1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Polska Rzeczpospolita piracka

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez jarek43_16, Maj 9, 2009.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. jarek43_16

jarek43_16 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lisów
    Troche stare, ale cóż, warto zamieścić.

Co najmniej 5 mln Polaków ściąga z internetu filmy, muzykę, gry i programy komputerowe. Choć grozi im za to więzienie, dzielenie się plikami uważają za styl życia. Dla koncernów to jednak zwykła kradzież - pisze "Gazeta Wyborcza" w swoim raporcie.

Wieczorny rytm Joanny, trzydziestokilkuletniej menedżer dużej firmy handlowej, wyznaczają amerykańskie seriale. W poniedziałki "Gotowe na wszystko" (Desperate Housewives). We wtorki - "Doktor House". W czwartek do telewizora przykuwa ją kolejny odcinek "Lost: Zagubieni", a piątkowy grafik dzielą "Chirurdzy" i "Prywatna praktyka". Joanna ogląda najnowsze odcinki dzień po emisji w amerykańskiej telewizji. Za darmo (i nielegalnie) ściąga je z sieci.

"Polska telewizja nie ma mi nic ciekawego do zaoferowania" - tłumaczy gazecie. I nie chce czekać, aż jej ulubione seriale pojawią się u nas. Joanna nie jest wyjątkiem. Filmy, seriale i programy ściąga z sieci co trzeci polski internauta, a może nawet co drugi z 15-milionowej rzeszy użytkowników sieci w Polsce.

Ludzie ci traktują internet jak wielki hipermarket z filmami, muzyką, serialami, książkami, grami komputerowymi i oprogramowaniem. Z tą różnicą, że wychodzą z pełnym wózkiem, omijając kasę szerokim łukiem. I nie mają wyrzutów sumienia - czytamy w obszernej publikacji "Gazety Wyborczej".

Źródło: Polska Rzeczpospolita piracka - Film - WP.PL

2. Lotnik421 Xbox One

3. sebool12

sebool12 Guest

Ten cytat mówi wszystko :p, nawet na torrenach tak jest, pobierać chcą wszyscy, a wysyłać(w pewnym znaczeniu "płacić)to nima komu :p

4. sasukepl

sasukepl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    niech zmniejsza ceny w sklepach to ludzie beda kupywac

5. Ado o

Ado o Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chotomów
    Nie wierzę żeby nie było cię stać na jedną grę miesięcznie. Kup sobie grę i przejdź ją na 100% i później zainwestuj w kolejną. A gry X'a chodzą poniżej 100zł, wystarczy dobrze poszukać. Ja niedawno znalazłem kilka ciekawych aukcji za naprawdę nie wielką cenę.

6. Respev

Respev Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ~Kraków
    I to mówi osoba, która ma konto silver i 3 gry na krzyż? Jak zaczniesz zarabiać, będziesz miał na głowie wyżywienie rodziny i czynsz za mieszkanie, to zaśpiewasz inaczej.

7. glodos

glodos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    prawda jest taka że producenci nie rozumieją albo jesli już rozumieją to wmówili sobie, że każda ściągnięta kopia z internetu to niesprzedana płyta. przecież tak nie jest-.-. przyznaję że sam ściągam kopie na xboxa ale są tytuły, które chętnie bym kupił gdybym miał na nie pieniądze. kiedyś tak robiłem z grami na PC. teraz mam wazniejsze wydatki.. ponadto nie uważam piractwa za kradzież czy przestępstwo, bo ściągając grę z neta nie usuwam oryginału ani nie mam żadnych korzyści majątkowych.
    jak dla mnie nawet gdyby nie było piractwa to ci wszyscy producenci zarabialiby tyle samo

8. Doom3d

Doom3d Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Warszawa
    Niech zmniejszy się ilość osób sciągających gry to wtedy obniżą ci ceny :p.

Ado'o dobrze mówi, wystarczy poszukać na allegro.

