1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

ROZWIĄZANY Polskie IP = nic nie kupimy na XBL? (błąd PBR9002)

Temat na forum 'Xbox Live' rozpoczęty przez brattanek, Grudzień 3, 2013.

1. brattanek

brattanek P2Mforum.info Członek Załogi Administrator Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    530
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KTW
    Jak w temacie kontaktowałem się z support'em MS w sprawie błędu PBR9002 podczas kupowania na XBL (Premium do BF4) myślałem, że sprawa wygląda jak w poście http://xboxforum.pl/konsola-255/xbox-one-w-rekach-xboxforum-pl-182023/index9.html#post1308649. Niestety nie ma tak kolorowo! Support poradził mi, że mam napisać maila i opisać problem, taką otrzymałem odpowiedz:
    Tak więc ponowny kontakt i tłumaczenie, że konto jest na UK. Odpowiedz była taka, że kupuję z PL (tak z polskiego IP) i dodatek nie jest dostępny. Tak więc zapytałem się "czy jak wrócę do Anglii, będę w stanie kupić dodatek? - odpowiedziała, ze Tak".

Więc obecnie będzie kombinowanie z proxy :p

Jakieś pomysły jak odpalić XO przez proxy?

2. Lotnik421 Xbox One

3. The mistic40

The mistic40 Banned

Polubienia:
    96
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Można spróbować jak omijanie blokody regionalnej na 360.

4. MrM

MrM Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Białystok
    Spróbuj jak radzi The mistic40.
    Co do zmian ip, polecam SoftEther VPN Client Manager. Masa darmowych vpnów ze świata.

5. grzegorz914

grzegorz914 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,

U mnie wszystko działa normalnie, konto na XBL, karta płatnicza, adres IP polski.
    Dziś kupowałem premium do BF4 bez żadnych problemów, zmieniam region konsoli na niemiecki rejestruje kartę płatniczą i podaje niemiecki adres, potem już tylko wchodzę do sklepu i kupuje co chcę.

6. brattanek

brattanek P2Mforum.info Członek Załogi Administrator Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    530
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KTW
    U mnie niestety tak nie działa. Support tez się nie postarał i nic więcej nie pomoże. Jak u innych z PL ip? Wieczorem spróbuję openvpn i zobaczę co z tego wyjdzie.

7. grzegorz914

grzegorz914 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Spróbuj zmienić region i język konsoli na niemiecki i tam zarejestruj kartę, być może konta UK mają blokadę na inne regiony.
    Możesz też migrować konto na PL i wtedy zastosować metodę którą ci podałem, jak pisałem wcześniej wszystko działa normalnie z PL i polskim XBL.
    Tą metodą kupowałem BF4, Premium do BF4, Just Dance 2014,.

8. brattanek

Polubienia:
    530
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KTW
    Sprawdzę to wieczorem

9. marus18

marus18 Banned

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Poland
    security kiss tunnel vpn ustawiasz angielskie IP i kupujesz gierke przez xbox.com na stronie a ściągasz na konsoli już po zakupie

10. brattanek

Polubienia:
    530
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KTW
    Dobra udało się!

Szybki poradnik.
    1. Usuwamy antywirusa z systemu - pełna de instalacja
    2. Instalujemy aplikacje:
    SecurityKISS - Free VPN Service
    Connectify - Turn your PC into a Wi-Fi Hotspot and Get Faster Internet
    3. Kablem LAN podpinamy internet do laptopa, uruchamiamy SecurityKISS Tunnel i łączmy się z Anglią. Sprawdzamy IP np. What Is My IP Address? Lookup IP, Hide IP, Change IP, Trace IP and more... jeśli mamy Anglię jest OK.
    4. Uruchamiamy Connectify i ustawiamy jak na zdjęciu poniżej:
    68.jpg
    5. Teraz na XO łączmy się z nowo utworzoną siecią WIFI i sprawdzamy czy mamy Angielskie IP w IE np. What Is My IP Address? Lookup IP, Hide IP, Change IP, Trace IP and more... jeśli wszystko OK przechodzimy do sklepu i możemy już kupować.
    6. Oto efekt:

UWAGA! DODATKI DO BF4 RÓWNIEŻ TRZEBA POBIERAĆ W TEN SPOSÓB!

