1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

pomóżcie rozwiązać zadanie na fizykę.

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez buteks102, Styczeń 9, 2012.

1. buteks102

buteks102 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    27
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Oborniki Śląskie
    Witam, zwracam się o pomoc do Was w rozwiązaniu zadania na fizykę.

"Jakiej siły trzeba użyć aby przewrócić skrzynię z 1 boku na 2 bok (przeturlać), jeżeli jej wymiary to 1m x 1m na 1m a masa = 800kg. Użyj wzoru W=F*S*cosα"

zadanie to było by proste jeżeli mógłbym użyć wzoru W=ΔEp ale zaznaczone jest że ma być W=F*S*cosα. Nauczyciel podpowiedział mi że trzeba użyć "całek".

Z góry bardzo dziękuję.

2. Lotnik421 Xbox One

3. surferj24

surferj24 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gotham City
    jak nie umiesz całkowac to jak ty to chcesz to zadanie rozwiazac za pomoca tego wzoru??
    podpowiem ci że musisz całą drogę jaką wykona skrzynia przecałkować

4. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Z tego, co zrozumiałem to skrzynie po prostu przekręcasz z 'podstawy' na bok, tylko raz, czyli zmiana położenia wynosi 90 stopni, a cosinus dla 90 stopni wynosi 0, więc wynik zawsze będzie zero. Tak być pewnie nie może więc sprawdź, czy masz dobrze zapisane zadanie, a najlepiej narysuj jak ta skrzynia ma się 'przeturlać', bo nie do końca wiem, o co Ci chodzi.

Edit:
    A nie, sorry, mój błąd, myślałem, że masz pracę wyliczyć, nie doczytałem, że chodzi o siłę.

5. misiek12m

misiek12m Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Gorlice
    Nie ogarniam całek . znajdź zadanie w necie:p a zadanie jest dobrze zapisane, ale alfa na pewno nie jest kątem o jaki chcesz obrócić bryle . powodzenia

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

6. Don Joinciano

Don Joinciano Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Biała Podlaska / Warszawa
    Z fizy zawsze byłem cienka doopa, ale jakoś tam mi się udawało tą tróję czy czwórę na koniec wyciągnąć, nie mniej, nawet takie zero fizyczne jak ja wie, że skoro przewrócisz bryłę na bok to wykonasz pracę przy użyciu siły (więc zostanie też wyemitowane ciepło), więc nigdy nie wyjdzie zero, chyba że w próźni (?). Chyba. Wstyd, QwerTaj, wstyd! :< :p

Wczytywanie...

Poleć forum