9. Nagash

Nagash Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Tarnów

święte słowa... @Ado'o i Doom3d bez obrazy ale tu nie tylko dzieciaki siedzą, gdzie rodzice dają im co miesiąc kieszonkowe na nową zabawkę... Pogadamy za kilka lat jak będziecie ojcami i głowami rodzin...

10. Doom3d

Doom3d Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Warszawa
    Sry błędna interpretacja, ale kieszonkowego właściwie już nie dostaje od dłuższego czasu po za tym to było 50 zł na miech :D. Na rozrywkę elektroniczną wydaje jedynie z własnej kieszeni. Oczywiście mój "majątek" idzie też na mój rozwój edukacyjny. Więc tekst o rodzicelstiwe też nie trafiony :p.

11. jarek43_16

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lisów

Nie uważasz piractwa za kradzeż, ale jednak jest to kradzież (w świetle prawa, które ustalili złodzieje "politycy") i jednak producenci zarabiali by więcej, bo zamiast 20 Verbatimów (chyba że i na to żałujesz pieniędzi i kupujesz emtec, lub inny shit), kupiłbyś za te pieniądze ze dwa oryginały.

12. Ado o

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chotomów
    X-Boxa mam ledwie 3 miechy :]. Konto silver? Właśnie miałem kupować zdrapkę, ale w weekendy poczta jest nieczynna :]. Trzy gry? I co w tym złego? Popatrz ile mam achievementów w każdej z nich. Każdą staram się zaliczyć na maxa bo wiem że wybuliłem na nią hajsik i nie chcę aby to był hajs wyrzucony w błoto. Rodzina ok rozumiem...podatki, wyżywienie, edukacja...to wszystko na pewno sporo kosztuje, ale ja nie dostaję kieszonkowego, nie mam stałego źródła zarobku, a jakoś kasę na gry znajdę, na wypady z koleżkami też znajdę. Więc naprawdę nie wierzę w to że nie można odłożyć tych 80zł miesięcznie na grę. No, ale róbcie jak chcecie, do niczego nie zmuszam, ale osobiście po prostu brzydzę się piractwem.

13. Respev

Respev Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ~Kraków
    A czy tylko kieszonkowe oznacza dostawanie pieniędzy od rodziców? Ja nigdy nie miałem kieszonkowego, tak jak większość polaków. Pieniądze dostawało się okazjonalnie. Ty dostajesz pieniądze, nie zarabiasz ich, więc jakim prawem możesz tak mówić? Dajmy na to, mieszkanie w Krakowie, tj. czynsz, kosztuje jakieś 800-900zł. Bazuję na danych mojego kuzyna. No to tak. Kuzyn płaci 850zł czynszu. Musi opłacić jeszcze rachunki typu telefon. Miesięcznie wydaje 300zł na benzynę. Ma na utrzymaniu żonę i dziecko. Zostaje mu ~350zł na życie na cały miesiąc. Z czego on ma odłożyć te 80zł? Aaaa, zapomniałem. Zwolennicy legalnych zakupów zawsze mówią, że nie trzeba kupować gier zaraz po ich premierze tylko poczekać z rok aż stanieją. Tylko takie głąby nie myślą o jednym - kto po roku od premiery będzie grał w tryb multiplayer danej gry? Ile ludzi gra w multiplayer Saint's Row 2, chociaż od premiery minęło dopiero pół roku? No ile? Ano prawie nikt. Tak samo z resztą mniej popularnych gier. Łatwo mówić komuś, kto jest na utrzymaniu rodziców, że nie wyobraża sobie jak ktoś nie może odłożyć tych 80 złotych. Może ktoś ma ważniejsze wydatki niż gry? Może nie siedzi na dupie i jego jedynym problemem nie jest to, że nie nauczy się na jutro na sprawdzian z polskiego? Zdaję sobie sprawę, że po moim poście zaraz polecą dziecinne usprawiedliwienia. Przypomina mi się sytuacja, gdzie 12 letni kuzyn wyśmiał mnie, jak ja mogę nie mieć kina domowego w domu, w końcu na to każdego stać (gówniarz ma bogatych rodziców, a ojciec kupuje mu wszystko co chce, nawet wiatrówkę za 800zł).

