1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pomoc w prezentacji maturalnej

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez dawidek295, Kwiecień 5, 2014.

1. dawidek295

dawidek295 Xbox One Xbox One

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    SW
    witam mam dość wielki problem.
    Na maturę ustną z j. polskiego wybrałem sobie temat
    Przedstaw sposób kreowania detektywa w wybranych utworach literackich
    Chcę sie Was poradzić czy mam zrobić prezentacje multimedialną co mam w niej pokazać bo już jako takie plan prezentacji mam.
    Chcę omówić podstawowe pojęcia jak powieść kryminalna, dedukcja czy też detektyw
    Chcę przedstawic
    postacie takie jak Sherlock Holmes Hercules Pariot jak i Portriego ze
    Zbrodni i kary, porównać ich(co ich dzieli czy też co łaczy )
    i omówić książki.
    Dlatego nie wiem czy jest tutaj konieczna prezentacja multimedialna, a jeśli nie to co mam pokazać komisji.

2. Lotnik421 Xbox One

3. ixikus

ixikus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Możesz zrobić prezentacje ale wg mnie jest zbędna. Wystarczą 3 obrazki każdego z bohaterów. I słowna prezentacja.
    W prezentacji multimedialnej tak czy siak mógłbyś wstawić tylko obrazki bo tekst jest zbędny i raczej niepotrzebny chyba, że w formie przypomnienia co dalej masz mówić.

1 osoba to lubi.
  4. dawidek295

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    SW
    dzieki za popowiedź
    a czy musze ogolnie opisać autorów bo o ile Conan Doyle i Aghata Chriestie przyjdzie mi łatwo to opisać Fiodora Dost bedzie mi trudno;)
    edit w internecie nie ma zdjęcia Porfiry Pietrowicza

5. Turin

Turin Ryżownik Ryżownik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    296
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Nie wiem jak to wygląda teraz, ale za moich czasów to nikt nie robił prezentacji multimedialnych :p

1 osoba to lubi.
  6. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    No niestety robi się, robi :). Ale matura to pestka jest (żeby ją nie zdać to trzeba się nieźle napracować by ją oblać :D). Później jak wybierzesz się na studia i masz "bardzo łatwe" przedmioty przy których pkt ECTS są wysokie i nie ma "ponownego darmowego przystąpienia do egzaminu" to robi się lekko ciepło :D. Pamiętam pierwsze moje zderzenie na studiach z egzaminem (Fizyka..) to miałem takie odczucie, że matura to był poziom żłobek porównując ją do egzaminu.

Więc dont worry i bez stresu to będzie git :). Ja przy twojej pracy też opierałbym się tylko na obrazach/rysunkach. Bo w gruncie rzeczy w prezentacji najważniejszym aspektem właśnie było by te przedstawienie wizualne :). Więc tak jak kolega wyżej doradzał :)

Jeżeli nie ma zdjęć to zawsze możesz zacytować coś z książki jak on niby wyglądał itp itd. Bądź możesz powoływać się do tego jak wyglądał w książce, a jak został wykreowany w filmie (chociaż to już trochę poszerza zakres twojej pracy) - no ale wiesz o co kaman :)

1 osoba to lubi.
  7. dawidek295

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    SW
    dzięki za rady;)
    wygląd Hercilesa Hastingsa Holmesa i Wotsona wydrukuję a wygląd Prtiego przedstawię słownie
    w książce jest opisany tak ze mało o nim wiadomo a po co mam tutaj coś dodawać od siebie;)

Wczytywanie...

Poleć forum