Pomocy Benq flash

maciekcfc

Użytkownik
Użytkownik
Mam następujący problem z flashem napędu Benq. Przerobiłem już jeden napęd ze swojej konsoli hitachi 47 i przy nim nie było żadnych problemów. Teraz przerabiałem napęd Benq z konsoli kolegi i wszystko było ok do momętu wgrywania lt 1.9. Było cos tam 0. i sie zatrzymało a powinno isc tam dalej 1 potem 2 i tak do komunikatu że jest ok ale tak nie było i zatrzymało sie na tym 0 i nic więcej. Odłączyłem napęd i włożyłem do konsoli by sprawdzić i napęd zgłupiał. Po otwarciu cały czas pisze otwieranie potem zamykanie i tak w kółko... Wyjołem go znowu i przy podpinaniu pod kompa wiesza sie i nic sie nie daje zrobić. Mam kontroler Via vt6421a więc nie powinien sie zawieszac. Prosze was o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Please!!!!
 

mabik

Użytkownik
Użytkownik
jak masz klucz napędu a robiłeś w JF to poszukaj info na forum o przerabianiu pod DOSem bo z tego co pamiętam to właśnie w DOSie ratowali takie napędy.
 

BROLY

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Posiadasz klucz napędu ??
 

maciekcfc

Użytkownik
Użytkownik
klucza nie mam oryginalne fw mam zapisane na pendrive. Da sie cos z tym zrobić?

i powiedzcie mi dlaczego teraz zaraz po podłączeniu napędu komputer sie zawiesza a wcześniej było wszystko ok

//Nie pisz postów pod postem i nie podbijaj tematu przed upływem 24h... - Judas
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
i powiedzcie mi dlaczego teraz zaraz po podłączeniu napędu komputer sie zawiesza a wcześniej było wszystko ok
Dzieje się tak, gdy amatorzy biorą się za przerabianie napędów. Komputer się wiesza, bo firmware nie został poprawnie wgrany. Jak kolega powyżej napisał spróbuj DosFlashem wgrać na nowo firmware. Skoro masz wyciągnięty oryginalny firmware to masz i klucz.

Jak nie wiesz jak, to albo poczytaj więcej na forum o flashowaniu pod DOS, albo zanieś to teraz do kogoś, kto się zna. I na przyszłość nie łap się za coś tylko dlatego że masz narzędzia i tutorial, bo bez wiedzy niewiele ci to da.
 

maciekcfc

Użytkownik
Użytkownik
Ale komputer wiesza sie odrazu po podpięciu pod port sata to jak mam to zrobić w dosflashu ??
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Podepnij przy wyłączonym kompie
 

maciekcfc

Użytkownik
Użytkownik
Już podpinałem i też sie wiesza :(
Mógłby mi ktoś życzliwy opisać krok po kroku co zrobić żeby uratować ten napęd
Będę wdzięczny bo już nie mam pomysłu :(
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Jak nie potrafisz wyczytac z forum, daj to komus

Wysłano z LG-P500 z użyciem Tapatalk
 

maciekcfc

Użytkownik
Użytkownik
A nie może mi ktos to opisac albo dać linka na forum bo nie moge tego znaleźć
 

maciekcfc

Użytkownik
Użytkownik
Napisze mi ktośkrok po kroku jak to zrobić prosze !!!
 

Do góry Bottom