14. Roberus

Roberus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zgadzam się mimo że ja nadal chodzę do szkoły to pochodzę z biednej rodziny i wydębić 5 zł na verbatima jest problem a smarki bogatych rodziców budują se przy chacie dajmy na to saune tylko po to żeby ładnie wyglądało a takie tematy nie mają sensu bo bogacze uważają że kasa leży na ulicy i rośnie na drzewach, aż chce się porównać do Izabeli Łęckiej z "Lalki".

15. xpudlo360

xpudlo360 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    TORUŃ
    Gry w polskich sklepach faktycznie są drogie bo sklepowi złodzieje często chcą zarobić na jednej sztuce nawet 100 PLN ,omijajcie takich śmierdzieli dużym łukiem i kupójcie przez internet.
    Wczoraj w Cerfour na wydzierżawionym stoisku za np. HALO 3 śmierdziel wystawił cenę niecałe 200 PLN gdy na Allegro jest po 60 PLN
    Takich odrazu powinni wypie.......... bo tylko wku......... ludzi i zajmuje miejsce w sklepach takich jak empik i inne supermarkety.
    Polaka specjalność ,robić drugiego w h

16. m919

m919 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Patrząc okiem antypirata mówię "nie wszystko jest dla wszystkich" (chodzi o sytuacje finansową).
    Okiem pirata "jak jest za darmo, to czemu nie brać?". Osobiście wolę tą drugą opcję :)

17. Ado o

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chotomów
    Respev a czemu od razu zakładasz że kasę dostaję od rodziców? Tak się składa że od rodziców dostaję głównie kasę na bilet autobusowy, niezbędne środki do życia i od czasu do czasu jakiś grosz na wypad z kumplami. Resztę sam kombinuję...tu coś sprzedam, tam pójdę do roboty dorywczo zarobię, ale wolę już miesiąc siedzieć o suchym pysku (czyt. w nic nie grać) niż ściągać grę z sieci. A wiecie co jest w tym wszystkim najśmieszniejsze? Skoro aż tak ciężko jest odłożyć te 80zł to skąd wzięliście kasę na samą konsolę? Ludzie...czasem sami nie wiecie o czym piszecie...

18. jarek43_16

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lisów
    człowiek aktywny zawsze dorwie jakąś kase, a taki co siedzi tylko przed telewizorem to z kąd ma mieć jak mu sie dupy nie chce ruszyć, (nie tyczy się tych co mają dzieci, żone) tam wyżej ktoś napisał, że drogie są gry w Polsce, niestety taka prawda, mi kumpel mówił co za granicą troche siedział, mówił że tam gry w komisach używane kosztują pare euro, a z Polską to tylko szkoda porównywać, ceny czasami są kilka krotnie wieksze, chodziło mu głównie o gry na psp mówił że nawet po 2Euro można dostać co tu są po 30zł, na xklocka pewnie porównywalnie

19. L4mia

L4mia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    KRK
    z mojego punktu widzenia to jest tak - jak dostosują albo wypłaty do cen albo odwrotnie to nie widzę problemu i mogę płacić za wszystko - ale jak smallville ostatni sezon nigdzie nie ma po polsku poza siecią to niby skąd mam mieć jakiekolwiek wyrzuty sumienia?

20. glodos

glodos Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Respev dobrze mówi, polać mu
    Ado'o, porównaj sobie kupno ps3 a xboxa przez taką mało zamożną osobę to sobie odpowiesz na to pytanie które cię śmieszy. co i dlaczego się bardziej opłaca?

21. mmmm111

mmmm111 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Jedni sa bardziej zamozni, inni mniej. ja naleze do tych drugich. Nie stac mnie zeby placic na gry 100-200zl. Za te pieniadze kupuje srodki niezbedne do zycia a konsola to tylko rozrywka.

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum