1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pomoc przy wyborze podzespołów do kompa

Temat na forum 'PC' rozpoczęty przez redman89, Styczeń 31, 2015.

1. redman89

redman89 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Witam Wszystkich.

Planuje modernizacja komputera i mam na to przeznaczone 800zł. Obudowe i dysk mam potrzebuje karty graficznej, płyty obsługującej procki i3,i5,i7 pamieci ram oraz procka. Wypatrzyłem sobie coś takiego:
    Płyta z prockiem:

http://allegro.pl/ms-7707-core-i3-2120-2x-3-3ghz-cooler-usb-3-0-gw-i5019648790.html
    lub

http://allegro.pl/intel-dh61ww-i3-2100-chlodz-gw-fv-w-i5034731982.html

ram:

http://allegro.pl/pamiec-ram-goodram-ddr3-4gb-1600mhz-cl9-play-i5042903983.html

i zasilacz:

http://allegro.pl/zasilacz-komputerowy-atx-600w-2xwiatrak-dualfan-fv-i4955067841.html

no i potzrebuje jakiejś karty tylko nie wiem czym się kierować.
    Może ktoś oblatany w temacie pomorze stworzyć zestaw do gier. (oczywiście nie mówie o AC Unity, GTA V lub coś w tym stylu na full detalach) Chodzi mi o Call of duty, far cry etc

Prosiłbym o pomoc. Możecie pisać dzisiaJ ale odpowiem dopiero jutro.

Dzięki

2. Lotnik421 Xbox One

3. adi457

adi457 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    No dzisiaj do gier to najważniejsza jest karta graficzna, ale lepsze karty chodzą od 500zł wzwyż nie wiem bo też się tak bardzo na tym nie znam. 4gb ramu myślę że na początek starczy, zasilacz 600 wat więc też spokojnie wystarczy.Procesor taktowanie 3.3 więc jest dobrze ale warto tez zwrócić uwagę na ilość rdzeni i cache

4. Jacław

Jacław V.I.P V.I.P Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    190
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Lepiej sobie dozbieraj pieniędzy bo za 800 zł to procesora dobrego nie kupisz. Chyba, że chcesz to złoż sobie jakiś szrot na chwilę, powodzenia.

5. davex

davex Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    309
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Gdańsk
    Polecam pewne forum zajmujące się taka tematyka. Dostaniesz konkrete propozycje podzespolow. Info na priv.

Wystukane na klawikordzie przy użyciu TapaTalk'a

6. fanhorizon

fanhorizon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Pure?

i3 jest wydajnościowo słaby.

ten zasilacz co podlinkowałeś
    zagraża bezpieczeństwu reszty podzespołów

Moim zdaniem do gier minimum i5 @ 3,5 GHz
    używki ok. 500-600-700zł + płyta np. P67
    +- 150-200pln i jakaś grafa za 400-600 pln i można grać.

ps. no i jeszcze RAM i zasilacz.
    ogólnie za 800 nie poskładasz nic sensowengo.

7. bololabich

bololabich Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Zacznijmy od teco czy chcesz go podkręcać??

Jak by co PW, bez problemu coś wykombinuje z używek lub nowych jak wolisz i za ile

To co dałeś odpada, procek musi byc i5 lub xeon jak do gier, a ten zasilacz to aż się prosi o interwencje straży pożarnej :)

Wczytywanie...

Poleć forum