Pomoc dla zielonego w wyborze konsoli

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

fukz91

Użytkownik
Użytkownik
Witam,

Mam zamiar zakupić sobie Xboxa 360. Więc tak, budżet jakim dysponuję na konsolę to 800 zł.
Z góry mówię, że nie zamierzam grać przez sieć, także będę używał kopii zapasowych. Proszę o pomoc w doborze konsoli do tego, jakiś krok po kroku jak ją przerobić (a raczej na co, tak by chodziły najnowsze gry).
Słyszałem, że nie da rady przerobić Slim 4gb ?

Mam tutaj parę typów co do konsoli, proszę o szczerą pomoc, za która z góry dziękuję. (konsola preferowana nowa, ale jeżeli będzie używana w stanie wartym zakupu, głęboko przemyślę) :

1. KONSOLA XBOX 360 ELITE 120GB + PAD + Gwarancja gry (1661949802) - Aukcje internetowe Allegro
2. Xbox 360 Elite JASPER 120GB +3 gry (1650226742) - Aukcje internetowe Allegro
3. OKAZJA!!! Xbox 360 ELITE 120 GB GWARANCJA RACHUNEK (1647026042) - Aukcje internetowe Allegro
4. X360 ELITE 120GB LT+ JAK NOWY JASPER 6 M-CY GWAR (1652603158) - Aukcje internetowe Allegro
5. KONSOLA XBOX 360 SLIM 4 GB - OD RĘKI - POLSKA DYS. (1653769261) - Aukcje internetowe Allegro
6. XBOX 360 SLIM 4 GB NOWA GW. 24 M-CE G4L KATOWICE (1644971031) - Aukcje internetowe Allegro

Jestem na prawdę zielony w temacie konsol, przeróbek itp, więc proszę być wyrozumiałym. Będzie to moja pierwsza konsola, do tej pory grywałem na PC, ale w tych czasach już nie warto rozbudowywać komputera.
Z góry jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. :)
 

toudick

Użytkownik
Użytkownik
Slimy tylko do lipca 2010dają się przerobić. Skup się na wersji FAT z płytą JASPER-produkowane od stycznia 2009. Najnowsza przeróbka to lt+. Jeżeli kupisz nieprzerobionego licz dodatkowe 50-100 na wgranie go (lt+). Z taką kasą napewno znajdziesz coś konkretnego + dodatkowy pad do gry ze znajomym/i.:)
 

amnesia

Użytkownik
Użytkownik
mi się udało ostatni wyrwać za 500zł jaspera z 2 padami, dyskiem 60gb i jeszcze na gwarancji do listopada ;) więc jak poszukasz dobrze to znajdziesz za 600zł z dyskiem 120gb i jeszcze ci 200zł zostanie na przeróbkę i 2 kasty piw co by się lepiej grało.
 

fukz91

Użytkownik
Użytkownik
Mam rozumiec, że mówicie o używanych czy nowych konsolach. W sensie ten Jasper za 500 zł. (?)

Ok, czyli slim 4gb odpada. A czy coś z tego co wymieniłem by sie nadawało, czy znajdę coś "nowe"?
A czy przerobienie do nagrania gry, jest bardzo skomplikowane i czasochłonne? Oczywiście poczytam co trzeba, pytam tylko informacyjnie :)
 

amnesia

Użytkownik
Użytkownik
jaspera nowego już raczej nie kupisz bo teraz wychodzą tylko slimy ;) jeśli będziesz miał przeróbke LT+ a raczej na pewno taką bedziesz miał to grę ściągasz z neta, przeskanowujesz abgx z ustawieniami które są podane na forum (nie chce mi się szukać linka) jeśli nie ma błędów i zabezpieczenia AP2.5 to wypalasz na płytkę i grasz ;)
 

fukz91

Użytkownik
Użytkownik
Rozumiem. To już znajdę sobie tego linka, jak będę miał w ręku jakąś grę i konsolę :)

Czy mógłbyś coś powiedzieć o konsolach z moich podpunktów? Nr. 4 wygląda ciekawie.
 

amnesia

Użytkownik
Użytkownik
podałem Ci przykład za ile ja kupiłem ;) a było to jakieś 2 tygodnie temu. Posiedź trochę na allegro przeglądaj kilka razy dziennie a na pewno uda Ci się wyłowić jakąś okazje.

