie uwagi - (czyt. REKLAMA) a propo tej misji w której walczy się ze szczurem i cała tą organizacją do praw obrony zwierząt]

@Darmon

po Polsku proszę, troche nieczytelny jesteś, używasz translatora czy co bo Twoje zdania w ogóle sensu nie mają

8. dziubekLDZ

dziubekLDZ Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    na kompa sie wiecej sprzedalo bo jest tansze, proste to chyba tymbardziej jezeli chodzi o polske. a ze bf3 sie lepiej sprzedal tez proste bo jest lepszy, a i kampania nienawisci do coda hahah tos mnie rozsmieszyl. gracze sami wiedza co lepsze i drazni ich ze zniszczono taki tytul od co.

9. L4mia

L4mia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    KRK
    musiało się sprzedać na peceta - z grami to ich nie rozpieszczają - a jak jeszcze usłyszeli że wreszcie jest gra która korzysta z nowych grafik no to już musieli kupić - zwłaszcza że w odróżnieniu od Rage działa zupełnie sprawnie

10. 65userow

65userow Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Nie dziwie się, bf3 miał wcześniej premiere. I tak to się jeszcze rozkręci. Zbliżają się święta, po nich sie porówna wyniki :)

11. RAKUPL26

RAKUPL26 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Strzelce Krajeńskie
    co tu dużo pisać i mówić BF3 rozpier*olił i tyle :D

12. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Po prostu Polacy nie lubią odgrzewanych kotletów :) Multi BF 3 wymiata

13. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Powiel tyle, Hardcorowy/Ligowy gracz gra na PC gracz niedzielny/dla relaksu gra na konsoli niestety ale taka prawda na konsolach jest strasznie mała ilość lig klanów itp spowodowane jest to trudnym sposobem organizacji meczy i punktowanie ich (monitorowanie).

A co do tego dlaczego nie COD ?? bo to CS z lepszą grafiką nic więcej i co roku dają to samo bądź psują tak jak w tym roku multi zepsuli dlatego dalej na COD 4 gracze siedzą.

14. aker2

aker2 Banned

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    POLAND
  15. mrmarko

mrmarko Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Złotów
    I ponownie konflikt między tymi grami. Powiem krótko mam jedna i drugą grę na X-a, gram w BF w COD-a syn, z ciekawości spróbowałem zagrać w COD (dodaję, że poprzednie części grałem z przyjemnością). 30 min i wyłączyłem jestem zawiedziony, niczego nie znalazłem co by nie skłonioło do grania w Calla, kiedyś przejde sobie singla bo zapewne fajny jest. Jest to tylko moja opinie, nigdy nie byłem przeciwnikiem COD, lubiłem go ale najnowsza odsłona to według mnie porażka.

16. opaeal2

opaeal2 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Ja też wolę Battlefield'a. W końcu jestem polakiem:D

Wczytywanie...

Poleć forum