1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Policja zatrzymuje za przerabianie konsol w lubelskim

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez CuxPL, Lipiec 11, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. CuxPL

CuxPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Prochowice
    No i mamy kolejne zatrzymania za przerabianie konsol. Tym razem w lubelskim.

Procedura namierzania podejrzanych była dość standardowa.
    Działania, "cyberpatroli" poprzedzone były obserwacją różnych serwisów internetowych. Monitorowane były m.in. witryny ogłoszeniowe, portale aukcyjne, na których zamieszczane były oferty dotyczące przerabiania konsol. Oferowane usługi polegały na odpłatnym instalowaniu specjalnego oprogramowania lub sprzedaży kart pamięci tj. urządzeń do obejścia fabrycznych zabezpieczeń, co w efekcie umożliwiało korzystanie z pirackich gier. Procederem trudniły się osoby z wykształceniem informatycznym.

Co ciekawe, u podejrzanych poza ponad 200 kartami pamięci i baterii z oprogramowaniem do przeróbek konsol do gier, ponad 150 płytami z nielegalnymi kopiami systemów operacyjnych, aplikacji użytkowych oraz gier, przerobioną konsolą do gier znaleziono również podróbki padów do konsol.
    Odnaleziono [...] materiały potwierdzające ilość zrealizowanych, nielegalnych transakcji. Z zabezpieczonej dokumentacji wynika, że mieszkaniec Białej Podlaskiej sprzedał ponad 1500 nielegalnych kart. [...] Policjanci weszli także do jednego z mieszkań w powiecie łukowskim. Tam z kolei zabezpieczono komputer przenośny typu laptop oraz korespondencję poczty elektronicznej świadczącej o nielegalnej działalności dotyczącej przerabiania konsol do gier PSP. Według ustaleń mieszkający tam 24-letni mężczyzna przełamał techniczne zabezpieczenia w ponad 500 konsolach PSP.

Pamiętacie, według policji przerabianie konsol to przestępstwo. Dlaczego? Pełne wyjaśnienie, wraz z podaniem odpowiednich paragrafów znajdziecie tutaj.

Może i nie chodzi o X'a ,lecz warto nadmienić ,że Policja znów zaczęła tropić "piratów".

Źródło : polygamia.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. ReXx

ReXx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Przecież oni cały czas tropią piratów :p. Jakby się przyłożyli to by większość dostała po du.pie. Po prostu to ich sposób na życie. Po co się męczyć? Trzeba rozgłosu bo za dużo siedzimy na ***** no to odpalamy allegro pierwszy lepszy z brzegu i nabijamy statystykę. U mnie w miejscowości ostatniego dnia miesiąca łapią rowerzystów bez świateł, albo za byle jakie gówno. Żeby tylko nabić miesięczny licznik "przestępczości". Na karcie zdawanej do instancji wyższej pisze:
    Przestępstw x x= (każde! zabójstwo, gwałt co kol wiek nawet jazda bez świateł nabija ten piękny licznik :D)
    Przynajmniej jest tak w moim rodzinnym mieście jak i na wsi u babci.

4. Ojciec

Ojciec Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ciekawe czy posaidanie takiej kosnoli, płyt pirackich to przestępstwo?

5. ReXx

ReXx Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jeżeli nie posiadasz oryginału to tak mogą udu.pić bo nie posiadasz na nie licencji. Jeżeli smerfy cię nie najdą to nie masz co się martwić. Schowaj piraty do szafy zazwyczaj tylko Windowsa sprawdzają.

6. KULA

KULA V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Szczecin
    U nas w Szczecinie zrobili kiedys nalot na pewny sklep nie chce podawac nazwy ale ci co czytali i slyszeli to napewno wiedza o ktory mi chodzi :) znalezli tone rzeczy do modyfikacji oraz konsole ktore juz zostaly przerobione i sklep byl zamkniety przez kilka dni a teraz znowu jest otwarty znowu przerabiaja tak jak wczesniej i policja juz nic nie robi nawet ostatnio widzialem jak policjanci byli w tym sklepie i kupowali dla swoich dzieci przerobione xklocki .

7. HoFi

HoFi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lublin
    hymm to zależy od interpretacji polskiego prawa. Z wcześniejszych nalotów, można było się dowiedzieć, że osobom, które zakupił konsole od takiego sprzedawcy, grozi jedynie możliwość odwiedzenia panów w niebieskie mundurach, zatrzymaniu xboxa jako dowód w sprawie i przesłuchaniu bądź wezwaniu jako świadek.

