1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

pomysł na poprawe chłodzenia GPU

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez viru, Luty 21, 2009.

1. viru

viru Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Posiadam Falcona i chciałbym ustrzec się przed rodeem jednocześnie nie ingerując za bardzo aby nie stracić gwarancji, zamierzam przeprowadzić następujące czynnośći : wymiana pasty, uszczelnienie radiatorów na całej długości oraz zamontowanie wiatraczka 40 mm na tym małym radiatorze, zamierzam równierz wstawić przegrode pomiędzy wentylatorami celem zwiększenia przepływu powietrza przez radiator gpu gdyż oglądając to chłodzenie stwierdziłem że wentylator od strony gpu będzie zasysał dużo więcej powietrza z drugiej strony tj. cpu aniżeli z gpu, w związku z tym chciałbym poznać wasze opinie na temat wstawienia takiej przegrody separującej oba wentylatory jakie mogą być minusy takiego rozwiązania czy generalnie jest to dobry pomysł ? z góry dziękuje za wasze opinie na ten temat

2. Lotnik421 Xbox One

3. Elwood

Elwood Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    I myślisz ze czymś takim nie stracisz gwary?!!

4. viru

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    przegródke przykleje więc można będzie ją zdjąc w razie czego a wiatraczek przyczepie na gumke aptekarską, radiatory zostaną uszczelnione tekturą i przyklejone taśmą a paste można bez obaw zmienić, więc gwarancji nie strace

5. tomasz222

tomasz222 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia kolo Krakowa
    ehheheh...a ja obstawiam ze po tych zabiegach wyskoczy ci rod..;;;;;jest powiedzenie..."nie ruszaj g*wna nie bedzie smierdzialo" mase osob na tym forum nabawilo sie roda po tym jak na sile chcialo ulepszyc swoja konsolke..wszytsko bylo cacy ale na sile grzebali w niej i wymieniali pasty itp itd.... powiedz mi po co byc nadgorliwym??? skoro masz konsole na gwarancji...jak dziala i jest ok to ja zostaw...jak sie zepsuje to wtedy bedziesz mial powod do zmartwienia...... ja mam falcona ..od 7 miesiecy jest doslownie wykanczana graniem..maratony nieraz byly..nie ma dnia zeby nie chodizla srednio 8 h... lezy plasko na kinie domowym ktore tez daje cieplo od siebie..konsola jest max 20 cm od scianki stolika pod TV...i jakos chodzi..raz albo 2 razy mi sie gra zaciela i to jeszcze gta....konsole sa do grania i zabawy a nie do tego zeby rano sie budzic i martwic sie czy jak nacisne przycisk power to bedzie rrod czy nie

6. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    a wiesz ze istnieje cos takiego jak plomba...?

7. viru

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    OMG ! NIE NIE WIEM ŻE COŚ TAKIEGO ISTNIEJE (Ironia-jakbyś nie wiedział co to jest to zajrzyj do słownika) nie pisałem o tym bo wydawało mi się to oczywiste jednak nie każdy jest bystry, plomby oczywiście zdjąłem bez uszkodzenia ich.

Co do nadgorliwości to ja już tak mam wole dmuchać na zimne, napisałeś że grasz po 8h jednak są osoby które nie robiły tak jak ty nic i falcony dostawały roda więc masz szczęscie po prostu a ja na szczęście liczyć nie chce i nie moge

8. tomasz222

tomasz222 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia kolo Krakowa
    ok.to napisz jak konsola sie spisuje gdy juz dokonasz wszystkich zabiegow tuningowych:)

9. spike200

spike200 Memento Mori V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    80
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Krk
    1.Wymiana pasty to rzecz właściwie obowiązkowa, nawet nie wyobrażasz sobie co się kryje pod radiatorem :p
    2.Wiatrak na tym heat pipe obok procka? 40mm będzie się chyba niemiłosiernie darł, a do tego będzie wydmuchiwał gorące powietrze wprost na radiator CPU, nie wiem czy to taki dobry pomysł.
    3.Co do przegrody to nie wiem czy to takie rozsądne, ten tunel został wiele razy przemyślany zanim został założony więc lepiej go tylko uszczelnić niż zakładać jakieś przegrody.

