Połączenie WiFi modemem nie od Microsoftu

Dogg

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Mam pytanie do ogarniających temat łączenia się z WiFi w Xboksie poprzez modem z trybem Client.

Mam modem Linksys Cisco WAG200. Czy ten modem ma tryb Client? Da się jakoś go tak skonfigurować, by podłączyć go do Xboksa i żeby odbierał sygnał z innego modemu? Jeśli tak, to jak?
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
nie da sie
to router adslowy
 

gebe14

Użytkownik
Użytkownik
musisz miec router z funkcją ap client
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Witam. Mam pytanie do ogarniających temat łączenia się z WiFi w Xboksie poprzez modem z trybem Client.

Mam modem Linksys Cisco WAG200. Czy ten modem ma tryb Client? Da się jakoś go tak skonfigurować, by podłączyć go do Xboksa i żeby odbierał sygnał z innego modemu? Jeśli tak, to jak?
Ale ze jak po kablu czy bezprzewodowo ?
I chyba do routera ma sie laczyc bo modem nie ma wifi

Ogolnie sie da zarowno po kablu jak i po wifi to ze router ma modem adsl nie ma znaczenia, ale wszystko zalezy co jest po drugiej stronie
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Ale ze jak po kablu czy bezprzewodowo ?
I chyba do routera ma sie laczyc bo modem nie ma wifi

Ogolnie sie da zarowno po kablu jak i po wifi to ze router ma modem adsl nie ma znaczenia, ale wszystko zalezy co jest po drugiej stronie
widziales kiedys router adsl z trybem apclient???? (nie mowie tu o jakis Tomato czy innych modach)
bo ja jeszcze nie :) napewno ten WAG tego nie ma
 

Yudixd

Użytkownik
Użytkownik
Witam.
Ja nie mam żadnego pojecia, lecz mam pytanie ponieważ nie chce zasmiecac forum glupimy tematami.
Wracajac do pytania chodzi o połaczenie slimka z Routerem przez Wi - fi. Posiadam netie i wiem ze mam jakis ADSL czy ch*** wie,
Jeśli kupie modem ADSL z wi-fi to bezproblemowo powinien mi dzialac internet w xklocku ?
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
I po co ten wulgaryzm, lepiej sie po tym czujesz ?
ADSL nie jest ich wymysl tylko to rodzaj linii
Bedzie dzialac ale trzeba ustawic router tzn ustawic login, haslo, rodzaj lini (tp lub netii) tzn vci i vpi, zabezpieczenia wifi itd.
I nie modem tylko router z modemem adsl
 

mastamasta

Użytkownik
Użytkownik
bedzie dzialac napewno... kwestia konfiguracji danych klienta sieci neti badz dialogu orange czy neostrady... router to router on 'rozdziela dostęp do internetu' i nie ważne czy dsl czy adsl napewno bedzie dzialac... w niektorych linksysach moze odrazu nie dzialac ale wystarczy na sztywno ip ustawic i bedzie działać aż miło :)
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
bedzie dzialac napewno... kwestia konfiguracji danych klienta sieci neti badz dialogu orange czy neostrady... router to router on 'rozdziela dostęp do internetu' i nie ważne czy dsl czy adsl napewno bedzie dzialac... w niektorych linksysach moze odrazu nie dzialac ale wystarczy na sztywno ip ustawic i bedzie działać aż miło :)
Ze jak ?
Jak mi podlaczysz sam router DSL do lacza ADSL to piwo dla ciebie
Druga sprawa nie kazdy router ma tryb ap client/wds
 

Dragon_2009

Użytkownik
Użytkownik
Ze jak ?
Jak mi podlaczysz sam router DSL do lacza ADSL to piwo dla ciebie
Druga sprawa nie kazdy router ma tryb ap client/wds
no to mastamasta wygrałeś piwo. podłączyć sie da. a że działać nie będzie to już sprawa drugorzędna.

a i ten router według tego opisu ma punkt dostępowy:

Linsys Zestaw promocyjny WAG200, Digitronik.pl | Oferta
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
no to mastamasta wygrałeś piwo. podłączyć sie da. a że działać nie będzie to już sprawa drugorzędna.

a i ten router według tego opisu ma punkt dostępowy:

Linsys Zestaw promocyjny WAG200, Digitronik.pl | Oferta

Widze ze znowu sie czepiasz slowek, paluchy w gniazdko tez niby sie da wcisnac i co niby ze dzialasz jako lampka ?
I nie rob zametu bo co z tego ze mniejsze gniazdko wejdzie w większe jak nie bedzie dzialac
Do tego mozna wgrac linuxa wiec sa wieksze mozliwosci konfiguracji
 

Dragon_2009

Użytkownik
Użytkownik
Widze ze znowu sie czepiasz slowek, paluchy w gniazdko tez niby sie da wcisnac i co niby ze dzialasz jako lampka ?
I nie rob zametu bo co z tego ze mniejsze gniazdko wejdzie w większe jak nie bedzie dzialac
Do tego mozna wgrac linuxa wiec sa wieksze mozliwosci konfiguracji
jakiś nerwowy się robisz.;-) przecież napisałem że nie będzie działać.
 

Dogg

Użytkownik
Użytkownik
Odświeżę trochę :)

Kupiłem TP-LINK WA500G, ten jest dobry do podpięcia pod Xboksa, tak?
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Tak to typowy access point czyli sciaga sygnal wifi i przetwarza na sygnal kablowy
 

Dogg

Użytkownik
Użytkownik
Ech, znowu problem. Tym razem chcę skonfigurować mój router, więc w przeglądarkę wpisuję http://192.168.1.254 i niestety się nic nie dzieje, tzn. nie otwiera się to okienko do wpisania hasła i loginu (admin, admin). Co z tym zrobić?
 

Dragon_2009

Użytkownik
Użytkownik
spróbuj przez centrum sieci (jeśli masz vistę lub 7). w prawym rogu masz link "mapa sieci" i powinieneś zobaczyć swój router. jak najedziesz na niego myszką pokaże ci się jego IP. dwa razy klik i przeglądarka sama cię do niego wpuści.
 

Dogg

Użytkownik
Użytkownik
Hmm, tyle że tam nie pokazuje mi tego routera...

Mam tylko ten, przez który jestem podłączony do internetu, nie wiem o co chodzi, bo według lampek na routerze jest podłączony.
 

Dragon_2009

Użytkownik
Użytkownik
to co chcesz skonfigurować?? ten AP co go kupiłeś??
 

Dogg

Użytkownik
Użytkownik
Może inaczej.

Podpiąłem router AP WA500G do komputera ethernetem i podłączyłem do zasilania. Pokazuje mi, że faktycznie jest, ale połączenie jest niezidentyfikowane, typ dostępu:brak dostępu do sieci. Czyli niby komputer go wykrywa, ale jak wpisuję ten adres, to pokazuje komunikat "Could not connect to remote server", a w tej mapie go nie ma.

EDIT
Tzn. mapa go nie pokazuje, bo nie można zmienić w nim z sieci publicznej na domową, a "System Windows nie może utworzyć mapy sieci, ponieważ typem lokalizacji sieci jest publiczna".
 

Dragon_2009

Użytkownik
Użytkownik
podepnij nie do kompa tylko do routera z którego masz neta. potem włacz zasilanie. zresztą tak jest w instrukcji.
 

Do góry Bottom