Ostatnia edycja: Kwiecień 12, 2015
    jaszczurka23, kufer111 i MrM lubią to.
  11. L4mia

L4mia Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    KRK
    na szczęście mamy wybór i możemy dać prztyczka w nos durnego M$ i nie kupować ich konsoli bo na PS4 nie zgłasza nikt takich problemów
    ja za butę i bezczelność M$ kupię konsolę konkurencji mimo że mam oba wcześniejsze xboxy

1 osoba to lubi.
  12. Ossuka

Ossuka Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jest taki prosty programik IP changer, ale nie wiem czy zadziała w tym przypadku, warto spróbować

13. reaper1

reaper1 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    25
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Rozmawiałeś z amerykańskim supportem? JA tak i tam poprawili mi błąd PBR9002 - kupuję normalnie przez PayPal - kupiłem tak Premium i ściągam normalnie dodatkowe mapy.
    Może trafiłeś na "lewego" doradcę.

Natomiast nieprawdą jest, że polskie IP = nic nie kupisz ... ja kupuję, inni kupują, problemu jakoś nie ma.
    Na YT są filmiki gdzie koleś z polski kupuje kontent mając konsolę ustawioną na USA (polska karta, a adres wymyślił amerykański - nie polecam tego robić, bo to już podlega pod oszustwo, za co może grozić ban). Więc pewnie masz zwyczajnie uszkodzony profil, jakiś błąd w billingowaniu, a doradca nie potrafił Ci pomóc.

14. lukciu24

lukciu24 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Nie wiecie moze jak jest z zakupem przy uzyciu karty przedplaconej w PLN dostepnych na allegro?
    Komto mam pl na livie, w xbox one na usa gry stoja w USD oczywiscie. Czy po wklepaniu kodu zezdrapki mozna normalnie kupic gre z przewalutowaniem? Jakies dodatkowe koszta? Sadze ze zdrapka 200 zl wystarcza do zakupu wiekszosci gier w us marketplejsie.

15. reaper1

Polubienia:
    25
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    1. 200 zl nie starczy Ci na żadną grę.
    2. Musiałbyś dobić konto taką walutą, jaką będziesz kupował. Jak dobijesz zlotowkami, to nie kupisz nic.

16. lukciu24

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Odpowiedz od sprzedawcy:
    jeśli nie można wyświetlić cen w PLN, waluta zostanie przeliczona na zagraniczną wedle stawek MS lub operatora opłaty.

Czy ktos to sprawdzal? Np jezeli mial kase w gpb i zmienil regio w konsoli na usa i mu przy zakupiemprzewalutowalo na dolary. Podobnie by bylo w pln.
    Przypominam ze na x1 jest inaczej niz na 360 bo mozemy swobodnie zmieniac region posiadajac konto w pl

17. reaper1

Polubienia:
    25
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Na koncie PL mam ponad 20zl. Nie przeliczylo mi ich ani na funty, ani na dolary.

18. lukciu24

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Gdzie sie w konsoli x1 sprawdza stan konta?

Przewalutowanie moze nastepuje dopiero w chwili proby zakupu.

Sory za zamieszanie ale zalezy mi na tej metodzie platnosci.

19. reaper1

Polubienia:
    25
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Nie da sie.
    Stan konta i zmienić metodę płatności mozesz tu:
    billing.microsoft.com

20. BYKU18051908

BYKU18051908 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    witam!brattanek mam pytanko czy konsolka normalnie ci sie łączy na te ip uk bo mi jak sie z wielkim trudem połaczy to mam problem z łczeniem xbox live o co kaman

21. brattanek

Polubienia:
    530
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    KTW
    Bez problemu weszło ale bardzo wolno. Potem sportem na UPC i działa.

Wczytywanie...

Poleć forum