1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pomóżcie lajkowi w wyborze xboxa

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez yeti6, Styczeń 18, 2009.

1. yeti6

yeti6 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam Wszystkich! Jestem nowy i nie znam się zbytnio na konsolach. Chce jednak zakupić xboxa 360 i mam kilka pytań. Dodam że mam telewizor SONY BRAVIA 46 ten przednajnowszy więc nie jest źle.

No to zaczynamy. Na początku muszę się zdecydować jaką z konsole kupić (jest kilka wersji). Wiem że różnią się dyskiem. Przydało by mi się wejście na HDMI, ale nie koniecznie. Chce kupić konsole używaną, i nie wiem czy to będzie dobry wybór. Musi być przerobiona. Jak najlepiej przerabia się taką konsole? U nas kosztuje to 300zł a więc zdecydowanie za duzo. A może lepiej kupić nie przerobioną i skorzystać z usług allegro z tym flaszem jakimś 1,5? Na co zwrócić uwagę kupując takową konsole? I czy to prawda że takie konsole się szybko sypią, tzn że padają po roku itp. Jeżeli tak to ile koszyuje ich naprawa? jeżeli macie jakieś wskazówki dodatkowe to będe wdzięczny.

2. Lotnik421 Xbox One

3. ghost02

ghost02 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław | GG 2005759
    teraz przerabianie juz nie kosztuje 300zl poniewaz mozna liteona przerobic normlanie jak inne napedy za 50 zl srednio...teraz nowe konsole nie padaja po roku czasu bo są nowsze i posiadaja lepsza technologie choć czasem zdarzaja sie wyjątki niestety...jak kupujesz uzywana konsole to musisz wiedziec czy konsola nie jest zbanowana poniewaz zaniza to wartos calej konsoli ( o plusach xbox live poczytasz sobie tutaj gdzies na forum )...no jak uzywana to zapewne z allegro wiec musisz patrzec codziennie kilka razy a napewno znajdziesz jakas okazje. Co do samej konsoli to kupuj tylko Falcony ( lub jak ci sie uda to Jaspera)...falcon ma zasilacz 175 W i jesli nie byl kiedys naprawiany to bedzie mial HDMI

4. yeti6

yeti6 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    kolega kupił nową arcade i z przerobieniem zapłacił 970zł

z jakim napędem najlepiej kupić? czy kupować przerobioną czy skorzystać z usług allegro? (proszę o jakiegoś dobrego linka) co to jest falcon i jakie jeszcze są?

czy ta wersja arcade różni się tylko dyskiem? czy można podpiąć dysk? do czego on się przydaje?

chciałbym oglądać filmy divix na tym, rozumiem że na przerobionej problemu nie ma, ile moge dać za wersje arcade kompletną przerobioną i nieprzerobioną aby nie przepłacić (używane)

ile taka konsola wytrzyma? bo z tego co wyczytałem naprawa ok.200zł więc dużo. co jeszcze powinienem wiedzieć/

5. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    boze chlopie poczytaj troche to forum a nie zadawaj pytan na ktore nie ma jednoznaczych odpowiedzi......

6. liqid

liqid Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Bylo o tym wszedzie.. doslownie. ale krotko
    1. Kup najlepiej wersje Arcade (gdyz najwczesniej mialy Falcona wiec masz pewnosc a nie strzelac w Premiuma)
    Dlaczego falco? jest to przedostatnia plyta glowna z poprawionym chlodzeniem i CPU 65nm. ma w standardzie HDMI.
    2.Pzrerobienie kazdego napedu jest mozliwe juz. w granicach 50-100zl lacznie z Litkiem.
    3. Awaryjnosc konsol znacznie zmalala z wprowadzeniem Falcona. Jednak nei wyeliminowano go calkowicie. Nie ma na to zasady niektore konsole padaja po 11mc'ach a niektore dzialaja juz ponad 2 lata to niestety loteria.
    Naprawa zmiesci sie w ok 250zl i mowa tu o Naprawie a nie podgrzewaniu suszarka :).
    Staraj sie kupic konsole jaknajnowsza unikajac starszych niz wrzesien 2007r.

7. szoch

szoch Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Warszawa
    Niedługo chce sobie zakupic xbox 360 arcade
    Czy taka wersja w media ma hdmi , płyte falcon i ulepszone chłodzenie (podobno juz wszystkie tak maja i podobno to najwazniejsze rzeczy).

Czy opłaca sie kupić przerobionego czy normalnego za 650zl w media i pózniej najwyżej przerobić. I czy jesli bede mial przerobionego to bede mogl gry z neta sciagac na xboxa i beda normalni chodzily.

8. yeti6

yeti6 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

serdecznie dziękuje za odpowiedź. wyjaśniłeś mi wiele rzeczy. podsumowująć musze kupić Arcade z Falconem, najlepiej z 2008r<. Jak moge rozróżnić czy to falcon czy nie? i gdzie pisze data produkcji? (czy może musze zaufać sprzedającemu). Lepiej kupić przerobiona czy nie (a może nie ma to większego znaczenia?) I ile teraz trzeba dać za przerobioną i za nie przerobioną aby nie przepłacić? Poporszę jeszcze o jakiegos linka z allegro gdzie najlepiej przerobić konsole.

czy jeżeli dokupie dysk to od wersji premium nie będzie się niczym więcej różnić?

9. szushi

szushi Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Toruń
    jeśli kupujesz wersje arcade to jest pewne, że będziesz miał wersje z Falconem,bo po prostu zaczęto ją produkować z tą płytą, data produkcji pisze z tyłu konsoli tam gdzie znajduje sie numer seryjny konsoli a co do przeróbki to polecałbym ci ten serwis
    PROFESJONALNY POGWARANCYJNY SERWIS KONSOL XBOX360 XBOX 360 i XBOX: Odczyt/Flash/Naprawa firmware napędów w X360
    jeśli dokupisz dysk do wersji arcade to jedyną różnicą będzie chromowana tacka( która znajduje się w wersji premium ;) )

10. tomasz222

tomasz222 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia kolo Krakowa
    najlepsze konsole byly produkowane od marca 08 chyba.... napewno bedziesz mial juz falcone i poprawione chlodzenie..... ja osobiscie szukalbym napedu BENQ ..liteony jakos mnie nie przekonuja..a do tego na benqu i inne procz liteona mozna w razie awari wgrac oryginalny klucz ( jesli przerobiona konsola sie zepsuje) i wtedy raczej Microsoft zaliczy gwarancje..no chyba ze sie zepsuje naped to wtedy nie wgramy raczej klucza chyba ze sa jakies inne metody niz z plyty odczyt..........napewno wez dysk twardy..60gb w zupelnosci ci wystarczy..napewno nie bierz konsoli bez dyzku....no i obowiazkowo HDMi bo przeciez o to w tym chodzi.....nie graj napewno na zwyklym tv tylko albo dobry monitor lcd albo tv lcd 32 cale minimum..bo na innych sprzetach nie ma tego efektu i granie na zwyklych tv to wywalenie pieniedzy w bloto na zakup xboxa..takie moje zdanie....odrazu przy zakupie xboxa wez zainwestuj 60 zl w jakas ladowarke i 2-4 akumulatorki bo na baterie nie wyrobisz jak grasz duzo..a ladowarka ci sie szybko wroci..no to chyba tyle.. a co do kupna nowej czy uzywanej..to ja bym raczej wolal kupic nowa i samemu przerobic..no chyba ze trafisz na sklepowa uzywana okolo 3-4 miesiace i dostaniesz gwarancje na ta przerobke..ja dostalem od typa 8 miesiecy na przerobienie..i to na pismie:D....na allegro ludzie zazwyczaj nie pisza prawdy jesli chodiz o uzywane sprzety..kazdy napisze ze sie nigdy nie wieszala ze nie byla naprawiana itp itd..... wiec jednak lepiej wez nowa i sam sobie przerabiaj...albo wez w skelpie jakas np z zestawem 2-3 oryginalne gry ( ostatnio byla taka promocja) to bylo chyba arcade bez dysku..ale zawsze dysk idzie kupic a gry oryginalne nowe latwo sprzedasz na allegro...

11. yeti6

yeti6 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    co do telewizora to 46calowy SONY BRAVIA Full HD, najnowszy model to styknie na bank

ja chce kupić używaną a nie nową... ile dać aby nie przepłacić za przerobioną i ile do przerobienia. Jeżeli kupie do przerobienia będe musiał skorzystać z usług allegro, z drugiej strony słyszałem że przerobienie znacznie skraca zywotność...

co myślicie o tych przerobieniach flasch 1,5 allegro za jakieś 60zł? (z wysyłką z 80-90)

12. tomasz222

tomasz222 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia kolo Krakowa
    po 1 to sa bzdury ze przerobienie skraca zywotnosc..jak ma sie zepsuc to sie zepsuje.....mam wielu znajomych co maja xboxa po 2 lata przerobione i nic.....a co do przerabiania ja napewno nie slal bym do goscia jakiegos z allegro.tylko zatankowalbym auto i pojechal gdzies do jakiegos dobrego sklepu serwisu...zawsze dostaniesz gwarancje jakas a chocby nawet jak nie dostaniesz to w pzreciagu paru dni jak ci sie cos spierdzieli to wiesz gdzie jechac i mozna sprawe zalatwic..a tak to poslesz z allegro do typa z drugiego konca polski i potem wiecej kosztow i problemow niz to warte

13. yeti6

yeti6 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ja wiem, ale nie będe jechał 100km< po to...

jest bliżej tylko u nas chcą 250 za przerobienie, bez jaj...

ile można dać za przerobioną i za do przerobienia?

14. tomasz222

tomasz222 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia kolo Krakowa
    chlopie masz allegro.tam chyba najlepiej sie dowiesz ile mozna dac za przerobiona a ile za nie przerobiona.....

15. yeti6

yeti6 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ślepy nie jestem, ale jak byś nie zauważył pytam się ile dać aby nie przepłacić!!!!!!!

16. tomasz222

tomasz222 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia kolo Krakowa
    wez najtansza z allegro..a napewno nie przeplacisz;)

17. yeti6

yeti6 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ale mi chodzi o jakieś konkrety...

czy jak dam za półroczną konsole nieprzerobioną komplet 550zł to czy to jest duża cena, normalna?

z za przerobioną 600, dużo? mało?

18. yeti6

yeti6 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    tu ponownie ja ;)
    czy opłaca się kupić nowego przerobionego flaschem 1,5 xboxa za 700zł? (arcade)

19. Grinch

Grinch Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    O jezu policz sobie. W sklepie (ultima) Arcade kosztuje 630zł + wysyłka.
    Do tego flash około 60-70zł + wysyłka jak nie masz w swoim mieście.
    Prosta sprawa.

20. liqid

liqid Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    W kazdym MM xbox kosztuje ok 599-630zl. zalezy od miejscowosci. ja kupilem 10 grudnia w MM w Bydgoszczy za 629zl arcade. pomijam ze drogo przerabialem bo wymienialem naped na Benq gdyz iextreme nie bylo oficjalnie dostepne i sprawdzone ale to nie jest tutaj istotne Chcialem miec od reki to mialem ..

Moim zdaniem kupowanie konsoli polrocznej przerobionej za 550zl sie srednio oplaca chyba ze jest z tego samego miasta i masz mozliwosc odpalenia itd. to rozumiem.

Ja jestem zapalonym allegrowiczem ale tego typu sprzety jak TV/Konsolki/wsmacniacze czy Komorki. kupuje na miejscu badz z okolicznych miast tak abym mial zawsze pewnosc ze jak cos nei bedzie zgodne z opisem to do goscia pojade a nie bede dzwonil przez tydzien z nadzieja ze odbierze telefon bo chyba 600km nie bede jechal w obie strony tyle z teorii.

1. uzywka przerobiona pol roczna srednia opcja 550zl (nowka komplet max 630zl w sklepie typu MM -saturn) dolicz 50zl na przerobke i masz za 680 nowke przerobiona na miejscu od reki bez przesylek. ja osobiscie wolalbym doplacic te 130zl za zapach nowej i pewnej konsoli. Niby pol roku to niewiele ale jak np konsolka padnie po 11 miesiacach to pograsz do wakacji ..

2. Nowka za 700zl przerobiona jest juz lepsza opcja o ile jest pewne zrodlo i tanaia wysylka. a to dla tego ze gosc ktory to sprzedaje ma czysty zysk z przerobki.. nic to go nie kosztuje sprzedaje ci taka sama konsole co w sklepie tyle ze ja rozbiera flashuje (10-20min) i cyk ma 70zl w kieszeni. zainteresowalbym sie ta oferta i jak to zwykle robie negocjowal. On chce spzredac / ty chcesz kupic wiec napewno sie dogadacie.

Mysle ze nie ma co walkowac tematu bo widze ze sie pytania powtarzaja a wiec krotko.
    1. kazda obecnie produkowana konsola Xbox 360 ma HDMI jak i nowe chlodzenie.
    2. Kazdy Arcade ma plyte Falcon badz Jasper.
    3. Cena przerobki napedu to kwesia dogadania bo mozna zrobic to nawet za darmo nie zuzywasz na ten cel drogich materialow. na allegro jest duza konkurencja wiec ofert masa. pogadasz to i wynegocjujesz nizsza cene ..
    4. Jesli masz takie wymagania co do konsoli uzywanej to tak jak napisalem nie starsza niz polowa 2007r. Jak rozpoznac falcona ? uzyj opcji szukaj jest tego od groma.
    Zasilacz 175W nie 203W. produkcja od polowy 2007 .14,2A na konsolce. patrzac od prawej strony przez dolna siatke widac 2 zwoje nie 3.!!/ Radiator w falconie jest aluminiowy bez rorki heatpipe zato rurka heatpipe wychodzi z radiatora GPU przed radiator CPU. (dolna siatka to ta od spodu jak postawisz xa pionowo zadladajac musisz poswicic latarka)
    Jesli konsola bedzie nowsza niz np wzesien 2007r to jest falcon tymbardziej 2008r.

decyzja nalezy tylko wylaczie od ciebie i twoich funduszy. ja uwazam ze warto doplacic +/- 130zl za nowke przerobiona.

inna sprawa to fakt iz Xbox jest stsunkowo tania konsola i trzyma sie w cenie to czy kupisz Xenona z 2006r czy falcona 2007/8 to juz twoja sprawa ceny sa podobne w koncu ktos kto sie nie zna kupi ta ktora np bedzie tansza.

Nie wiem co jeszcze napisac mysle ze wszystko jasne.. mam nadzieje ze Pomoglem.

21. yeti6

yeti6 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ok, dzięki za wszystko

mam jeszcze jedno pytanie, ile można dać za xboxa premium z dyskiem 60gb, 2 miesięcznego i co najwazniejsze przerobionego flaschem 1,5 (oto mi chodziło)

czy na zwykłej aukcji na allegro jak bym sprzedawał to cena mogła by dojść do 800zł?

Wczytywanie...

Poleć forum