1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pomoc z Prawem a mianowicie aukcja allegro

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez jacusiekk, Marzec 13, 2011.

1. jacusiekk

jacusiekk Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Zielona Góra
    Cześć użytkownicy! Mam takie pytanko, zakupiłem ostatnio przedmiot na allegro w opisie aukcji był taki o to napis : "Aukcja dla użytkownika meen88.". Czy to mnie do czegoś zobowiązuje?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Była to pewnie prywatna aukcja dla użytkownika meen88... Wiem bo ziomek który mi sprzedał X'a też tak zrobił i wystawił konsolę za 10zł a w rzeczywistości umówiłem się z nim na większą kwotę ;)

4. jacusiekk

jacusiekk Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Zielona Góra
    O ile się nie mylę to na allegro jest chyba lub była taka opcja prywatna aukcja. Jeszcze sprzedający mi wytyka że zakupiłem przedmiot z konta junior na allegro. Co zrobiłem z konta dziewczyny...

5. Kamikaze

Kamikaze Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Napisał że aukcja dla użytkownika menno więc dla meno chłopak zrobił dla kogoś a ty się wpierdalasz w aukcje. Co za tępy naród Buraka&Ziemniaka. Waleni komuniści podczas rewolucji wybili całą inteligencję rosyjską i podczas wojny polską. Teraz widać efekty

6. bigosPL

bigosPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    takich sępów nie lubię najbardziej, wbija się komuś w aukcje prywatną (pewnie kupił konsolę za 1 zł), bo ktoś chce ominąć chore prowizje, a ten będzie teraz gadał, że kupił i go to nie interesuje bo mają umowę kupna sprzedaży.

wg prawa, kupiłeś

moralnie, mnie by było wstyd o takie coś pytać na forum jakbym zrobił coś takiego, jeszcze dziewuche w to miesza, szacun po prostu....

7. edgorek

edgorek Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Szczecin
    Kto pierwszy ten lepszy...Zawsze można się dogadać. Chyba,ze ktoś się urodził hu....em,więc różnie w życiu bywa. Ogólnie hamstwo zawsze wraca ,więc nie ma czego by na dobre nie wyszło. Decyzja należy oczywiście do Ciebie jak się zachowasz.

8. bigosPL

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    nie zgodzę się z Tobą.

kto pierwszy ten lepszy może być gdy pojawia się okazja zakupu, oferta w dobrej cenie, klikasz, Twoje itp

ale nie wtedy, gdy ktoś komuś wystawia przedmiot specjalnie w niższej cenie, pisze w opisie, że aukcja prywatna dla jakiegoś tam użytkownika... a takie netowce próbując to wykorzystać pokazują swój poziom jedynie... na 99% sprzedający mu tego nie da i moim zdaniem ma racje.

ja bym na pewno nie dał w takiej sytuacji przedmiotu.

9. HerlokPL

HerlokPL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Tarnowskie Góry
    Dura lex, sed lex.
    Twoje na wierzchu!

10. chudi94

chudi94 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Mysłowice
    A ja się nie zgodzę z tobą bo niema czegoś takiego jak "aukcje prywatne".
    Są to aukcje dla wszystkich ludzi więc kupujący jest górą.
    Teraz wszystko zależy od niego. (kupującego)

11. TheDarkKnight

TheDarkKnight Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    160
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Wielkopolska
    Skoro pisało że aukcja dla jakiegoś użytkownika, to po co kupowałeś?? Nie rozumiem niektórych ludzi... Teraz to musisz sie dogadać z kolesiem i tyle.

12. HerlokPL

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Tarnowskie Góry
    Temat do zamknięcia, kolega z pierwszego postu ma prawo do wylicytowanego towaru za cenę jaka widniała!

13. bigosPL

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    przeczytaj moje oba posty.
    zdaje sobie sprawę, że z punktu prawnego kupujący ma 'racje' w tej sytuacji, jednak chodzi mi od strony moralnej takie zachowanie to buractwo w najgorszej postaci. ciekawe jak Ty byś zareagował jakbyś wystawił przedmiot za 10 zł komuś z kim się ugadałeś że zapłaci 500, jakiś debil kliknął przed tą osobą i chce to za dyche. bardzo ciekawe, wysłałbyś, bo nie ma czegoś takiego jak aukcje prywatne?

mam nadzieje, że jak dostanie ten przedmiot to pierwsze co się stanie po otworzeniu to mu się zepsuje, a najlepiej jeśli to konsola to spowoduje jakieś zwarcie które spali xboxa + telewizor + nagłośnienie ;]

14. chudi94

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Mysłowice
    To co teraz już piszesz to jest już zwykłe chamstwo i prostactwo.
    Poza tym sprzedający jak by pomyślał to by wystawił aukcję bez ceny minimalnej ten typek co dla niego to było zalicytował by za ileś tam zł sprzedający daje zakończ aukcję i po sprawie.
    Raz tak robiłem jak sprzedałem x'a na allegro i wszystko było ok

15. bigosPL

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Chamstwem jest to co ten gość robi, a prostactwem to, że go popierasz w tym. Ale 94' może jeszcze nie liczy się z funduszami, bo póki co na garnuszku siedzi. Więc kończę z Tobą dyskusje bo widocznie Ciebie by takie coś nie zabolało, mnie bardzo.

16. chudi94

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Mysłowice
    Widać rozmowa z tobą niema sensu i powodzenia "starszy" kolego (jak każdy niema już się czego dowalić to zawsze musi 94).
    To co zrobił gościu nie jest chamstwem ponieważ "złapał okazję".
    Nie tyle co popieram to co zrobił ale nie obrażam go za to, że ktoś inny źle wystawił aukcję.

17. Fuks

Fuks Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    35
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Hindenburg
    bigosPL weź chłopie się ogarnij przeżywasz jak jakiś film.

18. HerlokPL

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Tarnowskie Góry
    Dokładnie....do zamknięcia! Gdzie są moderatorzy kruca fak :D

19. regeman85

regeman85 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    koles z innego forum kupił kiedys konsole za grosze i tez załozył taki temat ( tyle ze to nie był zadna aukcja prywatna) wiem tylko ze sprzedający mu tego nie wysłał. Jedyne co mogł zrobic to mu negatywa wystawic. Dałoby rade taką konsole za grosze odebrac ale to trzeba by zakładac sprawe w sądzie napewno a komu by sie chciało sprawy w sądzie za taką rzecz.
    To jest całe allegro, mozna wystawic konsole, wylicytujesz nawet za 500 zł i jak ktos bedzie chciał to Ci nie sprzeda i co mu zrobisz, negatywa wystawisz i tyle...

20. HerlokPL

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Tarnowskie Góry
    Czy ja wiem...próbować zawsze można, ale kto ma tyle czasu, żeby się wałęsać po sądach....czytaj podpis....to się nazywa brak czasu!

21. Kamikaze

Kamikaze Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    Jest chamstwem i kulturą buraka&ziemniaka bo każdym kosztem chce mieć coś taniej, a ty już go nie broń bo jak
    by to była twoja aukcja to na pewno byś tak nie mówił -_-
    Apropo złego wystawiania aukcji to ja i na pewno ponad 70% tego forum nie wiemy/wiedzieliśmy o aukcjach specjalnych -_-

Przeczytaj to zdanie. Sam sobie zaprzeczasz.

Wczytywanie...

Poleć forum