1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Polacy wolą Battlefielda

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez K0TAKU, Listopad 26, 2012.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Polski dystrybutor Call of Duty pochwalił się ostatnio wynikiem sprzedaży Modern Warfare 3. Liczba te robiła wrażenie, ale nie obroniła się przed trzecim Battlefieldem.

LEM od lat wydaje w Polsce gry z serii Call of Duty. Odpowiada za ich promocję, dystrybucję, a także tłumaczenie, które raz wychodzi lepiej, a raz gorzej. Wszystkie te czynniki przekładają się w jakiś sposób na wyniki sprzedaży, choć najważniejsza jest i tak jakość samej gry. Ciężko ją zmierzyć, branżowe recenzje często nie oddają gustów graczy. Wystarczy spojrzeć na komentarze pod recenzjami kolejnych odsłon Call of Duty czy Battlefielda.

Najlepszym miernikiem opinii są wyniki sprzedaży. Gracze głosuje portfelami, łatwo więc porównać popularność danej serii. Na ostatnie doniesienia z LEM-a o 140.112 sprzedanych w Polsce Call of Duty: Modern Warfare 3 odpowiedziało Electronic Arts mówiąc, że już ćwierć mln Polaków gra w Battlefielda 3.

Obie gry wyszły rok temu na tych samych platformach, jak na dłoni widać więc, którą strzelaninę bardziej sobie cenicie. EA wspomniane 250 tys. rozbiło dodatkowo na poszczególne platformy. Jak się łatwo domyśleć, wygrał pecet, którego wybrało 63% graczy. 26% strzela na Dual Shockach od PS3, a zaledwie 11% tej liczby stanowią posiadacze Xboksów 360. Sprzedaż Battlefielda dobrze pokazuje na czym bawią się core'owi gracze. Przegrany w tej klasyfikacji Xbox świetnie sobie radzi w połączeniu z Kinectem w sektorze gier rodzinnych.

Call of Duty: Modern Warfare 3 przegrało z Battlefieldem i różnicy tej już raczej nie odrobi, ale LEM mimo wszystko ma powody ku radości. Mało która gra przebija u nas 100 tys. sprzedanych egzemplarzy, a jeżeli już, to często są to tytuły rodzinne/imprezowe. LEM-a poklepujemy więc po plecach, a "Elektronikom" gratulujemy niebywałego sukcesu. Sami podkreślają, że "jest to najlepszy rezultat osiągnięty w historii serii".

Jeżeli ktoś z Was nie zalicza się jeszcze do tej ćwierć milionowej grupy fanów Battlefielda 3, to może nadrobić zaległości kupując grę w niższej cenie. Jak informuje nas polski oddział EA:

Na Originie odpalono też okolicznościową promocję na 50%.

Ciekawe, czy za rok pojawi się podobne zestawienie z Call od Duty: Black Ops 2 i Medal of Honor: Warfighter? Jak myślicie, kto wtedy będzie górą?

źródło : •• Polacy wolą Battlefielda

PS - Jak podaje rosyjska strona gamera, w Moskwie na Placu Czerwonym grupa agresywnych fanów Battlefielda 3 zaatakowała klientów pobliskiego sklepu z grami, którzy odbierali swoje kopie Black Opsa 2 - do ataku użyli oni pałek, kamieni, kastetów. Policja musiała użyć armatek wodnych do rozpędzenia wściekłego tłumu, aresztowanych zostało 13 osób

2. Lotnik421 Xbox One

3. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    BF3 > MW3

Gracze wiedzieli co wybrać ;) Jeśli chodzi natomiast o BOII vs. MoH:W, to na bank ta pierwsza gra wygra w sprzedaży. EA pewnie nawet się nie pochwali wynikami MoHa, żeby się nie zbłaźnić przypadkiem :D

1 osoba to lubi.
  4. KamQiX

KamQiX Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    138
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kluczbork
    No i racja ! Ja też wybrałbym Battlefield 3 jeszcze z polskim dubbingiem, dobre nagłośnienie, TV na ''pół ściany'' - miodzio
    CoD MW 3 może ma dobry Multi, ale ogólnie przegrywa z BF3 :)

5. Hiszpan3lek

Hiszpan3lek Banned Użytkownik

Polubienia:
    67
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Benidorm
    W POlsce moze i lepszy, co kraj to inne upodobnienia ;)

6. Mama123

Mama123 Banned

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Wałbrzych
    Najpierw wolalem CODA.Głównie chodziło o szybką, dynamiczną rozgrywkę.MW3 mam na pc.Trochę pograłem, ale z czasem jakoś obrzydła mi ta gra i wolę bf3-którego mam na xboxa, bo na pc mi nie pojdzie :DJesli miałbym wybierać, to coda szybko nie kupie przez poroniony system hostowania. :)

7. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Mnie to tam nie dziwi. Polacy mają tendencję do kampienia, więc BF3 im bardziej podchodzi, bo tam 'skill' się nie liczy...

A to już w ogóle jakaś parodia. Jak ktoś napisze że fanboje CoDa atakują to wklejam od razu w odpowiedzi ten cytat; )

8. newuser1

newuser1 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    94
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    O czym ty mówisz człowieku...
    BF to gra drużynowa, 12 graczy spotyka się razem tworzą oni 3 squady po 4 osoby, jak macie skilla to wygrywasz wszystkie mecze.
    Jeśli do latania heli/jetem, dobrego snajpienia, opanowania rpg/c4/igla(...) do wysadzania pojazdów NIE POTRZEBA skilla to dzięujemy ci serdecznie za twoje komentarze, na prawdę.

Anti-Air Quad Bike! - YouTube
    do takiego czegoś potrzebny skill? no cooo ty!

2 użytkowników lubi ten post.
  9. Trey

Trey Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Zgadzam sie z przedmowca. BF3 to zdecydowanie powazniejsze podejscie do tematu> taktyka, zgranie, umiejetnosc odpowiedniego wykorzystania klas itp itd Cod tez ma swoje zalety ale przy konkurencie wyglada jak szybka, niezobowiązujaca multiplayerowa popierdloka.

4 użytkowników lubi ten post.
  10. 4Fun

4Fun Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Odp: Polacy wolą Battlefielda

#up szczególnie dm gdzie się zrespisz kulka w łeb

ZaTapatalkOwane z Samsung Galaxy Y

11. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Nie no w Codzie faktycznie, tyle skilla potrzeba żeby wbić top1 że to głowa mała... Proszę Cię, liczy się kto ma lepszą myszkę i mniejsze lagi...

2 użytkowników lubi ten post.
  12. Lewis

Lewis Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    103
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wola śląsk
    haha nie liczy sie skill ale zes wymyslil to wlasnie w bf3 trzeba pokazac umijetnosci gry zespolowej i duzego skilla bo czesto strzela sie z duzych odelgllosci a nie jak w mw lecisz przed siebie i strzelasz z 1 metra :O

13. novy66

novy66 Xbox One Xbox One Użytkownik Liga XboxForum.pl

Polubienia:
    270
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Słupsk
    Jak dla mnie BF3 jest o wiele lepszy od CoD: MW3.

3 użytkowników lubi ten post.
  14. mrmarko

mrmarko Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Złotów
    BF zawsze mi się podobał za swój klimat i odwzorowanie "prawdziwego konfliktu". Jednak po wyjściu CoD BO2 postanowiłem odreagować i popykać w coś prostego i nie wymagającego intelektualnego wysiłku. Praktycznie od premiery pykam tylko w CoD-a jestem w połowie drugiego prestiżu i co ?, widzę pustkę :) i odczuwam znudzenie tą grą. Dojadę prestiż do końca coś sobie tam odkryje i zapewne powrócę do ukochanej gry BF. Co ciekawe pierwsze lekki znużenie grą BF poczułem dopiero po ok pół roku grania, w CoD po 2 tygodniach. Zresztą w CoD i tak gram tylko dominację, jest jakieś zadanie i odrobina taktyki, w końcu trzeba zdobyć punkty i utrzymać je to ma sens. Jednak niektórzy i tak nie rozumieją tego trybu i biegają po całej mapie od flagi do flagi zdobywając - tracąc ( jak dla mnie bezsens ) nie lepiej zdobywać sukcesywnie pole i skupić się na utrzymaniu zdobytych punktów (he, he, co ja pisze taktyka w CoD -dobre). Ostatnio zauważyłem "fajną" sprawę w CoD-y gracze biegają po małej mapie ze snajperą i praktycznie walenie na ślepo z metra bez celowania, zawsze snajper wygra jednym strzałem. Proponuję zdemontować przyrządy celownicze i przetopić je na spinacze no bo i po co one w tej grze. Rozbawił mnie komentarz że skill się nie liczy w BF, no tak, czołgi samoloty, śmigłowce, i inne pojazdy rozwalają wszystko same, w środku siedzą malutkie cyborgi i tłuką za nas a my pijemy piwko i udajemy, że gramy :). Za to w CoD-y trzeba się napracować odkrywając A-10 trzeba klepnąć w prawo krzyżak( to taka forma startu z lotniska, chyba chowamy podwozie :)), potem trzeba się natrudzić i się schować, następnie pójść na fajkę, piwko jak to woli, wrócić zobaczyć w staty i stwierdzić, że 10 więcej zabitych, zdjąć hełmofon, przypiąć sobie medal z ziemniaka i stwierdzić jakim zajeb... jestem pilotem.

15. TheDarkKnight

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska

Nie wiem czy tylko ja tak myśle, ale... Skilla to w BF3 akurat mieć nie trzeba za dużo... Umiejętność latania helikopterem/myśliwcem można posiąść w 5 minut. Miałem BF3 i takie są moje odczucia. Hit detection jest takie same (albo nawet i jeszcze 'lepsze') jak w MW3. 'Dobre snajpienie'? Nie rozśmieszaj mnie... Skoro JA kręciłem dobre wyniki snajperką to coś tu jest nie tak... Ten realizm polega na tym, że jak strzelasz z większej odległości to musisz wycelować lekko nad postać? (Zastanawiam sie ile młokosów bo pograniu w BF3 chce pójść do wojska ^^) Ogólnie jakoś tego całego realizmu i taktyki nie odczułem w tej grze. Tam też często spotykałem tępe bachory. Poza tym na jakiej mapce bym nie grał, ZAWSZE przynajmniej pół teamu (w najlepszym wypadku) kampiło. I to tak chamsko że jeden był medykiem, drugi wsparciem, trzeci snajperem i mieszanka wybuchowa. Pełno claymore'ów, zakampionych dzieciaków nie umiejących grać zespołowo i można by tak było powymieniać... Do podkładania/wysadzania C4 czy używania RPG potrzeba skilla? No to ja nie mam pytań już w ogóle.
    Ogólnie mam takie wrażenie że Ci którzy grają w BF3 mają sie za lepszych bo myślą że grają w coś co wymaga ultra-skilla, ale tak nie jest. Jeśli komuś nadepnąłem na ambicje, to sorry, ale to moja opinia. BF3 jest fajną gierką ale strasznie NUDNĄ. Ave.

A ten filmik który podałeś to rzeczywiście - EEEKSTRAA. Szkoda tylko że niezbyt przydatne w grze...

16. yahoone

yahoone Banned User V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik Game Master Liga XboxForum.pl PSforum.pl

Polubienia:
    124
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    @
    TheDarkKnight
    Widzę że mamy tu fana CODa.

Krótko:
    Ćwierć miliona graczy nie może się mylić.

17. TheDarkKnight

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Po prostu wole CoD od BF3. "Fan" to chyba za dużo powiedziane...

18. PokerFacowaty

PokerFacowaty Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    31
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Polska
    Nie grałem w żadną z gier, ale po tym co widziałem i słyszałem wybrałbym BF'a.

19. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Reasumując... W każdej grze spotkamy kamperów, bachorów, noobów, klejmorowców i innych podobnych nie zbyt przydatnych gatunków graczy i tyle. A to, że Polacy woleli BF3 od MW3, to na pewno przez to, że ten pierwszy jest dużo bardziej dopracowany niż to drugie coś.

20. CiasteczkowyPotwor

CiasteczkowyPotwor Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    A czy wie ktoś może gdzie tą znaczącą obniżkę cen mogę spotkać?

21. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    W Origin na pewno, no i w każdym sklepie.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum