Polak wicemistrzem świata w FIFA 12

JaZz

PlayStation 4
Ryżownik
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Bartek „Bartas” Tritt został wicemistrzem świata w FIFA 12 na rozegranym w Chinach turnieju World Cyber Games, czyli jednej z najstarszych lig e-sportowych. Polak w finale rozgrywek uległ w karnych Niemcowi Kai „deto” Wollinowi – obrońcy tytułu.


Pojedynek deto i Bartasa na WCG 2012 (fot. PK/gazeta.pl)

Nawet jeśli na pełnowymiarowym boisku powodzi nam się nie najlepiej, dzięki znakomitej postawie Bartka „Bartasa” Tritta na turnieju World Cyber Games w chińskim mieście Kushan możemy z dumą grać Polską na wirtualnej murawie w FIFA 12. Nasz rodak został bowiem wicemistrzem świata w grę studia EA Sports. Jest to zarazem największy sukces w e-sportowej karierze naszego rodaka.

W rozegranym wczoraj nad ranem pojedynku finałowym z Niemcem Kai „deto” Wollinem – obrońcą tytułu z zeszłego roku – rywalizacja była niezwykle wyrównana i odbywała się do dwóch wygranych meczów. Obaj zawodnicy grali Milanem, a spotkania rozegrane zostały na wirtualnym stadionie San Siro w Mediolanie. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem deto 1:0. Drugi pojedynek był już o wiele bardziej zacięty i zakończył się wygraną Polaka w karnych. Emocje sięgnęły zenitu w trzecim, decydującym spotkaniu. Polak od samego początku naciskał na przeciwnika i jako pierwszy zdobył gola. Niestety, jeszcze przed gwizdkiem na przerwę nasz sąsiad zza Odry zdobył wyrównującą bramkę. Zaciekła i wyrównana walka przeciągnęła się aż do karnych, gdzie przy stanie 3:3 deto wybronił strzał Bartasa, a następnie samemu posłał piłkę do siatki. Tym samym tytuł mistrzowski pozostał w Niemczech.

Znakomity wynik Bartasa jest ukoronowaniem świetnych meczów w fazie grupowej – z której wyszedł na pierwszym miejscu – oraz zaciekłej rywalizacji z reprezentantami Kanady w 1/8 finałów (Polak wygrał 2:0 przy stosunku bramek 10:4), Francji w ćwierćfinałach (2:1 przy stosunku bramek 3:3 i dogrywce) i Argentyny w półfinałach (2:0 przy stosunku bramek 3:0). Ogółem w turnieju FIFA 12 wzięło udział 40 najlepszych zawodników z całego świata.


Bartas i deto na WCG 2012 (fot. PK/gazeta.pl)

Pomimo porażki w finale Bartas nie krył swojego zadowolenia. Podkreślił, że jest z siebie dumny, a wicemistrzostwo świata zadedykował Maćkowi Baranowskiemu, menedżerowi ds. społeczności w studiu EA Sports w latach 2009-2011, który zmarł kilka dni temu – miał on znaczny wkład w rozwój polskiej sceny e-sportowej w FIFA 12.

Na co dzień Bartas reprezentuje drużynę MaxFloPlay. Jest złotym medalistą WCG Polska 2012, a kilka miesięcy temu zajął drugie miejsce na zawodach Samsung European Encounter. Za tytuł wicemistrza świata otrzymał nagrodę w wysokości 5 tys. dolarów.

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=73083
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
I to jest to.. Ze swojego hobby zrobić prace i trzaskać na tym $$$. Jaki gracz by tego nie chciał :)

Ale, że musiał prawie przegrać z Niemcem ;P
 

TheDarkKnight

Użytkownik
Użytkownik
Gratulacje. Dobrze że w takim turnieju był (duży) polski akcent;)
 

bobson2222

Użytkownik
Użytkownik
super :) gratuluje :)
 

Mnih

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
miło się czyta takie newsy ;)
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Widziałem na żywo jak grał w Złotych Tarasach w Warszawie. Bajka. To co oni robią z padem to po prostu magia. Tak rozpierdzielają w tą Fifę i to bez żadnych asyst.
 

nakoz

The Legend
Xbox One
V.I.P
Użytkownik
Ciekawe czy ten finałowy pojedynek można gdzieś obejrzeć. Jak nie lubię gier sportowych tak mnie to zaciekawiło że bym się przyjrzał :) świetna postawa Polaka szkoda tylko jak ktoś podkreślił że musiał przegrać z Niemiaszkiem...
 

Rafau666

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ciekawe czy ten finałowy pojedynek można gdzieś obejrzeć. Jak nie lubię gier sportowych tak mnie to zaciekawiło że bym się przyjrzał :) świetna postawa Polaka szkoda tylko jak ktoś podkreślił że musiał przegrać z Niemiaszkiem...
wcg_stage_a_eng - WCG 2012 Stage A (ENG)

przewin do ok. godziny
 

maciekcfc

Użytkownik
Użytkownik
Ograł bym ich...
 

arekw

Użytkownik
Użytkownik
Chyba w Kierki online
 

sweeterek

Banned
Xbox One
Użytkownik
Nie dziwie się ,że niemiec wygrał.... Z takim wyglądem w życiu nie pozostawało mu nic innego jak zamiast piersi kobiety trzymać pada. Więc nie dziwota ,że rozkminił tą gre to perfekcji;/ Nienawidze ich,na codzień z nimi pracuje i mam ich dość; /
Ale brawa dla naszego reprezentanta :) Aż miło się czyta takie newsy :)
 

Enz0

Użytkownik
Użytkownik
Ogladalem juz poczynania barttasa na fife 11' jesli sie nie myle badz tez na 12' grajac miedzy polakami. Na streamie z esla pomylilem sie ze streamami ale zostalem na dluzej bo jak widzialen co on gra to az sie chcialo ogladac. A tu prosze wicemistrz ladnie ladnie, oby wiecej takich ; ).
 

barrrtek

Użytkownik
Użytkownik
Chłopaki od czego sie rozpoczyna taki turniej ? Bo rozumiem ze najpierw trzeba wygrac cos w polsce ? Takie turnieje są gdzies organizowane ? Na Fife 13 sie cos szykuje ? ;)
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Chłopaki od czego sie rozpoczyna taki turniej ? Bo rozumiem ze najpierw trzeba wygrac cos w polsce ? Takie turnieje są gdzies organizowane ? Na Fife 13 sie cos szykuje ? ;)
Zazwyczaj są zapisy w sieci i grasz eliminacje, później najlepsi spotykają się na finałach w danym kraju, a następnie jadą na ogólnoświatowy finał, najlepsi z całego świata.
 

barrrtek

Użytkownik
Użytkownik
Nie no na swiatowe to ja nie licze . Ale poprostu chcialbym sie sprobowac :) No ale wlasnie o to mi chodzi.. Gdzie czegos takiego w tej sieci szukac ?
 

agent47

Świeżak
Świeżak
Polak wicemistrzem świata WCG.... Gratulacje! :D
 

macieQ

Użytkownik
Użytkownik
Nie no na swiatowe to ja nie licze . Ale poprostu chcialbym sie sprobowac :) No ale wlasnie o to mi chodzi.. Gdzie czegos takiego w tej sieci szukac ?
Games You Can Play on Virgin Gaming
 

XgameX

Użytkownik
Użytkownik
fajnie a gdzie zapisać się na turnieje przeszukuje net i tylko są jakieś śmieszne turnieje gdzie gracze po stracie kilku bramek uciekają...
kiedy będzie teraz jakiś w miarę normalny turniej i gdzie i jak się zapisać i jakie jest wpisowe??

pozdro
 

zOnk31

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
Game Master
PSforum.pl
Świeżak
gratulacje dla rodaka!
 

Do góry Bottom