Najważniejsze żeby było to jasper albo slim, bo one są najmniej awaryjne.
 

toudick

Użytkownik
Użytkownik
nr 4. Cena grubo przesadzona
 

amnesia

Użytkownik
Użytkownik
osobiście jak już miał bym coś wybierać z podanych przez Ciebie to KONSOLA XBOX 360 SLIM 4 GB - OD RĘKI - POLSKA DYS. (1653769261) - Aukcje internetowe Allegro i poczekał na firmware ;) jednak zawsze masz 2 lata gwarancji.

Przeróbka jest zazwyczaj robiona bez zrywania plomb, więc w razie czego wgrywa się tylko oryginalny firmware i możesz słać do M$. Pytałem się kolesia który robił mi przeróbkę i powiedział że bez problemu takie coś przechodzi.

tutaj masz taniej -> http://allegro.pl/xbox-360-slim-4-gb-kineckt-ready-fabrycznie-nowa-i1655644784.html
 

toudick

Użytkownik
Użytkownik
proszę:
Xbox 360 JASPER 65nm Super Elite 250GB (1663765913) - Aukcje internetowe Allegro
Kwestia 2 pada. Pozdrawiam


Edycja: Odpada-koleś pisze, że to JASPER a po mfr widać, że to FALCON.
 

fukz91

Użytkownik
Użytkownik
 

reavenger

Banned
ten numer 9 trochę dziwny :p cena 639 bez dysku a 720 dysk gratis :D nie opłaca się w ogóle numer 5 ja bym wybrał... i taki właśnie mam aktualnie na biurku odpoczywa ;)


no ewentualnie 7 może być
 

H3KKO

Użytkownik
Użytkownik
najlepiej jak chcesz być zadowolony z gier i konsoli weź ps3 :)
Żadnych problemów z graniem po sieci (w tym sensie, że problemy cię ominą, bo nie bdziesz grał po sieci) a exclusivy o niebo lepsze niż na x360
 

reavenger

Banned
też kiedyś wolałem ps3... taki sentyment miałem ale cena mnie zraziła do tego poza tym przy budżecie 800 zł lepiej pomyśleć nad iksem ... takie jest moje zdanie
 

Pracowity

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Również wolałem PS3 dopóki nie zagrałem na padzie od X'a, moim zdaniem zdecydowanie lepszy. Poza excl. jest przecież mnóstwo gier więc jest w czym wybierać.
Nie wiem jak bardzo trzeba się nakręcić na daną grę żeby wziąć konsolę dla samego ex'a(brakuje mi god of war i to bardzo, ale wybrałem xboxa).
Co do pomocy w wyborze:
-http://allegro.pl/xbox-slim-250gb-250-gb-nie-4-gb-nowy-nieotwierany-i1648829207.html jeżeli mieszkasz w pobliżu to warto

Tak przeglądając allegro i ceny oferowanych nowych xbox'ów to w ciągu ostatnich 2tygodni cena poszła w dół o około 70zł ... 830zł i mamy nówkę x'a 250gb, jak sobie pomyślę że ja dałem 1000zł dokładnie 2tygodnie temu to jest czego żałować. Dziwna ta tendencja spadkowa, PS3 traci na zaufaniu xbox tanieje.
Nie wahaj się kupuj nówkę, cholera wiesz na co trafisz jak weźmiesz używkę, na zdjęciu pięknie cacy a jak przyjdzie do Ciebie to będzie klapa(wiem z własnego doświadczenia).
Dołóż te parę dyszek i przynajmniej będziesz spać spokojnie.
 

Touch!

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Kosz.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom