1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Polscy twórcy gier zarabiają średnio 5 tys. zł do ręki

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez K0TAKU, Październik 4, 2012.

1. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    W sieci pojawiła się infografika przedstawiająca zarobki polskich twórców gier wideo.

Na stronie Polski GameDev na Facebooku pojawiła się infografika prezentująca zarobki pracowników polskiej branży gier. Najwięcej, bo blisko 9 tys. zł netto, zarabiają programiści z przynajmniej sześcioletnim stażem. Najniższymi sumami muszą zadowolić się projektanci, którzy miesięcznie otrzymują średnio 3,9 tys. zł netto.

Infografika powstała w oparciu o prawie 200 wypełnionych ankiet.

źródło : Polscy twórcy gier zarabiają średnio 5 tys. zł do ręki | GAMER

2. Lotnik421 Xbox One

3. newuser1

newuser1 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    94
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Jak na netto, to i tak mało.

4. Jaa

Jaa Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    fajna praca za dobre pieniądze, a jak im nie pasuje to niech idą kopać rowy albo sprzątać za 1000 zł mieś tam zobaczą co to znaczy ciężka praca za grosze :watermelon:

1 osoba to lubi.
  5. randnd

randnd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    Synu - fajna praca ? Za dobre pieniadze ? Hahaha...

Po pierwsze - praca ciezka - ale nie tyle fizycznie (chociaz i tu daje sie co obciaza psychike. Posiedz sobie codziennie przed komputerem (tak conajmniej) po 10 godzin PRACUJAC ! - tzn programujac, projektujac grafike. Zobaczysz gdzie Ci oczy beda chcialy uciec. Nie mowie o bolach kregoslupa, nadgarstki, plecy i inne :) Wychodzac z pracy nei wiedzialbys w ktora strone do domu masz pojsc :)

Po drugie - DOBRE zarobki ??? - hahahaha. Czlowieku. Zenujace. W Polsce nawet w tym sektorze placa jak widac marnie. Nawet nie zdawalem sobie sprawy ze taka marne kase dostaja. 5 tys to powinien miec stazysta.
    Ilu jest takich programistow ? W polsce studia to biznes - jesli jestes progamista to masz umiejetnosci.

Uwierz mi ze osoba kopiaca rowy nie zarabia 1 tys zl :) Chlopaki z budowlanki w Polsce maja sie w miare :) Kiedy ja smigalem na studia moi koledzy z zawodowek kupowali sobie juz samochody. Nie wazne wyszktalcenie - wazny fach i umiejetnosci. Tyle ze trzeba ta prace lubic :) A i w sumie ten ruch na powietrzu dobrze wychodzi :)
    Ciezka praca to chociazby taki ochroniarz w tesco - lazic caly dzien za 6-7 zl za godzine i jeszcze do tego ODPOWIEDZIALNOSC za towar :)

Latwa i dobra praca to posel na sejm ? Bo kasa duza a i za nic odpwiedzialnosc.

1 osoba to lubi.
  6. newuser1

newuser1 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    94
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    albo jesteś nastolatkiem, albo mało w życiu widziałeś

7. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Nie mówiąc już o tym jaki trzeba mieć łeb do programowania i ile czasu trzeba poświęcić na doskonalenie samego siebie w tej dziedzinie, to takie pieniądze są wręcz śmieszne...

8. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Nie zapominajmy o tym że przecież każda jednostka jest inna, tj. nie każdy jest super-zaje*istym programistą. Ale fakt faktem że zarobki jak na taki fach, gdzie trzeba mieć niezłą głowę - niewielkie. Mimo wszystko z głodu raczej nie umrą, ba - pożyją sobie w miarę dobrze. Nie wiem po co znów się kłócić i narzekać?? Skoro uważacie że bezmózdzy posłowie zarabiają krocie nie robiąc nic (myślę tak samo) to uczcie się w tym kierunku i sami zasiądźcie w sejmie.

9. barman_2000

barman_2000 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    393
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Włoszczowa
    sory ale jak na Polske to sa to duze zarobki i nie mowcie ze praca programisty gier jest trudniejsza od jakiegokolwiek innego programisty w jakis firmach informatycznych

10. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Odp: Polscy twórcy gier zarabiają średnio 5 tys. zł do ręki

Co nie zmienia faktu że robiąc inne dużo prostsze rzeczy można zarobić więcej. Niestety, polskie realia.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

11. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Zacznijmy od tego, że nikt nikogo nie zmusza by był programistą czy grafikiem itp. Chcesz, lubisz to, jesteś w tym dobry więc jesteś tym. Nikt nie sterczy nad nimi z 9mm przy głowie i mówi rób to!
    Jak płaca nie odpowiada itp itd to zawsze mogą się zwolnić.
    Chociaż w dzisiejszych czasach szukając pracę mogą usłyszeć to co mój kuzyn usłyszał "Pan szuka pracy? Przecież bezrobocie jest w Polsce.. - i szeroki uśmiech..".

Zapraszam do ciężkich prac typu wykładanie towaru z palet gdzie człowiek zrobi około 5-8 ton dziennie pod presją czasu -więc presja psychiczna też jest (licząc, że przeważnie jedna paleta ma coś koło ~1150kg. - chociaż przeważnie grubo ponad 1200kg. Przez 5 dni w tygodniu - licząc iż dostanie tak fajnie wolne, że sobota, niedziela, a czasem robi się 8 dni pod rząd). I otrzymując za to 1200- 1300 zł miesięcznie.
    Byśmy widzieli jak ci programiści z zanikiem mięśni sobie poradzili w takiej pracy.. góra miesiąc i ich nie ma.

PS. Zaznaczając, że robią to osoby nie po podstawówce tylko po studiach.. Bo w Naszej Polsce wykształcony człowiek zawsze znajdzie dobrą pracę ]=) więc uczcie się dzieci bo miejsce woźnego i tak już zajęte przez bratanka dyrektora.

Na 101% chcieli by wrócić do swej ciężkiej psychicznej pracy..

Żarty sobie robicie czy co?! Ciężka praca no bez jaj.. Nie znacie Polskich płac w różnych regionach Polski?! W innym regionie Polski za tą samą pracę dostaniesz 1900 zł na rękę, a w innym ledwo 1200 zł.

Z powiedzeniem "jednemu wszystko, drugiemu gó"

EDIT:

randnd
    Ile to było 5-10 lat do tyłu że twoi koledzy po zawodówce tyle zarabiali na budowie? W jakiej części Polski?

Czasy się zmieniają. Podatki i inne bzdety rosną a wypłaty podwyższą (o ile podwyższają) na papierku, a do ręki dostanie się 5-10zł więcej. Co z tego jak benzyna - wszystko inne automatycznie- idzie w górę? To te 5-10 zł więcej na prawdę tak pomoże, że brak słów.

~-=DEXTER=

Żeby dostać się do tych prostych rzeczy musisz mieć dwie rzeczy spełnione: 1. Znane nazwisko. 2. Bardzo dobre plecy. 3. Możesz być głupi jak but ale z plecami pracy nie stracisz.

12. Pablooo88

Pablooo88 V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Uwierz mi, że branża IT itp to jest mega ciężka praca - tylko że głównie psychicznie. Sam pracuję w tej branży. Często pracuję nawet po 10-12 godzin dziennie jak jest jakiś projekt. I po np 5 dniach takiej pracy człowiek nie wie jak się nazywa.
    Owszem nie jest to ciężka fizycznie praca jak wykładanie towaru z palet, jednak nie po to studiuję i się kształcę, żeby pracować z ten sposób...

13. Onicniepytaj

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Jak nigdzie indzie nie dostaniesz pracy.. Składasz wszędzie CV i słyszysz tylko "zadzwonimy" - chyba nie w tym roku.
    I masz do wyboru mieć te 1200-1400zł a tego nie mieć. To chyba logiczna sprawa, że pójdziesz do tej pracy za te 1200zł i coś chociaż masz. Niż jeżeli kompletnie nic nie mieć.

14. randnd

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    Oj uwierz mi Tomsi że w tej branży jeszcze bardziej gonią terminy :) Chyba że jesteś totalnym freelancerem i jako jednoosobowa jednostka bierzesz zlecenia dorazne.

Jak płaca nie odpowiada itp itd to zawsze mogą się zwolnić. [/QUOTE]

Równie dobrze można to powiedzieć o pracy którą podałeś jao przykład - rozkładanie palet.
    Słuchaj. Nie pracowałbym nigdy za taką kase w takim miejscu. Na starcie już wiesz że skutkuje to na twoją przyszłość - krótki okres w takiej robocie i kręgosłupa nie ma.

Racja. Dziki kapitalizm rządzących doprowadził do tego. Ciągle jesteśmy oszukiwani - pracy nie ma, nic się nie sprzedaje, jest ciężko :)
    Tylko zauważ, że twój szef kupuje nowe auto. Buduje kolejny dom. Otwiera nowe sklepy. Zarabia 100000 krotność twojej pensji :) Piorą nam mózgi. Posprzedawali Polske za grosze :) Wolna amerykanka.

