1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Połowa z 25 milionów użytkowników XBL płaci za golda

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez nakoz, Grudzień 2, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. nakoz

nakoz The Legend Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia

Na wczorajszej konferencji: Credit Suisse 2010 Annual Technology Conference w Phoenix prezes Microsoft's Interactive Entertainment Business Dennis Durkin oświadczył iż około połowa z 25 milionów użytkowników XBL posiada wykupiony abonament Gold.

"Of our 25 million members, about half of them are subscribers to the business and pay us about $60 a year for that," powiedział Durkin.

''Z 25 milionów członków, około połowa posiada abonament i płaci nam średnio 60 dolarów rocznie''

Dodał on również że w USA przeciętny użytkownik Live spędza dziennie zalogowany ponad 3 godziny. Z wystąpienia wynika również że wzrasta liczba godzin które gracze poświęcają na czynności nie związane z graniem, takie jak Facebook, Netflix oraz oglądanie ESPN. Stanowia one około 40% czasu który spędzają na Live. Również ogromne zyski dają dodatki do gier, filmy, muzyka oraz przedmioty i ubrania dla avatarów. Według raportu łącznie zyski MS z usługi live wliczając wszystkie segmenty sięgają 1 miliarda dolarów rocznie. Wychodzi z tego że do tej pory każdy pomysł na zarobienie pieniędzy przez XBL był dla Microsoftu udany.

źródło: Half of Xbox Live Members are Gold Subscribers - XBL News at IGN

news dla: xboxforum.pl

2. Lotnik421 Xbox One

3. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Z samego gold mają ok. 750 milionów :D Ciekawe jest to:
    Jak dla mnie to sporo :)

4. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    jeden bilion... nawet nie umiem sobie tego wyobrazic, myślałem, że zysk z liva przliczają w milionach.. coraz poważniej zastanawiam się nad kupnem ps3.. ten gold jest strasznie drogi, chamstwo wg mnie

5. spike200

spike200 Memento Mori V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    81
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Krk
    W krajach anglojęzycznych, bilion oznacza liczbę 1 000 000 000, czyli nasz miliard. Wydaje mi się to błędem tłumacza, bo kwota 1 000 000 000 000$ jest zbyt wysoka nawet jak na microsoft.

6. nakoz

nakoz The Legend Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    66
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Kraków - Irlandia

Ok zweryfikowane i poprawione. Dzięki

7. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    No to grubą kasę trzepią za to, a nawet nie ma ostatnio żadnych nowych dobrych exclusivów - nawet na Gears'y trzeba tyle czekać :(

8. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Połowa graczy Xbox Live płaci za golda, a druga? Druga wypina się zadem na M$ jak ja! :D

9. fryc88

fryc88 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    29
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tuchola
    Skoro 40% czasu to Facebook, itp. to się nie dziwię, że aż 3 godziny dziennie, bo samo wejście i zrobienie czegokolwiek na facebooku przez konsolę trwa wieczność :p

Sony nie zarabia na grze przez internet, w sony kupująć sprzęt i gry macie tę cenę 'wliczoną'.

10. Skolud

Skolud Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Mysłowice
    A druga połowa to w większości pewnie multi konta i ludzie lecący na trialach ;] A mały procent to pewnie tacy Polacy jak ty ;)

Może i sony nie każe sobie płacić za multi, ale za to My mamy lepszy i sprawniejszy XBL od tego PSN'a
    Wolę zapłacić te 10zł miesięcznie i cieszyć się bezproblemową zabawą...
    I nie zdziwiłbym się gdyby w "ps4" multi było płatne bo sony już pewnie żałuje tylu zmarnowanych pieniędzy bo widzą, że konkurencja mimo, że "zdziera" z użytkowników dodatkową forse - dobrze na tym wychodzi i cały czas pozyskuje nowych klientów...

11. krisroza

krisroza Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Ostrów
    Mam XBOX'a od 4 miesięcy i nie wyobrażam sobie grania bez LIVE. Dzisiaj LIVE jest tak niezbędny w XBOX, jak internet w komputerze. Gdzieś czytałem że SONY też wprowadza powoli jakieś opłaty za wybrane rzeczy. Nie wiem czy to prawda, ale wcale by mnie to nie zdziwiło.

12. Jechu

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Nie wiem pod jakim względem lepszy i sprawniejszy, widać lubisz czytać mity i legendy :D
    Jedyne czego brak to cross-game chat (tzw party lub grupy :p) ale na kanale gry też można rozmawiać a 10zł/miech na to szkoda mi płacić.

A tyle ludzi płaci za gold bo chcą po prostu grać na multi a innego wyjścia nie ma. Chyba że przejście na darmowy psn :D

To źle czytałeś.

13. Archont666

Archont666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Żory
    Polew bym miał gdyby ktoś zrezygnował z Xboxa dla PS3 i darmowego PSN i nagle by wprowadzili płatności :D A 10 zł na miecha to nie wydatek.Nie kupisz paczki fajek,kilku piw lub czegoś innego w miesiącu i się uzbiera.

14. Jechu

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    10zł to nie wydatek ale trzeba od razu za rok z góry zapłacić, inaczej miech 30zł.

Ja sam gold nie kupiłem ani razu jedynie 2x triala :p

15. jolziomxd

jolziomxd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ale nie mów ze psn jest rowny, bo nie jest. Kazdy kto ma dwie konsole raczej wie o co chodzi. Z zreszta sony pewnie wprowadzi oplaty za neta ps4 bo nie dosc ze na tym nie zarabiaja to z samych ps3 prawie po 4 latach zaczeli dopiero ZARABIAC

16. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1679
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    w życiu nie zobaczę tyle kasy ile oni zarabiają :D
    Ale ładnie korzystają z ludzi by zapełnić sobie kieszenie $$$.

17. Jechu

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Ja miałem obie i wiem że niczym się nie różnią pod względem multi. To raczej dobry przykład że nawet dokładając do produkcji nie pobierają opłat za multi.
    A na ps3 zarabiają odkąd wszedł slim czyli ponad rok.

18. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
    z jednej strony to dobrze, że się płąci za XBL, bo inaczej bym siedział po 25 godzin na dobre i spierdzielił sobie przyszłośc ;) a z drugiej w weekendy czy w jakieś wolne kiedy człowiek chce sobie posiekac, to nie może :(

To kup ps3 i niech mamuśka pobiera od Ciebie opłaty a weekendy za free :D / Jechu

gdyby na ps3 można było grac padami od Xboxa już dawno bym tak zrobil ; p a mamuśke nie obchodzi ile ja gram, bo jestem dorosły :)

19. rudy2007

rudy2007 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    PSN jest darmowy a konsola dużo droższa więc na jedno wychodzi. A jak wychodzi na jedno to wolę xboxa bo dualschock jest do **** :p

20. Vassi

Vassi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Ładną kasę trzepią. I dlatego to usługa wyprzedza psn. Chociaż mogli by zrobić tańszego live. Chociaż na psn także grało mi się bardzo dobrze.

21. kolosz

kolosz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    jechu od jakiegos czasu czytam te forum i patrze a ktos zle powie na ps3 i zaraz bronisz tej konsoli.to ze psn jest slabszy od xbl to wiadoma rzecz,choc duzo sie tym nei rozni ale jednak a ty tak to bronisz...

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum