1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pomoc w wyborze telewizora

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez futureshock, Wrzesień 9, 2016.

1. futureshock

futureshock Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    118
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    W najbliższym czasie chce sobie sprawić nowy telewizor, głównie do grania, oglądania filmów i przeglądania YT.

Jako że niebawem wychodzą konsolę z obsługiwaną rozdzielczością 4K, do tego korzystam z Netflixa to warto by pomyśleć już o rozdziałce 4K, tym bardziej że telewizor kupuje już na kilka lat, a nie na rok.

Zależy mi na tym żeby ekran był duży, czyli najlepiej 55 cali i oczywiście 4K. Technologii 3D nie potrzebuję, bo mam w obecnym tv i tylko kilka razy z tego korzystałem.

Najważniejsze to oczywiście cena która nie przekroczy okolicy 3600zł.

Rozglądam się za Samsungiem, bo większość urządzeń w domu mam z tej firmy, więc wszystko jest kompatybilne i smartfona idzie łatwo podłączyć przez wifi.

Nie znam się za bardzo na tych wszystkich technologiach wyświetlania obrazu typu hdr itd, więc liczę na pomoc.

Tak na szybko znalazłem kilka ciekawych ofert:

https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-lg-55uh6507

http://matrixmedia.pl/telewizor-samsung-ue55ku6000.html?ceneo_spo=true

https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/telewizor-philips-55pus6561-12

Dzioba92 lubi to.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. Dzioba92

Dzioba92 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Sam w ciągu kilku najbliższych miesięcy stanę przed takim samym problemem, także postaram się delikatnie pomóc.

Mój cel na nowy TV - 55 cali, 4K, HDR, 120Hz

Niestety ceny telewizorów, które aktualnie spełniają moje wymagania są na granicy 6000 zł np. Samsung UE55KS7000

Znalezienie taniego telewizora z 4K to nie problem, ale znalezienie takiego telewizora z HDR (ważniejsze niż 4K) i dodatkowo z natywną matrycą 120Hz to już sztuka

futureshock - z tych wymienionych telewizorów jedyny w miarę rozsądny wybór to Philips. Ten model ma namiastkę prawdziwego HDR oraz matrycę 120Hz, która robi ogromną robotę w grach i sporcie. Sam myślałem o tym modelu niestety Android w telewizorze mnie mocno odpycha. Jeśli lubisz Androida i nie przeszkadza Ci, że czasami ten system w TV lubi się zaciąć to możesz śmiało kupować. Dodatkowo Philips ma Ambilight, który dużo osób sobie chwali.

Polecam stronkę gdzie dokładnie można obadać jaka matryca siedzi w telewizorze 60Hz czy 120Hz bo to co podają producenci to jedna wielka ściema - www.displayspecifications.com

Można również uderzać w mniej znane marki, które są dużo tańsze a posiadają zarówno HDR i 120Hz typu TCL U58S7806S, niestety czytając fora można się złapać za głowę od różnych opinii

4. adam_k27

adam_k27 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Od HDR i 120Hz znacznie ważniejszy jest niski input lag.

Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka

5. Dzioba92

Dzioba92 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Na szczęście większość nowych telewizorów ze średniej i wyższej półki ma już input lag na akceptowalnym poziomie

Philips 55PUS6561 - 35 ms
    Samsung UE55KS7000 - 22 ms

6. sp7foy

sp7foy Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    51
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Skierniewice
    Tym bardziej, że w LCD odświeżanie można w ogóle odpuścić bo to trochę inaczej tutaj działa.

7. uyssy

uyssy Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ja osobiście zakupiłem jakieś 2 tygodnie temu TV
    PHILIPS 55PUS6561/12
    Jak narazie bez zastrzeżeń, bardzo dobra relacja ceny do tego co posiada.
    Mi udało się go kupić w Saturnie za 3699.

4K UHD
    120 Hz
    Input lag 35 ms
    Ambilight

Osobiście też chciałem Samsunga (ale tylko ze względu na przywiązanie do marki).
    Niestety Samsung z takimi parametrami kosztował sporo więcej.

Jak do tej pory jest całkiem OK.

Ostatnia edycja: Wrzesień 22, 2016
    Dzioba92 lubi to.
  8. AS185

AS185 Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    WAW
    Mi się wydaje, że LG jest bardzo nie doceniony. Ta marka bardzo się poprawiła w ostatnich latach. Model, który pokazałeś LG jest znakomity. Ma PMI 1200.

9. arturab

arturab Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Polecam LG, pilot Magic remote miażdży system

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

10. ArturM05Pl

ArturM05Pl Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Gdańsk
    Tez polecam LG. Nie mam zastrzeżeń.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

11. sitwoo

sitwoo Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wieliczka
    Ja polece Panasonica. Posiadam 47as650 i w momencie kiedy kupowałem posiadał najlepszy obraz plus Input lag na poziomie 24 ms.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

12. krisiooo950

krisiooo950 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Kalisz
  13. dudi2000

dudi2000 Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bieruń
    Najważniejszym punktem w ocenie telewizora pod konsole jest wartość INPUT LAG czyli czasu reakcji matrycy, czym niższa tym lepsza. Takie wartości jak 20, 30 czy nawet 40 ms jest bardzo dobra i dla wielu ta różnica jest nie zauważalna.
    Druga sprawa to czy w tv jest tryb gra który wyłącza wszystkie polepszacze obrazu typu motion plus czy podobne.
    Jako ktoś pisze jak wyżej kolego, że Posiadam 47as650 który posiada najlepszy obraz jest w błędzie ten tv cierpi z powodu płynności obrazu a dla każdego pojęcie najlepszy obraz znaczy co innego bo każdy ma inne gusta.
    Obecnie TV po kupnie kalibruje się do ustawień referencyjnych bo każda matryca różni się od innej i nawet TV tego samego modelu mogą wyświetlać różny obraz jakościowo.

14. Machu1

Machu1 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
  15. Kratos S3

Kratos S3 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam ja również rozglądam się za nowym TV ale w tym przedziale cenowym to ty nic nie znajdziesz .Jakość i technologia kosztuje .Proponuję przeczytać artykuł na Eurogamer.pl http://www.eurogamer.pl/articles/2016-11-24-digital-foundry-najlepszy-telewizor-4k-do-grania-w-hdr.W tych TV z allegro o który pytasz i za tą cenę są na papierze jeśli w ogóle są .Warto zainteresować się HDR w opcjach gry czy dany sprzęt umożliwia ich ustawianie .Zapoznaj się z tym artykułem.

16. Machu1

Machu1 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    To jest maksymalna cena jaką obecnie mogę wydać.

17. torawa

torawa Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    A najważniejsze smużenie ponieważ większość TV to matryce VA więc smużą potwornie. Sam mam Sony z fenomenalnym input lagiem, a grać się nie da.

Nie masz pojęcia co piszesz, to dwie różne rzeczy.

PMI mało ważne, polepszacze do gier się nie nadają (zwiększają laga i rwą animację), choć owszem wygląda to cudownie, smużenie prawie znika. Ten model LG (z pierwszego postu) to IPS więc może i w grach nie będzie smużyć.

Ogólnie to za wcześnie na 4K, lepsze modele, bardziej dopracowane pokażą się w 2017 i 2018, wtedy będzie masówka. Choć 4K to kompletny debilizm, nikt nie zauważy różnicy, poza grupką maniaków (z nosem przy ekranie), typowy widz będzie oglądał nadal TV SD z odległości 3-5 m. Dla 55 cali zalecane jest 116 cm dla 4K (231 cm dla FHD): https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

18. dudi2000

dudi2000 Xbox One Xbox One V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    97
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Bieruń
    Mądrala się znalazł - https://pl.wikipedia.org/wiki/Opóźnienie_wejścia

Wczytywanie...

Poleć forum