1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Połączenie WIFI laptopa WIN 7 z xbox 360 przez router Webr@cer 8012

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez wowa, Luty 28, 2011.

1. wowa

wowa Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam!

Zależy mi na uzyskaniu połączenia WIFI między laptopem i konsolą za pośrednictwem routera Webr@cer 8012. Laptop i konsola korzystają z internetu stacjonarnego od Ery przez router WIFI Webr@cer 8012. Mimo wyłączenia w laptopie antywirusa i firewalla Windows Media Center nie może połączyć się z konsolą ( laptop nie odnajduje extendera). W routerze włączyłem multicasting oraz UPNP zgodnie z instrukcją Microsoftu - ale bez efektu. Podejrzewam, iż router wymaga jeszcze innych zmian w konfiguracji. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

PS. Jeśli temat zbyt obszerny to chętnie zapłacę np. za aukcję allegro jak w temacie - proszę o info na empiria@gazeta.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. croixdefeu

croixdefeu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    25
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Płock
  4. Brudsien

Brudsien Pomocnik Pomocnik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Przekierowanie portow na routerze nic nie da bo to sie robi gdy chcesz wyjsc z intranetu, a ty laczysz sie z komputerem w sieci, a nie po za nia, ustaw w routerze stale ip dla komputerow i xboxa, upewnij sie czy na komputerze ktory ma WMC masz wylaczony systemowy firewal i dodatkowy o ile takowy wgrales (nawiasem mowiac powinien byc tylko jeden firewal aktywny)

5. lukasx86

lukasx86 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Sosnowiec
    wyłącz sprzężenie sieci Homegroup bez tego ani rusz!

6. bolsikPL

bolsikPL Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    To jest bardzo proste :) bo ja mam taką podłączoną konsole :) tylko przy windowsie 7 mi zadziałało. nie uzywaj do tego widnows media center . bo tam nie wykryje . wystarczy ze wejedzisz w windowsie w panel sterowania - wyświetl stan sieci - zmień ustawienia karty sieciowej - i teraz we wlaściwości sieci przezprzewodowej - zakładka udospęnianie i tam musisz mieć zaznaczone obie opcje które zezwolą innym użytkownikom na korzystanie z sieci . i ... juz :) xbox wykryje neta jak wybieżesz żęby przetestował łącze .. na pewno ci sie uda ( oczywisie musisz połączyć laptopa i xboxa kablem sieciowym ) pzdroooo :)

Zależy mi na uzyskaniu połączenia WIFI między laptopem i konsolą za pośrednictwem routera Webr@cer 8012. Laptop i konsola korzystają z internetu stacjonarnego od Ery przez router WIFI Webr@cer 8012. Mimo wyłączenia w laptopie antywirusa i firewalla Windows Media Center nie może połączyć się z konsolą ( laptop nie odnajduje extendera). W routerze włączyłem multicasting oraz UPNP zgodnie z instrukcją Microsoftu - ale bez efektu. Podejrzewam, iż router wymaga jeszcze innych zmian w konfiguracji. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

PS. Jeśli temat zbyt obszerny to chętnie zapłacę np. za aukcję allegro jak w temacie - proszę o info na empiria@gazeta.pl[/QUOTE]

7. Brudsien

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Widac ze nawet nie wiesz do czego ta opcja służy, ona jest po to zeby udostępnić polaczenie internetowe uzyskiwane np za pomoca karty wifi do np sieciowki i dalej na inne urzadzenie, a to ze u ciebie zadziałało to dlatego ze ta opcja otwiera porty na zaporze systemowej

8. turbin

turbin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Masz windows 7 czy windows 7 starter? W starterze nie da się tak zrobić, sam próbowałem.

9. Brudsien

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Windows 7 starter to bardzo okrojona wersja tego systemu i mozliwe ze nie mozna za jego pomoca udostępniać połączenia internetowego, w sumie starter mial byc uzywany tylko na kraje trzeciego swiata ale jako ze jest bardzo tani to uzywany jest glownie do notebookow jako zamiennik xp home
    Rzecz jasna Win 7 Starter nie posiada WMC wiec xbox nie ma sie z czym laczyc

Wczytywanie...

Poleć forum