8. blk26

blk26 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    pies też człowiek zwłaszcza Polak...też mają ch*j nie wypłate i chcą zaoszczędzic-trzeba było przyobserwowac czy przypadkiem na raty nie brał :D

9. Warmin

Warmin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Legnica
  10. L4mia

L4mia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    KRK
    a niech ich ścigają - to szczyt bezczelności sprzedawać oficjalnie przeróbki na alledrogo mimo że grozi za to sankcja prawna
    szkoda że jeszcze ulotek nie rozdają pod sklepami z grami

11. voltan91

voltan91 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    104
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bytom
    W sumie ogłaszanie się z tym na aukcjach jest po prostu głupie...
    Niech to robią w swoim jakimś tam gronie, a nie na całą polskę, kto chce przerobić o tak naprawdę znajdzie.

12. Mikolak

Mikolak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Gliwice
    Nie wiem jak z samą przeróbką konsoli, ale wiem że możesz posiadać obraz gry tylko jako kopia zapasowa jeżeli posiadasz oryginał gry.

13. druteron

druteron Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Otwock
    Ale zastanówmy się też. Ile ludzi wyłapują, a ile ludzi przerabia konsolę, czy piraci gry, filmy, systemy itp. Na to po prostu nie ma recepty. To, że raz na jakiś czas załapią kilku piratów, to moim zdaniem dobrze, ale... pozostaje ogromna liczba ludzi, którzy się tym nie przejmą i koło się zamyka. Policja złapie znów kilka osób, ale pozostaną następne. Nie tyczy się to tylko piratów. Tak samo można napisać o rozbijaniu gangów. Dopóki ludzie będą korzystać z tych usług, piractwo będzie cały czas. To wszystko zależy od człowieka, jego poczucia sprawiedliwości, przemyśleń i poglądów. Jednak to jest temat na inną rozmowę ;)

14. jorgos

jorgos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Zle zrobili że wykasowali te aukcje z allegro,tyle było wyboru z przeróbką a teraz trudno zamówić xboxa z przeróbką przez internet dno i żal

15. L4mia

L4mia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    KRK
    tak? to może niech się włamywacze do samochodów,mieszkań itd. zaczną reklamować się z usługami na allegro
    jakby mieli cokolwiek we łbie poukładane to oferowaliby usługę naprawy konsoli - prowokują policję to dostaną po d....

16. sautors

sautors Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    BP
    Ale jaja w białej ? : OOO
    toż to u mnie w mieście, no to kurde dobra faza.

17. Fenen

Fenen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Świdnica / Boon
    I dobrze :) moim zdaniem to powinni odrazu kara 1000zł + | Moje zdanie jest takie że jak stac cie na konsole która kosztuje 600zł-1500 to będzie stać wydać te 400 rocznie na 2gry?

18. Natirus

Natirus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bełchatów
    hmm... dwie gry rocznie? W jeden dzien skonczylem Prince of Persia, a w drugi Alana Wake'a. To co mam teraz robic przez pozostale 363 dni roku? Pewnie sciagac dema z Live :)
    Najlepsze jest to ze wiekszosc tak oburzonych przerabianiem konsol ma kompy pelne nielegalnego oprogramowania i plikow mp3 i divx/mkv.

19. codmistrz

codmistrz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    zabic piratów. ZŁODZIEJSTWO. Nie ma usprawiedliwień!!
    Natrius nie wiem, czy się usprawiedliwasz, czy leczysz kompleksy, ale mam legalną Viste, wszystkie gry jakie posiadam zakupione w pobliskim Media Markcie, muzyki nie mam, wole wejśc na YouTube'a, i posłuchac tego na co mam ochotę.

20. Creed

Creed Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wziąść na PSP?
    Bezpiecznie wieczorem nie mogę wyjśc na ulice bo drechy stoją pod klatką a ci łapią biednych ludzi którzy co? Biją?Gwałcą?Zabiją? ...

A z tymi kopiami że niby "kopie oryginałów" To i tak nie możesz przerobić konsoli gdyż łamiesz "regulamin" z microsfotem ingerując,edytując ich oryginalne oprogramowanie.

21. zlewozmywak

zlewozmywak Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Mława
    Ale co wy macie do np. mnie bo konsole przerobiłem? Trudno w jakimś tam stopniu to zatarg z prawem, ale jestem tego świadom, a poza tym to moja konsola. Ja wole wydać np. na konsole dużo i ściągać gry z neta a nie kupować. Bo kasę za oryginalne gry to ja wole przeznaczyć np. na rower czy coś.

I ciągle nie rozumiem dlaczego tak nie lubicie ludzi z przerabianymi konsolami. Poza tym:
    Kto jest bez winy niech 1 rzuci kamieniem czy jakoś tak.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum