1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

POMOCY - gry z Xboxa 1 na Xbox 360 JTAG przez USB

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez anty004, Luty 5, 2011.

1. anty004

anty004 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Powiedzcie mi co robię ŹLE...

Chciałbym poprosić o informacje jak przerobić gry z Xboxa 1, żeby działały na X360. Czytałem już parę poradników, między innymi:
    http://xboxforum.pl/oprogramowania-f13/gry-z-xbox1-na-xbox-360-a-53241.html
    http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-f...na-x360-z-jtag-jest-hdd-i-emulator-69169.html
    [TUT] Xbox1 Games Off HDD - x360c
    [TUT][JTAG] Howo to play Xbox 1 games from 360 HDD - Se7enSins Forums
    Scenyx Entertainment Community > GOD2XB1

ale nie wiem paru rzeczy i stoje w miejscu, a muszę powiedzieć, że mam "sporą" kolekcję gier z Xboxa 1 i chciałbym móc to odpalać na X360.

Mój sprzęt to:
    X360 jasper + przeróbka JTAG + nowy patch freeBOOT 0.4 pozwalający odpalić gry z AP25, oczywiście mam też nowy dashboard 12611, niestety nie mam dysku twardego od X360 - nie kupywałem, bo normalnie to ISO z X360 grą rozpakowuję na dysk USB za pomocą xbfuse na Ubuntu (lub Extract-xiso GUI 1.0.0.6 pod Windowsem XP - rzadziej) i odpalam z freeXEXloadera nagranego na płytkę CD, savy trzymam na karcie pamięci 256 MB, nie mam przerobionego napędu,

Nie mam wgranego emulatora Xboxa 1 - oryginalnego od MS, czy tam zhakowanego (xb1_5829_nov_2007-hacked), mam jednego i drugiego na dysku ale tego od MS wolę nie wgrywać bo ponoć nie wszystkie tytuły odpala a tego zhakowanego nie wiem jak wgrać i boję się, że coś zepsuje. Rozpakowany waży prawie 40 MB.

Z tego co wyczytałem na sieci to trzeba po kolei:

METODA 1
    - rozpakować pliki gry z Xboxa 1 - ja rozpakowałem moim ulubionym programem c-xboxtool 2.0.7 grę co się nazywa Halo 2 :)
    - zrzuciłem rozpakowane pliki do folderu "Halo 2" na dysk USB
    - starałem się odpalić Halo 2 z pliku xbe za pomocą XeXMenu_v1.1-XEX oraz freeXEXLoader ale wywala mi komunikat, że żeby pograć w gry z Xboxa 1 trzeba mieć dysk do konsoli, nie wiem jak to obejść. Czy muszę instalować tego emulatora ?
    - starałem się też odpalić Halo 2 za pomocą Freestyle_Dash_2.0_RC1.6-TeamFSD, zmieniłem lokalozacje katalogów na tą z dysku USB, ale nie wykrywał mi żadnych gier z Xboxa 1, generalnie nic mi nie wykrywał, nawet gier z XBL, które normalnie odpalam z katalogu Content programem XM360
    Czy muszę formatować dysk USB w menu Xboxa 360 aby przekształcić go w pamięć masową ?? Tam jest taka opcja ale ja tego nie robiłem.

METODA 2
    czytałem już parę wątkół ale nie mogę sprostać zadaniu, czytałęm między innymi:

- rozpakowałem ISO z Halo 2 (ściągnięte z torrenta kiedyś tam...)
    - utworzyłem nowe ISO za pomocą CreateISOGood
    - przerobiłem iso za pomocą iso2god_v1.3.5-360h-noinstaller
    - próbowałem zpachować mały plik, co ma 44 kB za pomocą God2XB1.exe, więc w linii koment wpisałem
    God2XB1.exe 8E8D4206D7867DF58E55
    niby nie wywaliło błędu, ale nie przerobił mi tego pliku, wiem to, bo sprawdzałem sumę kontrolną i była identyczna jak w oryginale

- wrzuciłem na dysk USB powyższe pliki i teraz wygląda to tak:
    Dysk_USB:Content/0000000000000000/4D530064/00005000/8E8D4206D7867DF58E55.data <<-- tu są pliki po 162,6 MB
    Dysk_USB:Content/0000000000000000/4D530064/00005000/8E8D4206D7867DF58E55 <<-- ten mały pliczek co ma 44 kB, niby przerobiony...
    powinno się je wrzucić na HDD od Xboxa 360 ale ja takowego nie mam, więc starałem się odpalić to za pomocą

Widziałem gdzieś jakiś emulator partycji 2, czyli chyba emulator HDD ale nie wiem co jak... Może w moim przypadku można by sformatować ten dysk USB i będzie robił za dysk HDD ??
    Może ktoś z szanownych forumowiczów odpala gry z Xboxa 1 na JTAGu z dysku USB ?

NEED HELP HERE !!!

2. Lotnik421 Xbox One

3. kamaz1127

kamaz1127 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Dynów
    Mogę się mylić ale wydaje mi się ,że w piratach był jakiś patch potrzebny, baa oprócz tego konsola musi posiadać twardy dysk na którym jest oprogramowanie do kompatybilności wstecznej ewentualnie zwykła aktualizacja M$ powinna to załatwić. http://www.xbox.com/en-US/games/back...tyredirect.htm
    tu masz najnowszy emulator xbox na xbox 360

4. kisiel5577

kisiel5577 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ale on ma JTAG'a! Czy do tej przeróbki nie ma stworzonego emulatora? Nie od Microsoftu, od hakerów?

Wczytywanie...

Poleć forum