10. viru

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Dziękuję za pierwszą rzeczową odpowiedż

Zdaje sobie sprawę z faktu hałasu który emituje ten wiatraczek gdyż nie raz miałem z nim do czynienia w pc dlatego zostanie on podłączony pod 5v i i zostaną podłążone gumowe podkładki które zredukują wibracje, co do wdmuchiwania ciepłego powietrza na radiator CPU sądze że wiatraczek poprawił by sytuacje gdyż po uszczelnieniu kanału powietrznego i tak byłoby pobierane ciepłe powietrze z heat pipe a zastosowanie wiatraczka powodowałoby schłodzenie radiatora i częściowe skierowanie tego ciepłego powietrza w inną strone pozatym poprawiłoby to cyrkulacje powietrza na radiatorze cpu.

Co do przegrody argumentacja że zostało to przemyślane/nie poprawia się fabryki mnie nie przekunuje bo chłodzenie zostało spieprzone krótko mówiąć przez MS

11. tomasz222

tomasz222 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia kolo Krakowa
    i jak tam?? zrobiles ten tuning ??? grzebales w konsolsce?? wszystko sie udalo???

12. mostro

mostro Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Najprostszym (i skutecznym) sposobem chłodzenia jest używanie konsoli w stanie rozłożonym tzn. bez plastików i z blaszaną podstawą opartą na kołkach. Trzeba tylko pamiętać żeby od czasu do czasu zdmuchnąć kurz sprężonym powietrzem.
    Jeśli to nie wchodzi w grę z jakichkolwiek przyczyn najlepiej wymienić wiatraczki (pamiętając, że muszą wyciągać powietrze z konsoli!). Oryginalne mają słabe charakterystyki a można je bezproblemowo wyciągnąć. Np. model AUB0712HH generuje przepływ 27.19 CFM przy głośności 35 dB(A). Można znaleźć wiatraki 70x70x20 albo 70x70x15 o dużo lepszych parametrach np: Akasa AK-179BKT-C z temperaturowo regulowanym przepływem 23.49-46.98 przy głośności 26-45 dB(A).
    Osobiście nie polecam wymiany past przewodzących. Można "niechcący" nałożyć za dużo albo za mało, przytwierdzić radiator za słabo albo za mocno (i uszkodzić układ) itp. itd. Oczywiście umiejętna wymiana pasty pomaga lepiej odprowadzić ciepło, ale przy bezpieczniejszych metodach gra chyba nie warta świeczki.

13. kotiv

kotiv Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Można się pośmiać z tych wynalazców :):) moja rada jest prosta ,ale trzeba otwożyć obudowe.

1.kup specjalny otwieracz do obudowy xbox na Allegro
    2.kup powietrze w puszce
    3. a)regularnie dmuchaj powietrzem w miejscach zakurzonych (raz na 6 miesięcy)
    3. b)użyj też miękkiego pędzelka od farbek.
    4.Nie wymieniaj pasty
    5.nie dotykaj nic gołą ręką.
    6.Poskładaj obudowę.

