1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Polskie wersje gier

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez gozda, Styczeń 21, 2009.

1. gozda

gozda Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam wszystkich,

Parę dni temu zostałem szczęśliwym posiadaczem konsoli xbox 360, zmęczony bawieniem się z grami na PC.
    Miałem ochotę pograć w kilka gier, które mógłbym zakupić również na PCta, co się okazało - wygląda na to, że wersje które od dawna są w polskiej wersji na PC, na xboksie zostały wydane jedynie po angielsku.
    Może ktoś mnie wyprowadzić z błędu, jak jest np z Oblivionem i Overlordem na xboksa? Wyszły po Polsku? Albo wyjdą? Fallout 3 PL na szczęście został wydany, chociaż z dużym opóźnieniem.
    Skoro tłumaczenie jest zrobione, to jaki to problem dla wydawców... Może ktoś wie co ich powstrzymuje?

Albo - można w jakiś sposób dorzucić napisy do chociaż niektórych gier? Nie bardzo wiem jakby to miało wyglądać, skoro Live nie obejmuje Polski - ale ktoś obok pytał o napisy do ściągnięcia do GTA 4 (inna sprawa że akurat ta gra jest tylko w wersji angielskiej), więc już sam nie wiem.

O ile ostatnio namiętnie gram w GTA 4 i jakoś sobie radzę (i tak jedynie ze względu na angielskie napisy, po samym audio nic bym z tego serbsko-rosyjsko-angielskiego nie zrozumiał ;) ), to przy grach które mam do wyboru na xboksa po angielsku albo na PC po Polsku w dodatku dwukrotnie taniej zaczynam się zastanawiać, czy kupno Xa było dobrym posunięciem.

2. Lotnik421 Xbox One

3. smiti

smiti Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Chorzów
    Nauka angielskiego to podstawa. Nie wrzucisz napisów do żadnej konsolowej gry. Ja bym się nie zastanawiał, było to świetne posunięcie.

4. tomasz222

tomasz222 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia kolo Krakowa
    cza bylo nie kupowac..nikt ci nie kazal... na co tu liczysz?? ze bedziemy ci teraz wychwalac xboxa i przekonywac cie ze zrobiles super extra dobrze ze kupiles xboxa..... cza bylo sie uczyc angielskiego....przynajmniej na poziomie srednim a bys nie mial takich problemow..........z takimi sprawami pisz do wydawcow ..moze cos ci sie uda zmienic :):).......

5. gozda

gozda Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Cóż za kulturalna odpowiedź, panie Tomasz222.
    Po pierwsze - nie masz żadnego pojęcia dotyczącego mojego poziomu zaawansowania w języku angielskim, ale patrząc na Twój sposób wypowiadania się mam wrażenie, że zarówno w naszym ojczystym jak i angielskim radzę sobie lepiej niż Ty. Znając 1000 słów angielskich można zrozumieć 70% przeciętnego tekstu pisanego, problem polega na tym, że później o każdy kolejny punkt procentowy jest coraz trudniej (dokładnie jak z XPieniem w MMoRPGach ;) ), a osiągnięcie 100% jest praktycznie niemożliwe - nawet w swoim własnym języku. Stale powiększam swój zasób słownictwa, ale często większą frajdę sprawia mi jednak granie w gry (czy czytanie książek) po Polsku. Czasami niezrozumienie jednego pojedynczego słowa zmienia zupełnie znaczenie całej rozmowy, szczególnie przy jakichś ironicznych wypowiedziach czy grach słów. Optimum dla mnie w grach to polskie napisy.

Po drugie - jeśli naprawdę nie wiesz 'na co liczę', dokonam specjalnie dla Ciebie analizy mojej wypowiedzi. Jako że jestem nowy, przywitałem się (początek postu) i opisałem krótko moje dotychczasowe wrażenia z korzystania z xboksa (koniec postu). Dodatkowo zapytałem o trzy oddzielne sprawy, wypunktuję je, może tak będzie Ci łatwiej zrozumieć:

1. Sprawa Obliviona i Overlorda - pytanie o informacje dotyczące tego czy te dwie gry wyszły po Polsku (bo może po prostu nie znalazłem) i czy jest szansa, że jeszcze wyjdą.
    2. Pytanie o przyczynę takiego stanu rzeczy, w którym mimo gotowego tłumaczenia gry nie są wydawane na xboksa w naszym języku. Mam wrażenie po prostu, jako programista, że większość roboty została wykonana, i przeniesienie tłumaczenia z jednej platformy na drugą jest już sprawą marginalną.
    3. Pytanie o napisy - gdzieś w wątku obok widziałem, że ktoś mówił o możliwości ściągnięcia dubbingu do Fify 2009 - odwołując się do Waszych doświadczeń chciałem się zorientować czy coś takiego kiedyś się zdarzyło (np możliwość ściągnięcia napisów z Live) i czy jest w ogóle sens na to liczyć.

Pozdrawiam serdecznie :)

6. tajson86

tajson86 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    wawa
    jeżeli komuś nie pasuje granie z polskimi napisami to je poprostu wyłącza a dobrym zwyczajem powinno być standardowo umieszczanie polskich napisów w każdej grze oficjalnie wydanej na polskim rynku (powinna to regulować ustawa jak w przypadku instrukcji obsługi towarów sprzedawanych na polskim rynku) i w tym temacie zgadzam się z użytkownikiem gozda ,póki co jeszcze nie obowiązuje w tym kraju język urzędowy angielski i mam nadzieję że nigdy to nie nastąpi

7. djk_25

djk_25 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    dla mnie gry w polskiej wersji jezykowej to podstawa. niestety chodzilem do szkoly w czasach, gdy wszystkim wpajano do glow jezyk rosyjski. naturalnie znam jezyk angielski na tyle, zeby dac sobie rade w jakims europejskim miescie, ale jest to za malo, zeby grac czy ogladac filmy w oryginalnej wersji jezykowej.

kupujac jakas gre, zawsze przeszukuje internet w poszukiwaniu jej polskiej wersji jezykowej.

ostatnio kupilem
    - need for speed undercover [napisy PL]
    - far cry 2 [napisy PL]
    - dead space [napisy PL]

piszac tego posta, mialem na mysli poinformowanie innych uzytkownikow, jakie gry wyszly ostatnio na XBOX'a 360 w polskiej wersji jezykowej.

czekam ze zniecierpliwieniem na Fallout 3, ale niestety Cenega przesunela znowy premiere, co bardzo mnie zdenerwowalo.

pozdrawiam

8. BERCIQ

BERCIQ Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Prince of persia-dubbing
    Banjo and kazoi-polskie napisy
    Assasins cred-dubbing

9. yaro2004

yaro2004 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Fable 3 - Napisy
    Alan Wake - Napisy

10. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Co za górnik ! OMG! Jaki jest sens odkopywać temat z 2,5 roku temu ? Autor tematu na pewno już nie ma konsoli...

11. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    Chociażby po to, żeby nie usłyszeć tekstu typu:
    "Był już taki temat ty taki i owaki, nie umiesz $#@^ używać szukajki ?! - warn i punkt karny".

Skoro znalazł temat w którym chce się wypowiadać to czemu miałby zakładać nowy ?:) jeśli nie będzie polotu to temat zostanie zamknięty a najwyżej - jak zajdzie taka konieczność - zostanie założony na nowo.

Ogólnie uważam że tematy które mają więcej niż xx miesięcy powinny zostawać wrzucane do kosza, chyba że jest to jakiś poradnik, porada czy coś mogącego się przydać w przyszłości.

@@
    Gry PL:

Dragon age 2 - napisy
    NFS Hot pursuit - napisy
    Assassin's Creed: Brotherhood - napisy

12. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Jeśli by wrzucano posty do śmieci po x miesiącach to co x mielibyśmy znów te same pytania i tak są ale pewnie z 50% osób używa szukaj i znajduje post z przed 2 lat i jest w nim odpowiedź i nie pisze postu nowego.

Wczytywanie...

Poleć forum