1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Położenia xbox 360

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez loot2012, Czerwiec 20, 2014.

1. loot2012

loot2012 Banned Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    Witam mam takie pytanie mój xbox jest ułożony w środku półki niby przestrzeń jako taka jest ale chyba ma za małą wentylacje http://zapodaj.net/491cf41b4ec3c.jpg.html I tu taki dziwny problem bo się na tym nie znam już około 3-4 mój xbox ma coś takiego jak RROD tzn. w pewnym momencie wokół przycisku do włączania zaczynają migać 3 czerwone diody a także zielona od włączenia nie wiem o co w tym chodzi czy jest to wina właśnie tej wentylacji. Po wyłączeniu xboxa odłączeniu kabla zasilania i zostawieniu go na jakiś czas xbox włącza się normalnie z powrotem. Jest to xbox elite - najprawdopodobniej Jasper więc mało awaryjny. Proszę o pomoc. Jeżeli źle umiejscowiłem temat proszę o przeniesienie lub jeśli taki temat już istnieje z góry przepraszam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Konsola zapewne pada skoro kilka razy już objawia się to RODem, jeśli to Jasper to owszem mało awaryjny ale czasem i nim się to zdarza (to tylko elektronika która zawsze może się popsuć).
    Zaś jeśli chodzi o wentylację to te wersje (Elite, Premium i Arcade) kanał wentylacyjny mają umieszczony z tyłu konsoli. Zatem tam musi mieć przestrzeń by konsola mogła swobodnie wydmuchiwać ciepłe powietrze z jej wnętrza...
    Co tu dużo gdybać, wystaw konsole z półki, pograj i zobaczysz czy objaw wraca przy lepszej wentylacji, ale myślę że wcześniej czy później padnie na AMEN (skoro już kilka razy miała krótkotrfałego ROD'a).

4. loot2012

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    A jak go z tamtej półki wystawie to może nie paść ?

5. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1061
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    nie jest to elite. czy jest to jasper czy tez nie mozna sprawdzić. pisząc prawdopodbnie masz dobra lub tez gorsza konsolę. prawdopodbnie zaraz padnie

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

2 użytkowników lubi ten post.
  6. TheOFF

TheOFF V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    341
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    UK
    Wiele osób trzyma konsole w podobnym miejscu do Twojego i o dziwo, nic się z nimi nie dzieje.
    Osobiście radziłbym Ci ją wystawić w bardziej przewiewne miejsce.
    Uważam, że z tyłu nie ma wystarczającej ilości miejsca do wydmuchania ciepłego powietrza, przez co konsolka się 'gotuje'.

2 użytkowników lubi ten post.
  7. loot2012

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    Jeszcze całą noc xbox chodził bo się gierka ściągała :/ Dam mu dzisiaj odpocząć i zobaczymy.

Tapnięte sprzed xboxa przez Neo V :)

8. maxankazuya

maxankazuya Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    może kable nie stykaja - podociskaj kable ( porozlaczaj i podlacz ponownie to wcale nie musi być rrod

1 osoba to lubi.
  9. pocinas

pocinas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Południowo-Zachodnia Anglia
    Anapewno miałeś 3 czerwone diody? A nie przypadkiem 2? 2RROD oznacza przegrzanie, jak na moje też konsola ma za słabą cyrkulacje powietrza na zewnątrz albo nie wydmu****e swobodnie z tyłu powietrza bo ma pozasłaniany wylot.

1 osoba to lubi.
  10. loot2012

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    Wystawilem go z tamtej dziury na górę tej samej szafki. Polozylem go pionowo wczoraj dałem mu odpocząć porozlaczalem wszystkie kable. Dzisiaj trochę grałem narazie Rroda nie ma. Oby nie było już nigdy :D A z tym 2Rrod to mnie zaskoczyles bo teraz nie jestem pewny i nie wiedziałem że coś takiego występuje i świadczy to o przegrzaniu. Gdy by się coś działo (oby nie) odezwę się. Dzięki za odpowiedzi i sugestię :)

11. pocinas

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Po pierwsze nie stawiaj go w pionie ponieważ, zatykasz mu jedną z dziur dolotowych, najlepiej normalnie w poziomie.

2RROD (2 Diody świecą) oznacza przegrzanie z tym że sytuacja jest taka, grasz grasz grasz i nagle PACH RROD, 2RROD i wentylator nagle wchodzi na MAX OBROTY jakie może, konsol działa tak jeszcze z pół minuty po czym się już sama wyłącza. Taki jest objaw 2RROD

3RROD (Czyli 3 diody czerwone świecą) z tym że wentylator nie musi wchodzić na Max obroty i konsola sama się nie wyłącza, poprostu RROD świeci tak długo aż go palcem nie wyłączysz.

Także jak wyżej opisałem jak się objawia 2RROD i 3RROD

1 osoba to lubi.
  12. SZYMONZ25

SZYMONZ25 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Poland
    Nie słuchaj go głupoty gada. Pionowo można spokojnie stawiać żadnej wentylacji nie zablokujesz.

Tapnięte z mojej Z1

1 osoba to lubi.
  13. pocinas

Polubienia:
    133
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Możesz w pionie używać, całkowicie nie blokuje dolotu czystego powietrza, bo z boku obudowy są dziurki, ale w dolnej części też ich jest sporo, ja jednak zalecam w poziomie.

14. loot2012

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Łódź
    No to dobrze bo w otwartej przestrzeni chyba lepiej w pionie wygląda tylko dziwnie słychać jak plyty czyta :D A co do tej wnęki gdzie xbox na zdjeciu jest to jak kiedyś pogralem pare h to jak wlozylem tam reke to było czuć że jest tam znacznie goręcej niż w pokoju :|

15. jaszczurka23

jaszczurka23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    81
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    konsola leżąca FAT ma ok mniej od 1 do 2 st. C jest przy tym stabilniejsza niż stojaca w pionie(większa szansa na uszkodzenie płyty,dysku twardego gdy się np przewróci trącona niechcacy) , najprosztszy możliwy sposób na poprawę wentylowania x360 podłożenie pod spód konsoli np 4 korków od butelki mniej więcej w każdym rogu

1 osoba to lubi.
  16. SZYMONZ25

SZYMONZ25 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Poland
    U mnie stoi już ponad 3 lata w pionie i ani jedna płytka i dysk nie są uszkodzone. Te wasze rady są jak : "nie jedź na rowerze bez pomocniczych kółek bo upadniesz." ;-) Jest owszem możliwość upadku ale trzeba by być straszna niezdarą aby tego dokonać. ( czytaj miej dwójkę małych dzieci i Xboxa na niskiej półce) :-D

Tapnięte z mojej Z1

1 osoba to lubi.
  17. jaszczurka23

jaszczurka23 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    81
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Dużo nie trzeba do wpadki

http://xboxforum.pl/artykuly-27/plyta-zarysowana-przez-konsole-198912/

i nie takie rzeczy się widziało u ludzi

Wczytywanie...