1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pomoc odnośnie prezentacji maturalnej na temat gier wideo

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez kamel12345, Wrzesień 20, 2012.

1. kamel12345

kamel12345 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Witam
    Zastanawiam się nad tematem do prezentacji maturalnej:
    "Gry wideo jako forma adaptacji dzieł literackich"
    Moje przykłady:
    Wiedźmin - wiadomo
    Metro 2033
    Spec Ops The line - Jako "Jądro ciemności"

Macie jakieś pomysły? A może ktoś z forumowiczów pisał lub pisze prezentacje na ten temat.
    Liczę na pomoc :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. ziutas

ziutas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    A może Harry potter?
    Żartuję:) Nic Ci niestety nie podpowiem, tylko tak chciałem zapytać z ciekawości czy taki temat miałeś do wyboru, czy sam zaproponowałeś?

OBEY ZIUTAS !! <=> tapatalk...

Ach ten cięty dowcip.. takie pytania to na priv
    z0nk31

4. ZDZISIU222

ZDZISIU222 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Może "Boska komedia" Dantego? Chociaż Ci powiem że sama gra Dante's Inferno ma z tym dziełem naprawdę nie za wiele wspólnego. A tak Btw. Chciałbym być w takiej szkole gdzie mogę sobie wybrać temat o grach video na prezentacje maturalną :D

5. kamel12345

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    mam do wyboru okołu 200 tematów:biggrin: a akurat ten mi leży najbardziej

6. MrDraiger

MrDraiger V.I.P V.I.P XBOX MANIAK

Polubienia:
    334
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Inowrocław
    Czekaj, ten temat jest już w tych podanych na 2012/2013? Czy sam ten temat zaproponowałeś we wcześniejszym terminie i został on przyjęty przez komisję? Sam stoję przed wyborem tematu, a jeszcze nie przejrzałem wszystkich, stąd pytam :)

7. Sanrajs

Sanrajs Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    44
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Olsztyn
    Myślę, że mógłbyś się skłonić ku Dante's Inferno jako "adaptacji" Boskiej Komedii Dantego ( tylko trzeba tu sprecyzować, że mało jest tam przełożonej rzeczywistej treści z książki na ekran) bądź gier z serii Dune jako adaptacji Diuny Herberta. Swoją drogą muszę przyznać, że to bardzo ciekawy temat prezentacji i powinien bardziej zainteresować komisje niż te tematy o których słuchali 100 razy. Powodzenia i nie bójcie się tej matury ustnej bo to tylko formalność i do niczego potem się nie przydaje :)

8. Mnih

Mnih XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    205
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Bydgoszcz
  9. Pablooo88

Pablooo88 V.I.P V.I.P Użytkownik Game Master

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Warszawa

Można samemu zaproponować temat rok przed maturą i mogą CI go zaakceptować i tyle :)

Sam miałem temat: Kultura Hip-Hopowa i tekstach kultury -> temat sam sobie wymyśliłem i dzięki temu, że komisja nic o tym nie wiedziała miałem 100% :p

10. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1655
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Trochę OT...

Z jednej strony rozumie młodzież, że nie ma ochoty przez X lat pisać o Chłopach, Dziadach itp itd. (ogólnie o dziełach literackich). Samemu kiedyś wychodziło mi to bokiem.. Tylko chce pisać o rzeczach które są w ich obiekcie zainteresowania typu - gry, muzyka, tv itp itd. Dlatego też później biorą się takie tematy gry = literatura bądź muzyka = teksty kultury i inne dziwne.

Ministerstwo powinno zareagować na takie fakty i tak inteligentne jak jest.. dojść do wniosku, że czasy się zmieniły.. I matura powinna być możliwością wykazania kreatywności ucznia. A nie na mus dawać tą głupią literaturę. Tak tak wszystko się z nią wiąże - nie prawda. Jak ktoś na siłę szuka powiązań to na pewno jakieś znajdzie ale nie przesadzajmy..

Jestem ciekaw ile uczniów teraz czyta lektury itp itd. jak za moich czasów mało kto czytał to. Tylko opracowania i streszczenia.

Dlatego jestem zdania, że matura nie powinna wywierać takiego nacisku na literaturę (tą szkolną itp itd), a móc korzystać z inne literatury fachowej typu np. języki oprogramowań - jakby ktoś sobie obrał taki temat, czy jakby ktoś był fanatykiem motoryzacji to coś o silnikach itp itd.

Przecież takie prace były by milion razy ciekawsze do słuchania, oceniania. Przy okazji uczeń mógłby zaprezentować to co na prawdę go interesuje, a nie to do czego jest zmuszany od paru lat szkoły.

Zresztą komisje czasami to tak interesuje co uczeń mówi, że aż z niecierpliwością czekają na poczęstunek.. Komu się dziwić co roku słuchać te bzdety o literatach itp itd.

Zresztą cała ta otoczka literacka po szkole średniej idzie w wiatr. W pracy nikt nie będzie nas o to pytał (buehehe), a na studia to chyba jak ktoś wybierze sobie jakieś oparte na języku polskim.. Heh.. Suma sumaru na kit nam to potrzebne :p

11. kamel12345

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Jest w tematach. U mnie każdy dostał ksero tematów do wyboru na mature 2013. Jest 90 tematów związanych z lekturami, 35 z językiem i około 46 pytań w ogóle nie związanych z literaturą np. Opisz teksty piosenek twojego ulubionego zespołu; Literacka albo filmowa wizja PRL-u itp.

Swoją drogą mam nadzieje że zaciekawi to komisje ponieważ raczej na pewno nie mają o tym pojęcia.

Wczytywanie...

Poleć forum