1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pomoc w wyborze dla początkującego.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez skiper1987, Styczeń 9, 2017.

1. skiper1987

skiper1987 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rzeszów
    Witam, planuje zakup konsoli i będzie to moja pierwsza konsola w życiu. Jestem prawie zdecydowany, że będzie to Xbox One S, ale czy czasem nie popełniam błędu i może rozglądnać się jeszcze za PS4 ? Czy może jednak zaoszczędzić trochę gotówki i kupić zwykłego xbox one ?
    Obecnie pod konsole mam kupiony tv 4k z hdr 49 cali Philipsa. Gry w jakie będę grał (przynajmniej na początku) to Fifa 17, Forza horizon 3, Gears of War 4 (tutaj trzeba będzie się nauczyć grać na padzie w strzelanki). Dodatkowo pewnie jakiś tekken lub tego typu gra żeby na imprezie ze znajomymi popykać. Oczywiście interesuje mnie multiplayer w w/w grach. Ostatnia sprawa to kinect. Narzeczona ma straszne parcie na kinecta, ale ja nie bardzo jestem przekonany do niego. Wg mnie to niepotrzebnie wydana kasa i kinect nie będzie często używany. Proszę o odpowiedzi i rozwianie moich wątpliwości. Co mi doradzicie i polecicie na pierwszą konsolę w życiu i dlaczego. Zapraszam do dyskusji.
    Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. pluto26

pluto26 Xbox One Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    794
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Miasto:
    Wielkopolska
    Dwie gry forza3 i gears4 wykorzystują 4k , masz tv 4k to xbox one S idealny. Kinect umarł i nic nowego w tym kierunku nie wychodzi to raczej zbędny gadżet. Wybrałbym Ske.

skiper1987 lubi to.
  4. skiper1987

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rzeszów
    ok dzięki za odzew. Przypomniało mi się jeszcze jedno pytanie czy w przypadku grania w te dajmy na to w/w 4-5 gier wystarczy mi dysk 500 GB ? Jak wygląda sprawa gdy dysk się zapełni. Mogę usunąć jakąś grę i w jej miejsce zainstalować nową ? Co się stanie z tą usuniętą? Będę mógł do niej wrócić po jakimś czasie ?

5. pluto26

Polubienia:
    794
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Miasto:
    Wielkopolska
    Dysk 500 starczy na te 5 gier bez problemu, jak się zapelni możesz grę usunąć i w jej miejsce wgrać nową a tę usunięta w każdym momencie ponownie zainstalować jak będziesz miał znów miejsce na dysku.
    Usunięta gra porostu zniknie z dysku. Zawsze możesz dokupić dysk zewnętrzny i tam wrzucać gry i podlanczajac go do konsoli będziesz je miał dostępne na konsoli do grania.

6. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1995
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Z tych 500set dysk po formacie przez 1024b ma w rzeczywistości ~450GB, kolejne ~100GB zajmuje system i temp/cache w rzeczywistości masz ~350/370GB - Do XO możesz jak ci braknie podłączyć dodatkowy/dodatkowe dysk/dyski pod USB.

Gry zajmują bardzo różnie jedna 5GB a inny 100GB więc ile tam upchasz zależy.

7. SecondCoroner

SecondCoroner Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Rybnik
    Moim zdaniem zdecydowanie eSka bez kinekta. Kinekt jak już ktoś wyżej wspomniał nie jest udoskonalany, ani nic na niego nie wychodzi. Mam osobiście starego one i dostęp do PS4. Mnie osobiście PS4 nie przekonuje, ale co kto lubi. A dysk 500gb wystarcza, ale nie oszukujmy się to jednak mała pojemność. Ja osobiście gram równocześnie tylko w kilka gier (jedna nowa, jedna fifa do grania z kumplem, jedne Plantsy żonie, jedna jakaś co mi kilka GS do calaka brakuje i można powiedzieć dysku nima ;). Także no polecałbym jednak 1TB. Pozdro

skiper1987 lubi to.
  8. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    2322
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Wybij kobiecie Kinecta z głowy, bo to tylko strata kasy. MS nie interesuje się już Kinectem w ogóle, bo nie ma na to nowych gier, a te co wyszły to jest ich garstka: http://xboxforum.pl/threads/gry-na-xbox-one-kinect.161056/. Głownie MS dał to uzmysłowić ludziom usuwając gniazdo na Kinecta w Xboxie One S, dopiero po dokupieniu osobnego adaptera za 170zł idzie Kinecta podłączyć do Ski. Mam Kinecta w domu i od czasu kiedy go mam uruchomiłam go z 3x na kilka minut i tyle było grania. Ogólnie robi u mnie za zbieracz kurzu niż jest używany. Co do konsoli to musisz patrzeć pod kątem gier ekskluzywnych. Osobiście mam obie konsole i wolę Xboxa. Gry na PS4 na pewno są lepsze jako exy, ale jak mam patrzeć na całokształt to zdecydowanie Xbox One tu wygrywa. Takie moje spostrzeżenia odnośnie PS4: http://xboxforum.pl/threads/czy-kupilbys-jeszcze-raz-xo.139923/page-8#post-1301493.

skiper1987 lubi to.
  9. skiper1987

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rzeszów
    Dzięki za podjęcie tematu. Kinecta może mi się uda wybić z głowy narzeczonej ale będę musial spełnić wtedy inny warunek. Załatwić jej gry w które będzie chciała grać bo już wiem że np FIFA albo gow4 odpada. Najlepiej by było żeby można było grać w te gry razem. Są na Xboxa jakieś fajne platformówki ? Coś w stylu nowoczesnego Mario Bros hehe Hmm zobaczę jak będę stał z kasą w najbliższym czasie i może uda mi się trafić jakąś okazję na 1tb.

Google Nexus 5X by LG

10. kuleczka91

Polubienia:
    2322
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Z platformówkami obecnie jest ciężko zarówno na XO jak i na PS4. Wymienię Ci takie gry, które nie są tylko platformówkami, ale mogą się kobiecie spodobać. Na 1 osobę idzie coś znaleźć, ale na 2 już ciężko.
    Na XO: Max: The curse of Brotherhood, , Ori and the Blind Forest: Definitive Edition, Rayman Legends (będzie w gwg od 16 stycznia), obecne The Cave z golda (za 5 dni już jej nie dostaniesz w ramach gwg, trzeba będzie kupić osobno).
    Na PS4: Knack, remaster Ratchet & Clank, ma wyjść w tym roku remaster Crasha Bandicoota, seria gier Uncharted 1-4, The Last of Us Remastered.

Tu i tu (nie tylko platformówki): Unravel, Giana Sisters: Twisted Dreams Director's Cut, Rayman Legends, Tomb Raider, Rise of the Tomb Raider, seria gier Assassin's Creed, seria gier Lego, Plants vs. Zombies: Garden Warfare 1 i 2, Overcooked, Rocket League, Monopoly Plus, Murdered: Śledztwo zza grobu. Coś może nie tyle platformowego co bardziej logicznego: Limbo, Inside, Feist, Badland: Game of the Year Edition :D

Ostatnia edycja: Styczeń 10, 2017
    skiper1987 lubi to.
  11. szuldi

szuldi Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    121
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Male sprostowanie bedzie rayman origins

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

szyszek2121 lubi to.
  12. kuleczka91

Polubienia:
    2322
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Fakt, pomyliłam się. Legends już kiedyś był :)

13. skiper1987

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rzeszów
    Ooo dzięki za wyczerpująca odpowiedz. Wydaje mi się że gry typu limbo na pewno przypadną jej do gustu.
    Mam jeszcze takie pytanie. Np kupuję konsole i na dysku zainstalowana jest gra na koncie poprzedniego wlasciciela. Dodatkowo gold również jest wykupiony na poprzedniego właściciela. Co w przypadku jakbym chciał w ta sama grę grać na swoim koncie które dopiero będę zakładał? Będę musiał osobno instalować/kupować tą grę ? Osobno opłacać Golda ? Sorry że zadaje tyle pewnie banalnych pytań ale to będą moje początki z Xbox i chciałbym co nieco się dowiedzieć przed zakupem.

Google Nexus 5X by LG

14. pluto26

Polubienia:
    794
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Miasto:
    Wielkopolska
    Jak kupisz taką konsole to możesz założyć swoje konto a konto z goldem i grą ustawić w tle i nie będziesz musiał kupować jeszcze raz golda i gry. Pytanie czy dostaniesz dane do konta poprzedniego właściciela i pełen dostęp do niego.

15. skiper1987

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rzeszów
    tak mam ustalone, że dostanę pełny dostęp do konta poprzedniego właściciela oraz wszystkie dane. Więc nie mam się raczej czego obawiać w tej kwestii.

16. pluto26

Polubienia:
    794
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Miasto:
    Wielkopolska
    Raczej nie ale proponuję odrazu pozmieniać dane do konta hasła a nawet mail.

skiper1987 lubi to.
  17. skiper1987

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rzeszów
    Dobry pomysł, dzięki za sugestie

Google Nexus 5X by LG

18. interlekutor

interlekutor Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Lubań
    Nie 4K tylko HDR a to różnica. Jeżeli chciałbyś w pełni wykorzystać swój TV to tylko z PS4 PRO

19. Rob1N_PL

Rob1N_PL Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    224
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Gier 4k na PS4 Pro też prawie nie ma więc to bezsensowny zakup. Myślę że na 4k pozwoli dopiero scorpio.

20. skiper1987

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rzeszów
    hmm, jak nie wykorzystam w 100 % tv to nie będę rozpaczał z tego powodu. Obecnie licytuje XO S i jak uda mi się w dobrej cenie wyciągnąć to stanę się jego szczęśliwym (mam nadzieje) posiadaczem. Niestety wersja 500 GB, ale na początek może wystarczy, a później jakby brakowało miejsca to będę myślał nad jakimś dyskiem zewnętrznym.

21. skiper1987

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Rzeszów
    Witam ponownie. Kupiłem Xboxa One S, na konsoli jest profil poprzedniego właściciela i na tym koncie kilka gier + gold do marca.
    Wnioskuje z poprzednich postów, że teraz mogę sobie założyć swoje konto na xboxie i tamto konto podpiąć jako konto w tle i wtedy mogę grać w gry zainstalowane/kupione przez poprzedniego właściciela. Moje pytanie jest takie: co w przypadku końca golda na tamtym koncie ? Z tych gier nie będę mógł już skorzystać ? Jak przedłużyć golda tzn na moje nowe konto czy na konto poprzedniego właściciela ?

Wczytywanie...