1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pomoc przy instalacji w ISO, XBLA i XGD3 (RGH)

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez stw997, Grudzień 4, 2013.

1. stw997

stw997 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Szukałem tutaj na forum, ale poradników nie znalazłem jakiś, jedynie na LT.

Mam rgh, wgrany FSD 3.0 Rev775 i Dash Launch 3.10, konsola arcade z dyskiem zewnętrznym.
    Chciałbym by ktoś mi ładnie wytłumaczył jak instalować gdy, które są do pobrania w iso, xbla czy też xgd3.

W iso doczytałem, że trzeba przez jakiś program wypakować, ale nie wiem czy to wszystko i czy on wystarcza.
    W xbla próbowałem.. i mam ten folder co wklejam do Connect/000000000000000 (Liczba zer przypadkowa, dla przykładu) / **ten folder** /...
    I w nim jest jeszcze jeden i tam jakiś plik na końcu, ale co dalej z tym plikiem?
    A o xgd3 nic, a nic nie wiem :(

Przepraszam jeśli piszę w złym miejscu lub jeśli poradniki są, jeśli w złym miejscu proszę o przeniesienie, jeśli poradniki są to prosiłbym o link.

2. Lotnik421 Xbox One

3. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1108
    Punkty za osiągnięcia:
    113
  4. Pixel

Pixel Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jeżeli gra jest jednopłytowa (ISO) to przerabiasz do GOD i wrzucasz na dysk do katalogu z grami.
    Jeżeli gra jest jednopłytowa (ISO) a na płycie znajduje się dodatkowa zawartość do zainstalowania (content) to robisz to co wyżej + z Xbox Image Browser wyciągasz content i wrzucasz do contentu na dysk konsoli.
    Jeżeli gra jest dwupłytowa (ISO) to musisz się dowiedzieć, co na danej płycie jest np. DVD1 - Gra, DVD2 - Content, i wtedy DVD1 do GOD a z DVD2 wyciągasz content i wrzucasz do content na dysk.
    Program do przerabiania do GOD nazywa się Iso2God.

5. mariusz1190

mariusz1190 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    106
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    w-wa
    poczytaj to

http://xboxforum.pl/artykuly-196/tutorial-wypakowanie-bad-konwertowanie-obrazu-gry-pod-jtag-104943/ tu masz wyjaśnione jak przerabiać ISO na rgh , format XGD3 cie nie interesuje bo to jest przy LT a Xbla to gry arkade jak są juz przerobione to wrzucasz na dysk zewnętrzny i grasz

6. stw997

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    XEX to jakie gry? Wybaczcie, ale jestem zielony całkowicie.

"Jeżeli gra jest jednopłytowa (ISO) a na płycie znajduje się dodatkowa zawartość do zainstalowania (content) to robisz to co wyżej + z Xbox Image Browser wyciągasz content i wrzucasz do contentu na dysk konsoli."

Tak, ale skąd mam wiedzieć, hmm.. że gra ma dodatkową zawartość do zainstalowania?

I pobierałem gre, minecrafta by sprawdzić po prostu czy działa, bo mało waży.
    Wypakowałem .rar, a tam sam folder z connect, co z tym zrobić?

7. Pixel

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    XEX to format do którego przerabiasz grę. Możesz przerobić grę z ISO na XEX albo z ISO na GOD. Polecam drugą opcję mimo tego, że gra więcej waży po rozpakowaniu (7,30 / 8,14 GB) ale przynajmniej będą działać na 100%. Niektóre gry po przerobieniu na XEX nie chcą działać (bynajmniej mi).
    Tutaj masz poradnik, przeczytaj go a ułatwi ci obsługę konsoli z RGH :)
    http://xboxforum.pl/artykuly-196/tutorial-jtag-rgh-poradnik-uzytkownika-v1-8-a-145552/

8. stw997

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Dziękuję, teraz sobie poradzę z tymi grami, jednak chciałbym wiedzieć jeszcze to.

9. Pixel

Polubienia:
    854
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jeżeli gry są jednopłytowe to najczęściej nie ma dodatkowego contentu. Ale jeżeli tylko przerobisz do GOD i wrzucisz na dysk to po uruchomieniu może ci coś wyskoczyć, żeby zainstalować dodatkową zawartość, wtedy należy ten content wyciągnąć i wrzucić.
    Z grami dwupłytowymi nie wiadomo, czasami na drugiej płycie jest content a czasami nie, najlepiej sprawdzać informacje o obrazach na forum w tym dziale:
    ISO
    Jak wychodzi jakaś gra to jest tutaj temat założony i dokładna nazwa release, jeżeli będzie content na którejś płycie to w pierwszym poście będzie napisane.
    Można jeszcze inaczej - pobrać 2 płyty i przez Xbox Image Browser zobaczyć, jeżeli będzie folder 'content' to znaczy, że jest zawartość i go wyciągasz, jak nie ma to nie ma :)

10. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Najważniejszym programem przy jtag/rgh jest Freestyle Dash czyli FSD. Naucz się go obsługiwać, bo bez niego żadnej gry arcade nie uruchomisz. Przeczytaj na spokojnie wszystkie poradniki. Jest tego dużo, ale wszystko jest bardzo proste.W razie problemów - pytaj.

11. stw997

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
  12. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1108
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Coś zrobiłeś źle. Zrób folder XBLA,tak: hdd/xbla ,powrzucaj tam gry, jak poprawnie ustawić ścieżkę w fsd znajdziesz choćby na youtube. Następnie scan i musi na 100% działać.

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka

Wczytywanie...

Poleć forum