1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pomoc specjalistów mile widziana na temat kupna Xboxa:)

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez pwi7aaf, Październik 19, 2010.

1. pwi7aaf

pwi7aaf Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Na początek warto się przywitać, więc witam wszystkich;) A teraz zacznijmy monolog. Niedawno kupiłem sobie nowy telewizor (47 cali) i grzechem by było nie kupić sobie konsoli. Zdecydowałem się na Xboxa i teraz mam kilka pytań do speców znających się w temacie:
    1. Budżet to około 1000 zł, powiedzmy, że nie chce przeznaczać więcej, gdyż traktuje to raczej jako zabawę, więc troche mi szkoda. I teraz co mam kupić? Co polecacie? Przede wszystkim chce, żeby urządzenie było mało awaryjne, no i żeby miało troche pamięci, żeby nie niszczyć płyt (plus oczywiście szybsze wczytywanie i cicha praca urządzenia).
    2. Czytałem troche na temat Jaspera na Waszym forum i widzę, że go zachwalacie i teraz moje pytanie jest takie. Jak nie dać się zrobić w konia sprzedawcy i żeby mi nie wcisnął żadnego g... na co zwracać uwagę przy zakupie w sklepie (nie kupuje przez neta bo nie mam zaufania...tzw człowiek starej daty;)
    3. Czy orientujecie się może czy w jakimś sklepie jest na dniach jakaś promocja? Czy można trafić naprawdę coś dobrego na jakiś okazyjnych warunkach?
    4. Czy w komplecie z Xboxem jest jakiś kabel do telewizora czy trzeba kupić oddzielnie? Chodzi mi o możliwość odbierania HD.
    5. Ile jest padów jest w zestawie? Jeśli jeden to na co zwracać uwagę przy zakupie drugiego?
    6. Jak podłączyć internet do tego zestawu, aby można było grać online (po wykupieniu Xbox Live oczywiście)
    7. Czy kupując nowego Xboxa ze sklepu muszę coś jeszcze do niego dokupować, aby wszystko działało? Np. jakieś zasilacze, kable, akumulatorki itd, itp?
    8. Przy okazji zadam jeszcze pytanie dotyczące gier. Czy są gry spolszczone i czy jest trochę gier na dwa pady np przychodzi kumpel, stawiam flaszkę, zamawiam pizze i się sprawdzamy kto lepszy?;)

Liczę na Waszą pomoc, oczywiście speców od tych Xpudeł:) Sorki, że Wam zawracam **** taką liczbą pytań i fakt, że mogłem poszperać po forum, żeby znaleść odpowiedzi na niektóre pytania, ale jak czytam niektóre posty, że ktoś naprawia pastą do zębów Xboxa to ja już wole mieć wszystko konkretnie od jednej znającej się na rzeczy osoby. Tak więc dziękuje z góry za pomoc i jak mi się coś przypomni to dopisze;)

2. Lotnik421 Xbox One

3. szela_512

szela_512 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Choszczno
    1.Kup sobie Xbox 360 Elite Jasper .;).Ma 120 GB no i nie ma problemu z RROD , lub możesz jeszcze się zastanowić nad Xbox 360 Slim 250 GB.;)Ale nie wiem czy znajdziesz ją w cenie do 1000 zł.;)(jasper-najnowsza płyta główna któa jest zrobiona 2x65N więc o rroda się nie obawiaj.;))
    2.Zwaracaj na uwagę na: Date produkcji konsoli(z tyłu pisze chyba po prawej stronie , jeśli jest z 2009 i nowsze to znaczy że najpradowpodnbniej jest to data Jaspera , ja mam 2009.09.01) , na zasialacz( Zobacz ile Wat pobiera , jak będzie napisane 150 W , to jest zasialacz do Jaspera , jak będzie pisało 175 W to Falcon itp)
    3.No z tego co mi wiadomo to chyba Media Markt , ale ja swoją Elite kupiłem na allegro.;)
    4.Jest ale tylko VGA , a jak chcesz grać na TV z HDMI to dokup kabel HDMI. Nie które sklepy dodatkowo dają HDMI , ale to dosyć rzadkość.;)
    5.No czy nie jest obtarty itp. , jeśli to ma być nowy , to zwróć uwagę na naklejkę , jeżeli ona jest to jes nowy.;)I jeszcze spytaj się czy on jest na baterie czy na akumulatorki , bo akumulatorki trzeba ładować , a baterie wymieniać.;)
    6.No poprzez Kabel Ethernet( xbox slim ma WIFI więc kabel nie potrzebny jeżeli masz router) , który będzie w zestawie Xbox 360 Elite , Slim i Premium , ale premium ma 60 GB i trudno trafić tam na Jaspera.;)
    7.Nie , zasilacz kabel VGA pada itp masz w zestawie , wszzytsko zależy jaki zestaw wiebiierzsz .;)
    8.No są np FIFA 11 , UFC 2010 , MMA 2010 , Call Of Duty Modern Warfare 2 , NBA 11 i dużo innych.;)

4. pwi7aaf

pwi7aaf Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki za pomoc. Czyli wychodzi, że albo Elite albo Slim... a jakie są koszty obu tych modeli? tak, żebym wiedział, że nie przepłacam aż tak dużo w sklepie. Mówiąc krótko, żeby mnie nie zrobili w trąbe;)

5. szela_512

szela_512 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Choszczno
  6. pwi7aaf

pwi7aaf Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Do allegro trzeba będzie dorzucić jeszcze marże dla sklepu jakieś 10 %. :)

Czyli z tego co już się zoorientowałem slim od elite różni się Wi-fi, większą pamięcią i niczym więcej? Czy jest jeszcze jakaś większa różnica między nimi?

Edit: tylko oryginały... wcisnąłem "dziękuje", a jak jeszcze się ktoś ze mną pomęczy to wyślę też flaszkę:)

7. szela_512

szela_512 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Choszczno
    No , że pobiera mniej prądu (zasilacz 135 W , a jasper to 150 W) , jest mniejsza i lżejsza od Elitki no i jest podobno troche cichsza.;). Ale ja gram i mi nie przeskadza głośność , bo instaluje na dysk i wtedy chodzi bardzo cichutko , bo wtedy napęd nie pracuje.;) Wybierz sobie jaką chesz.;)

8. sid2007

sid2007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    23
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Radom
    Największą różnicą jest wygląd konsoli. Do tego Slim ma cichszy napęd jeśli grasz z płyty.

9. tomaszek007

tomaszek007 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kraków
    Mysle ze powinienes zastanowic sie jednak nad ofertami sklepow (nie osob prywatnych) na allegro - w markecie zawsze przeplacisz , na allegro masz juz zestawy wlasnie z dwoma padami,kablem hdmi ktory jest nieco lepszy niz ten component ktory jest w zestawie, mozesz poszukac sklepow ktore sprzedaja na allegro i maja siedzibe w Twoim miescie zamiast isc do media markt lub saturna ;)ja tam kupiel mswojego iksa juz przerobionego w Krk;)

Do grania przy flaszcze polecam mordobicia takie jak UFC 2010 , Tekken 6 , Soul Calibur 4 , EA sports MMA - emocje i darcie mordy na calego :D i jak ktos lubi to sportowe giery jak Fifa 11 , PES 2011 , NBA 2k11

Ja mam iksa opcje premium z 60 GB dyskiem , kupiony prawie 3 lata temu jakos tak i jestem zadowolony , miejsca na dysku jest wystarczajaco

Zeby sie podlaczyc do xboxlive potrzebny Ci bedzie router i kablem ethernetowym musisz go podlaczyc do iksa

10. pwi7aaf

pwi7aaf Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Sklep internetowy odpada. Nic nigdy nie kupiłem przez internet i pewnie nigdy nie kupię, jakoś nie mam zaufania do tego typu formy sprzedaży/kupna. Już dopłacę tą kwote, aby tylko mieć pewność działania. Mniej więcej wszystkiego się dowiedziałem i coś mi się zdaje, że będę musiał jednak przekroczyć ten budżet 1000 zł i kupić Slima, bo mnie chyba żona zatłucze jak na podłodze będzie jeszcze jeden kabel od internetu :D Teraz muszę poszperać po sklepach, żeby gdzieś w normalnej cenie kupić, na wstępie zostaje mi Media Markt i Euro Rtv Agd (czy coś takiego:p)

11. Darosław86

Darosław86 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Sosnowiec
    1. Generalnie możesz kupić jaspera albo slima. Różnią się głównie tym, że slim ma wbudowane wifi, jest mniejszy, inaczej wygląda, pobiera trochę mniej prądu, ma więcej wejść usb oraz jest przystosowany pod kinecta ( do jaspera też podłączysz ale przez przejściówkę dołączoną do kinecta). Skoro chcesz z dyskiem to masz do wyboru slima 250 gb lub jaspera elite 120 gb. Tak jak kolega napisał nie wiem czy znajdziesz slima do 1000 zł, ja widziałem za 1050 zł w Auchanie ale w zestawie z grami: Alan Wake i Forza 3.
    polecam temat:
    http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-f79/porownanie-arcade-premium-elite-slim-60432.html
    2. Jeśli chodzi o slima to od razu go poznasz, a jasper to data produkcji i amperaż znajdujące się z tyłu konsoli, data od 12.2008 wzwyż, amperaż 12,1 A i zasilacz 150 W.
    polecam temat:
    http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-f79/poradnik-na-co-zwrocic-uwage-przy-kupnie-xboxa360-60173.html
    3.wyżej napisałem o Auchanie, ale polecam przekonać się do zakupów on-line, zawsze możesz wybrać odbiór osobisty i sprawdzić a często można trafić na okazję, np. niechciany prezent :)
    4.jest tylko VGA, ale hdmi możesz dokupić obojętnie jaki.
    5. jest jeden, przy kupnie drugiego jeśli używany, trzeba sprawdzić jak chodzą analogi, najlepiej żeby miały nie starte kropki :)
    6.jak kolega wyżej napisał.
    7. nie, baterie do pada są w zestawie, ale polecam kupić dobre akumulatorki AA (taniej wychodzi niż wymiana zwykłych "paluszków")
    8. Gier na dwa pady i czasem więcej jest dużo, jeśli chodzi o spolszczenia to niestety mało gier jest spolszczonych, ale nie jest źle :)

12. tomaszek007

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kraków
    mialem na mysli to ze mozesz poszukac ofert na allegro i kupic odebrac osobiscie w tymze sklepie jesli takowy bedzie w Twoim miescie - to bedzie taka sama pewnosc dzialania jak i urzadzenia z media markt saturna czy innego dyskontu - tam zawsze przeplacisz

13. pwi7aaf

pwi7aaf Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dzięki wszystkim za pomoc, naprawdę się przydała:) chyba się jednak zdecyduje na Slima, a jak będzie jakaś marża ogromna w sklepie to kupie Elite. Jak chcecie to mogę Wam wysłać po flaszce zimnej wódeczki :D

Acha, przypomniało mi się, czy jest duża różnica w grafice używając do podłączenia do telewizora różnych kabelków? np HDMI a zwykły kabel z zestawu z Xpudłem?

14. Darosław86

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Sosnowiec
    Jest duża różnica wiadomo hdmi a vga to niebo a ziemia, ale da się grać na vga, sam tak gram, gdyż narazie zbieram na plazme :)

15. pwi7aaf

pwi7aaf Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Aaaaa pomęcze Was jeszcze ;) Nigdy nie grałem na padach, wychowałem się na joysticku od C64 a później to już pierwszy IBM i zabawa klawiatura plus mysz. Czy można grać padem dosyć sprawnie w jakieś strzelanki itd? Chce sobie kupić na początek gre Rockstara RDR i nie wiem czy da rade się przyzwyczaić. A poza tym czy są jakieś strategie pod Xboxa? czy raczej znalezienie ich graniczy z cudem? I jeszcze jedno, czy gry wychodzące w stanach np jakiś Baseball można dostać w Polsce? i czy będzie działał? Nudzę się w robocie to chociaż troche sobie popisze .

16. Darosław86

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Sosnowiec
    Też zaczynałem od C64 :) piękne czasy a ile joysticków się wymieniało :) Da radę się przyzwyczaić choć wiadomo że z szybkością i precyzją jest gorzej niż na myszce, nie mniej gra się bardzo dobrze. Jest kilka strategii wartych uwagi, np. End War czy C&C, czy ciężko dostać to nie wiem, nie sprawdzałem. Jak gry to tylko pal lub region free, ntsc ze stanów nie chodzą.

17. tomaszek007

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Kraków
    wszystko jest do opanowania - tez poczatkowo uwazalem ze ciezko opeorac w trakcie gry padem , tymbardziej w strzelankach , niz bardziej mylnego - gra sie bardzo fajnie i przyjemnie a pda wygodnie lezy w dloniach - HDMI jest lepszy niz ten component dolaczony do zestawu
    baseebal jest jedna gra - The Biggs 2 :D fajnie sie gra , madden NFL tez jest :)

18. pwi7aaf

pwi7aaf Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No ok, gry mam załatwione, muszę jeszcze poszukać jakiegoś mordobicia i wyścigów na dwa pady... mordobicia lubi moja żonka;)

I kolejna sprawa: co z drugim padem? czy brać przewodowy czy bez przewodowy? na pc zawsze miałem myszki przewodowe i je uważam za bardziej precyzyjne... i tak jest też w Xboxach? czy w ogóle nie ma różnicy?
    I jeszcze jedno... czy Xbox działa jak centrum multimedialne? można w dobrej jakości oglądać filmy (plus jakiś pilot oczywiście)

Ja tu sobie spamuje, bo mi się nudzi, a przy okazji się czegoś dowiem :D

19. Darosław86

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Sosnowiec
    Nie ma różnicy, ja bym brał bezprzewodowy podobna cena a nie ma plątającego się kabla, jedyny minus to koszt zakupu baterii czy akumulatorków :) Tak działa, filmy na dvd obejrzysz, do divixów trzeba ściągnąć kodeki z live, piloty są do kupna jak najbardziej, szczegółów nie znam bo nie używam :)

20. pwi7aaf

pwi7aaf Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Chyba już ostatnie pytanie na dziś;) Znacie jakieś dobre sklepy internetowe z grami (też tymi starszymi pod Xboxa)? Nie mówię tu o allegro ale np o takim gram.pl
    Chodzi mi o dosyć duży wybór i gry nowe jak i te ze z wiekszym stażem. Mówię oczywiście o nie używanych grach.

21. Volgerd

Volgerd Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Sugerowanie się tym czy Xbox ma wifi, czy też nie raczej nie ma sensu, bo przecież mozna dokupić adapter wifi, true?

Wczytywanie...

Poleć forum