1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pomoc w ustaleniu daty produkcji kosoli

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez graveler, Październik 31, 2010.

1. graveler

graveler Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Płońsk
    Witam,
    mam konsolę za zasilaczem 203W i wtyczką zasilania na płycie głównej wskazującą na model płyty Xenon/Zephyr. Konsola nie ma wyjścia HDMI. Data produkcji na obudowie to 2008-10-08. Data wygrawerowana na metalowym koszyku obudowy to sep 2006. Data na x-clampach to 051008. Pasta na rdzeniach wygląda jak oryginał z MS. Czy to możliwe że konsola jest z 2006 roku a w 2008 wymieniono płytę główną, bądź dokonano naprawy przez MS (podobno zmieniają naklejki z tyłu obudowy po naprawach)? Czy po prostu ktoś chciał mnie oszukać i sprzedać konsolę z 2006 roku jako konsolę z 2008??

I żeby nie zakładać nowego tematu, to czy można odpalić konsolę bez włożonego napędu? Nic się nie stanie?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Ingvar

Ingvar Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Brodnica
    Ktoś po prostu zmienił obudowę w konsoli oraz clampy. Nie słyszałem jeszcze żeby MS zmieniał naklejki choć tu pewnie mogę się mylić.

Tak konsolę można odpalić bez włożonego napędu.

4. Qazimodo

Qazimodo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Alfa Centauri
    zobacz dokladnie z tyłu na naklejce jeżeli jest napisane
    MFR Date - to data produkcji a jezeli
    Service Date - to data naprawy xboxa w serwisie M$
    lub wklej fotkę naklejki to obadamy....
    ale jak masz gniazdo zasilania xenon/zephyr to takiego masz i tyle
    więc data produkcji 2008 odpada

5. 65userow

65userow Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Nie wysyłałem konsoli xenona do m$ ale podobno jeśli masz konsolę z 2006 roku a teraz wyślesz na gwarancję to ci wymienią na tą samą płytę główną lecz z dzisiejszą datą produkcji(czyt. z tego roku)

6. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    sprawdz nr seryjny z tylu na naklejce i w dashu. jak sie rozni to masz odpowiedz.

7. graveler

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Płońsk
    A więc nr seryjny zgadza się z tym co jest w menu. Nie zgadza się console ID i product Id ale nie wiem czy to ma być to samo...
    Czyli z którego roku jest ta konsola?

[​IMG][​IMG]

Na marginesie, dash jest chyba w wersji 7 więc można by zrobić jtag-a. Tylko nie wiem gdzie znaleźć do tego materiały po polsku - może jakiś link?

8. yamahar1rn19

yamahar1rn19 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    sory co to jest metalowy koszyk konsoli ??

9. graveler

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Płońsk
    To taka metalowa obudowa do której przykręca się płytę główna a potem do całości przyczepia plastikową obudowę konsoli.

10. graveler

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Płońsk
    Poniżej pełne zdjęcia naklejek z górnej obudowy, zdjęcie wtyczki zasilania oraz całej płyty głównej (po małym tuningu :p). Wszystko wskazuje na Xenon'a ale nie pasuje data produkcji na obudowie i zgadzający się nr seryjny z obudowy i menu. Dodam że napęd w konsoli był z 2006 roku - Hitachi - aktualnie Liteo-on.

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

11. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    8, 9 i 10 cyfra w numerze seryjnym oznacza date produkcji. w twoim przypadku:
    8 - 2008r
    41 - 41 tydzien roku
    Wiec wszystko sie zgadza. I juz wyjasnim - do poczatku 2009 roku konsole ktore wracaly z gwarancji mialy z tylu mfr date a nie service date. Dlatego w tej konsoli to tak wyglada.

12. Qazimodo

Qazimodo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Alfa Centauri
    gniazdo zasilania i prąd 16,5 Ampera oraz gniazdo do podłaczenia wentylatorów
    oraz wysokie czarne kondesatory i stojące dławiki od strony zasilania - to xenon
    zmyłką była data mfr zamiast sevice ,więc jest on po naprawie/wymianie płyty głównej w M$
    no i poprawili chłodzenie ,dlatego koszyk i napęd był z 2006 bo nie wszystko powymieniali
    czyli xbox z 2006 roku - produkcja a,
    w 2008 po naprawie w serwisie M$

13. graveler

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Płońsk
    No to teraz wszystko jasne. Serdeczne dzięki za pomoc w ustaleniu daty produkcji / serwisu konsoli ;)

Mam jeszcze 2 pytanka - czy warto ją zostawić dla siebie (usprawniłem chłodzenie - radiatory, 40mm na CPU i 120mm na górę obudowy), czy lepiej ją sprzedać, dołożyć i kupić Jasper'a? Czy warto inwestować w Jtaga? Lokalny serwis proponuję mi Jtag'a za 100zł - warto? Pytam pod kątem żywotności i awaryjności tych modeli, mimo iż w 2008 było coś naprawiane w mojej konsoli...

Wczytywanie...

Poleć forum