Znajdzie ale nie wiem czy w Polsce :)
    Polskie studia stały się maszynka do robienia pieniedzy - TO tylko biznes :) Jesli jestes w czyms dobry wezma cie po studiach. U mnie w miescie rodzinnym co roku konczy politechnike po 300 inz budownictwa etc - a wychodza afery ze jeden kierownik ma pod soba 100 projektów :)
    Wiele osób konczy politologie, zarzadzanie, pedagogike - wiem ze piszac to wiele osob sie cisnienie podnsiesie - ale taka PRAWDA - BEZ SENSU :)

Zarabiają dalej. Jeśli jesteś kumaty, nie chlasz i masz jakiekolwiek pojęcie poradzisz sobie. Docieplenia, płytki. Jesliu jesteś ogólnobudowlancem co lubi łyknąc (na dodatek) zawsze bedziesz mial ten sam poziom - czyli prawie nic - ale wiecej od tych z tesco, real czy innych rownie ciezkich prac.

15. Onicniepytaj

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Niech się cieszą, że mają chociaż tyle. Studia, wykształcenie i te inne bzdety były dobre parę lat temu. Teraz już tylko plecy i nic więcej.
    Jak dla mnie to tyle w tym temacie bo zaczęliśmy już trochę schodzić na OT za co sorry :)

Swoje zdanie ujawniłem więc nic więcej z mojej strony nie dodam :)

Pozdrawiam

16. ESLORD

ESLORD V.I.P V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
    Popieram słowa. Nie raz nie dwa jechało się w delegacje żeby uruchomić nowy serwer, zasuwało się po 12h żeby wszystko działało w terminie, za zwykłą dniówkę 8h.
    Plus odpowiedzialność jest zupełnie inna. Idziesz do pracy za 1200 zł kończysz o 14 i masz w ....cały świat. Osoba na której ciąży większa odpowiedzialność, (ludzie z branży IT wiedzą o czym mówie) wie że czasem nie może sobie pozwolić na urlop, L4, na piwko wieczorem. Nie raz nie dwa się przychodzi do domu i myśli się o dniu jutrzejszym w pracy,...stres, brak apetytu, snu, zmniejszone libido i mogę tak wymieniać jeszcze długo...

Minimalna krajowa w Europie to 1000 eruo miesięcznie czyli ponad 4000 zł, więc stawka 5500 zł to wcale nie jest dużo. Problem w tym że zarabiamy najmniej w EU.

17. akwarium25

akwarium25 Banned

Polubienia:
    234
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Top Secret:)
    Jak maja wiecej zarabiac wiecej jak jedna dobra to wiedzmin, i gry pl sa slabe i nie sprzedaja sie. A druga sprawa studia skonczyc na byle jakim kierunku to nie sztuka, wiecej osob co skonczylo mowi, ze mega nie zarabiaja ale sie nie narobia. I jak ktos nie chce uczyc to zawsze sa dobre fachy przerobki konsol itd.

18. ESLORD

ESLORD V.I.P V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
    o ile z przerabiania konsol wyżywisz rodzinę. Ja mówię że Polacy ogólnie mało zarabiają.
    Co do kończenia studiów na byle kierunku to masz rację, to takich osób jest dużo. // sory za offtopa ;-)

19. Pablooo88

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    No teraz mamy mnóstwo magistrów. Tylko właśnie masę ludzi kończy kierunki, po których nie ma pracy oraz uczelnie, które nic nie znaczą na rynku pracy a potem się dziwią, że nie mogą znaleźć pracy.

Ja studiuję na renomowanej uczelni informatycznej w Warszawie (PJWSTK) i jakoś w trakcie studiów nie miałem żadnych problemów ze znalezieniem pracy w zawodzie. Może nie projektuję gier, ale ludzie u mnie na uczelni studiuję ten kierunek i jak są zdolni to albo znajdują coś w Polsce albo za granicą (często Azja lub USA).

A zarobki jak na tę branżę są niskie - w USA zarabia się rocznie ok 130 000$ w takiej branży

20. randnd

Polubienia:
    24
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    Nie zapominaj o najwazniejzym - zeby zrobic gre ktos najpierw musi wylozyc gruba kase :) Chociazby po to by zatrudnic SPECJALISTOW.

Zapomniales o waznych tutułach innych gier - Bulletstorm, Painkiller...

@Pablooo88
    Nie kazdego stac by studiowac w takiej niepublicznej szkole :)

21. Pablooo88

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa
    Ja pracuję po to, żeby opłacić sobie uczelnię. Nie od razu tutaj zacząłem pracę. Najpierw pracowałem gdzie indziej żeby zarobić na czesne. Dodatkowo zawsze są stypendia socjalne i potem naukowe....

Wczytywanie...

Poleć forum