1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Połączenie tv do Kina domowego.

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez adrianek998, Listopad 21, 2015.

1. adrianek998

adrianek998 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam.

Mam pytanie odnośnie podłączenie konsoli z kinem yamaha 673

Mam tv połączony z kinem po hdmi a konsole z kinem również po hdmi. W kinie jest chyba 6 wejść hdmi, do jednego jest podłączenia konsola do innych inne urządzenia, wszystko działa ale chciał bym uzyskać jak najlepszy dżwięk, czy jak dodatkowo połączę kino z konsolą przez kabel optyczny to będzie jakaś różnica w dźwięku ? Dodam że tv dodatkowo jest połączony z kinem przez optyk ale nie mam jak go wyciągnąć ze ściany i sprawdzić czy będzie różnica w dźwięku :)

Proszę o odpowieź

Pzdr

2. Lotnik421 Xbox One

3. maxankazuya

maxankazuya Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jakość dźwieku powinna być ta sama, różnica może wystapic w 'czasie' przesylania dzwieku. Polecam podlaczyc konsole z kinem po optyku, a obraz z konsoli po hdmi (hdmi out w konsoli ;) ) bezpośrednio do tv ( przesylanie obrazu przez kino powoduje zwiększenie się input lagu).

4. adrianek998

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Nie jestem jakimś hardcorowym graczem i dla mnie input lag jest nie zauważalny czy obraz idzie przez kino czy bezpośrednio do tv. Poza tym obraz niestety musi zostać tak jak jest czyli xbox hdmi kino tv bo nie mam jak już wpuścić w ścianę kolejnego hdmi ale optyka dokupię o sprawdzę czy będzie różnica

5. maxankazuya

maxankazuya Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    W jakości dzwieku raczej wiekszej różnicy nie uświadczysz choć w sumie będzie to różnica w opuźnieniu na plus bądź minus wiec warto spróbować, za to w obrazie- reakcji na dzialanie w stosunku do tego co Ci sie wyswietla zapewne tak - grywalnośc, celnosc, odczucia zwiazane z grą uległy by na bank poprawie ;) Polecam podpiąć choćby dla testu- najlepiej przetestowac na jakims shooterze (w Destiny na pve po zmianie tv na ten w sygnaturce gra mi sie ze 2x lepiej).

6. Ginterinho

Ginterinho Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    25
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    W moim przypadku ustawienie wygląda tak :
    1. XO po HDMI do TV
    2. Kino po HDMI do TV
    3. XO po optyce do Kina

Różnica w dzwięku jest zacząca jeśli chodzi o ostatnie dwa ustawienia, mianowicie sprawdzałem dzwięk z gry na kinie i na słuchawkach podłączonych do pada i jest delikante opóźnienie w dzwięku na kinie. W momencie kiedy wypinam kabel HDMI z opcji drugiej i dzwięk leci tylko przez kabel optyczny dźwięk na słuchawkach i na kinie nie ma najmniejszego opóźnienia.
    Polecam sprawdzić pożyczając optyke jeśli masz taką możliwość i zwyczajnie potestować.

7. adrianek998

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Dziś kupie drugiego optyka i sprawdzę. Ale hdmi musze mieć prze kino połączone bp juz mam w ścianie wszytko puszcze i za dużo zachodu będzie zeby znów go przepychac :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

8. adrianek998

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    No sprawdziłem i działa dźwięk ale faktycznie nie wiem czy jest jakaś różnica w jakości. Nie sprawdzam hdmi bezpośrednio bo naprawdę przy moim graniu od święta nie jestem w stanie go zauważyć. Grałem kilka razy bezpośrednio z konsoli na tv bez kina i dla mnie było to samo. Będę miał jakiś blu Ray to sprawdzę czy jest różnica w dźwięku. Narazie dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

9. BialyGTi

BialyGTi Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    761
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    dzwiek na pewno ci sie poprawił przez optyke nie kazdy jest wstanie rozróżnić dźwięk z kabla optycznego a hdmi najbardziej slychac przy głośniejszym graniu. Zalezy tez jakie masz ustawienia w samej konsoli oraz w samym amplitunerze, duże znaczenie tez ma samo ustawienie głośników czy 5:1 czy 7:1. Ustawienie na prawdę dobrego dźwięku nie jest takie proste jak sie wielu wydaje ze podłączyć kable włączyć i juz :) ale takie ustawienia wzmocnienia, zmiany pasma to dla czubków takich jak Ja

wiec podłączaj optykę i ciesz sie dźwiękiem :p pamiętaj żeby jej nigdzie nie zagnieść nie przygnieść ani złamać bo kabel do wywalenia będzie

10. adrianek998

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Dzwiek wydaje się faktycznie lepszy bo przelaczylem znowu na hdmi. Teraz wyłączyłem dźwięk hdmi a w konsoli na optyczny mam beat stream wyłączony. Mam głośniki 5.1 wiec ustawienie 7.1 u mnie chyba nie ma sensu.

11. BialyGTi

Polubienia:
    761
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    nie nie no w ampli ustaw normalnie 5:1 na pewno masz tez opcje wyborów głośników oraz samego subwoofera czy sa duze czy małe oraz opcje wzmocnienia ich.

jakie masz głośniki ?? satelitki czy stojące jakie duze ??

strumień ustaw "DTS Digital Surround" badz "Dolby Digital" zalezy jak twoj ampli lepiej przyjmie to juz na ucho będziesz słyszał różnice na ampli ustawi sie automatycznie ilość 48 kHz ogólnie DTS powinno mieć lepszy dźwięk bo ma większy przesył danych

12. irroo

irroo Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    śląsk
    Nigdy dźwięk po kablu optycznym nie będzie lepszy niż po HDMI. Połączenie po optyku tom krok w tył.

13. adrianek998

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    No to w końcu jak ? :) mam suba 2 duże i 2 satelity podwieszane tylu pod sufit?

14. BialyGTi

Polubienia:
    761
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    zmien w ampli przednie na duze tylne na male na tylnych daj wzmocnienie +2 żebyś je słyszał i podłączaj po optyku nie słuchaj ze po hdmi lepszy dzwiek bo to bajka

15. adrianek998

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Mam tak jak mówisz. Tyle że wzmocnienie w tylnych mam większe. Chyba około plus 5. Kiedyś też gdzieś słyszałem ze po hdmi jest lepszy dźwięk i właśnie po to założyłem ten temat

16. BialyGTi

Polubienia:
    761
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    jest lepszy ale przy 7:1 bo optyka tego nie prześle a przy 5:1 hdmi sie chowa

17. irroo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    śląsk
    Poczytaj troche na forach audio, nie wprowadzaj ludzi w błąd. HDMI dużo lepsze, optyk to historia.

18. adrianek998

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Wieczorem jeszcze sprawdzę ustawienia w konsoli. A na you tube w konsoli znajdę jakieś materiały które nadadzą się do testów czy trzeba jakiś blu Ray załatwić aby sprawdzić.

19. BialyGTi

Polubienia:
    761
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    to twoje zdanie i trzymaj sie tego ja tam swoje wiem i nie muszę nic czytać bo interesuje sie audio od paru lat Pozdrawiam

20. irroo

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    śląsk
    Widac słabo sie interesujesz optyk to przeżytek.

21. adrianek998

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Teraz włączyłem konsole i mam tak. Połączone hdmi i optyk z kinem. W konsoli w wyjście dźwięku w dźwięk hdmi mogę ustawić stereo 5 1 7 1 bitstrean wył. A w wyjście optyczne tylko stereo i bitstrean. Czy to normalne czy coś źle polaczylem?

Wczytywanie...

Poleć forum