1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

pomoc przy wyborze amlitunera do PC i Xboxa

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez kaziu_yo, Kwiecień 10, 2010.

1. kaziu_yo

kaziu_yo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Napiszę wszystko tak jak jest:

W komputerze mam płytę główną ASROCK M3A790GXH/128M. Na tylnym panelu płyty głównej posiadam wyjście opisane jako Optical SPDIF Out Port (święci się w nim czerwona dioda;)

Płyta ASROCK M3A790GXH/128M - opis, informacje, dane techniczne produktu

Xboxa mam podłączonego kablem HDMI (tanim, nieoryginalnym, dostałem go gratis razem z xboxem) do monitora SAMSUNG 2333HD. W monitorze posiadam wyjście opisane jako DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL) również świeci się w nim czerwona dioda;)

Samsung 2333hd - Szukaj w Google

Nie posiadam do x-boxa kabla komponent. Myślę że najlepszym rozwiązaniem w celu uzyskania dźwięku 5.1 z xboxa będzie podłączenie amplitunera do monitora.
    W ramach ciekawostki dodam że wyjście spdif z mojej płyty głównej różni się od tego co mam w monitorze. Myślałem że są takie same jednak gdy się przyjrzałem okazało się że mają inny kształt.

No więc amplituner powinien spełniać takie wymagania jak:
    -posiadać takie wejścia optyczne żebym mógł podłączyć kompa i xboxa (a raczej monitor) bez jakiś przejściówek, a w przyszłości jeszcze inne urządzenia:)
    -najlepiej żeby obsługiwał dźwięk 7.1,
    -pilot,
    -kolor najlepiej czarny:),
    -cena powinna być jak najmniejsza,
    -nadawał się przede wszystkim do słuchania muzyki, później do gier, rzadziej do oglądania filmów.

Przeglądałem trochę allegro i pogubiłem się w tym wszystkim. Nie mam na razie swoich typów. Chciałbym aby ktoś kto jest bardziej obeznany w temacie polecił mi jakiś amplituner. Chodzi mi o konkretne modele ewentualnie jakieś ciekawe artykuły na ten temat. Pozdrawiam:)

2. Lotnik421 Xbox One

3. ZigUS

ZigUS Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Strasznie dużo wymagań masz :) i dobrze.
    Nie wiem czy wiesz ale taki amp 7,1 NOWY będzie kosztował od około 800PLN np. Ferguson AV 770 7.1 (nie wiem czy jest pilot) - dosyć znana firma. nie mówiąc już o Soniakach czy Pionkach,
    no chyba czy nie interesuję cię nowy sprzęt, zawsze na allegro czy na giełdzie możesz kupić coś markowego lekko używanego powyżej 1100PLN.
    ===========================================
    największy problem leży w SPDIF - wyjściu cyfrowym - ciężko o dobry sprzęt z kilkoma takimi wyjściami
    ===========================================
    ja osobiście poleciłbym jakiegoś amp-a 5.1 (no chyba, żę salon duży i miejsca w chu).
    ceny 5.1 są stosunkowo niskie za ok. 600PLN masz :
    SONY STR-DB780 QS AMPLITUNER KINA 5.1 Z DTS 5x100W (989108571) - Aukcje internetowe Allegro
    {{{srebrny akurat mi się rzucił w oczy no ale 3xSPDIF 5x100W - zadyma w grach murowana}}
    ============================================
    tle, że:
    *nie podałeś kwoty max :(
    *do jakiego to pomieszczenia
    *jakie głośniki zamierzasz zakupić lub masz
    Wiec ciężko cokolwiek powiedzieć

4. kaziu_yo

kaziu_yo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    odp

na allegro natrafiłem na taką aukcje:

Zestaw cyfrowego amplitunera AV PHILPS HTR5224 7.1

Zestaw cyfrowego amplitunera AV PHILPS HTR5224 7.1 (992552959) - Aukcje internetowe Allegro

Opłaca się dać za to 690 pln? Wszędzie indziej kosztuje ponad 1000. CO o tym myślicie ?
    p.s. Wiem jak grają plastikowe głośniki;];] Za jakiś czas dokupiłbym lepsze.

Narazie nie wiem jaką kwotę mogę przeznaczyć ale coś koło 700-800 by się znalazło.
    Z amplitunera będę korzystał u siebie w pokoju 2,5m x 4m, a nie w salonie:p

5. tuptus

tuptus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam!
    Jeżeli moge coś doradzić to nie pchaj sie 7.1.
    Lepiej mieć dobre 5.1 niż badziewne 7.1. Sam mam Denona avr 1507 + dali blue 5.0. Ampli ma DTS 6.1 ale to jak wiadomo wymaga dodatkowych głośników i odpowiedniego pomieszczenia. Poszukaj lepiej okazji z takich firm jak: Onkyo, Yamaha, Denon, Pioneer, Sony bo philips to jest dobry ale w suszarkach :) Wzmacniacz wystarczy ze bedzie mial DTS, Pro logic 2, minimum 2 spdif np.
    http://www.allegro.pl/item990678605_yamaha_rx_v357_pilot_okazja_amplituner.html srebrny
    http://www.allegro.pl/item989978173_sprzedam_amplituner_yamaha_rxv_440.html czarny i b.dobrze gra EISA w 2003
    a głośniki kup nawet plastikowe YAMAHA NSP-106....TANIO...OKAZJA! (1000936886) - Aukcje internetowe Allegro później w miare środków mozesz je wymieniac. Głośniki ktore Ci pokazalem mialem w domu i do malego pokoju calkiem ok.

Wczytywanie...

Poleć forum