14. mostro

mostro Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Śmiać to się można z rad w stylu:
    dawanej komuś, kto z otwarciem obudowy już sobie poradził. :p

15. tomasz222

tomasz222 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia kolo Krakowa
    akrat to ja mam takie samo myslenie jak kotiv..choc nawet bym nie otwieral konsoli bo po co...najlepiej kupic i grac do woli..bo po to jest konsola.....ja mecze konsole godzinami...nic znia nie kombinuje na sile i jak narazie odpukac to dziala elegancko..jak sie zepsuje to bede sie martwil gwarancja..a jak nie bede mial gwarancji to kupie nowa konsole..nie ma sensu na sile grzebac i ulepszac bo takie zabiegi czesto sie koncza rrodem....wedlug powiedzenia.."nie ruszaj g*wna nie bedzie smierdzialo"

16. viru

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    tomasz222 nie chce cie obrażać ale tak jak ty piszą tylko ci którzy w życiu nie rozbierali komputera, nie naprawiali samochodu, roweru bo się na tym nie znają i boją się ruszać bo myślą że coś spieprzą (słusznie zresztą) i dlatego gadają innym żęby lepiej nie ruszać itp.

kotiv jesteś the best paste wymienić trzeba obowiązkowo bo wysycha, twoje rady są beznadziejne krótko rzecz ujmując i powiedz mi dziecko drogie co ci się wydaje śmiesznego w tym co napisałem ? chce polepszyć chłodzenie i tyle ktoś zaprezentował wstawiony duży wentylator w wyciętej obudowie jakoś wtedy nikt nic złego nie powiedział bo dzieci były tym zachwycone bo fajnie wyglądało. Wstawienie przegrody w tunelu powietrznym jest wg. ciebie śmiesznym wynalazkiem ? więc podaj mi równie tani i bezinwazyjny sposób na zwiększenie ilości przepływającego powietrza przez radiator gpu.

Chciałem podyskutować ale się nie da za (dużo dzieci ze swoimi genialnymi radami "nie ruszaj bo złapiesz roda") więc prosze moderatora o zamknięcie tego tematu bo nie da się pogadać na tym forum

17. tomasz222

tomasz222 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bochnia kolo Krakowa
    ok..kazdy ma swoje zdanie..ale wlasnie da sie pogadac/..po to sa fora ze kazdy moze wyrazic swoja opinie...ja wyrazilem moje i nikt nie musi sie z nim zgadzac..ok szanuje twoje zdanie i po problemie..a tak na marginesie to mam 29 lat.nie jestem dziecko jak to napisales:)

18. Maciek797

Maciek797 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Głogów
    A ja mam takie pytanie paste pod GPU i CPU wymienilem jak zobaczylem zdjecia moja rowniez wygladala jak kupa:eek: cala rozlana i wszedzie pecherze powietrza:mad: na dodatek nie moglem jej zmyc teraz radiatory sa gorace a wtedy cale cieplo bylo oddawane w dol, chodzi mi o to jak uszczelnic i czym najlepiej tunel i czy dzielic go na 2 czesci ?? doradzi ktos z gory dzieki :)

19. _Robal

_Robal Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ok, widzę że muszę napisać coś od siebie.
    Mam Falcona kupionego około 4 miesiące temu. Konsola grzała się niemiłosiernie (po 15 min grania w gta 4 temperatura na gpu wynosiła około 70 stopni! ogólnie w środku konsoli było jak w piekarniku), zastosowałem uszczelnienie tunelu powietrznego (tylko na gpu, cpu nie przekracza 45 stopni w stresie), przedzieliłem tunel powietrzny na pół (jeden wiatrak ssie powietrze z gpu - drugi z cpu). UWAGA! po tych zmianach temperatura w stresie spadła na gpu o JEDEN stopień! Stwierdziłem więc, że podniosę napięcie wentylatora gpu. wyprowadziłem kabelki od wiatraka na zewnątrz obudowy (bez żadnego cięcia lub niszczenia obudowy) i podłączyłem pod osobny zasilacz. Efekt - na 12V gpu nie przekracza temperatury 43-44 st. Wiatrak cpu działa na standardowym napieciu.
    Wnioski?
    Jeśli chcesz coś kombinować w środku konsoli największy spadek temperatury daję podniesienia napięcia wentylatora.

20. Maciek797

Maciek797 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Głogów
    Robal a jakich materialow uzyles do uszczelnienia tunelu moze jakies screeny ? i wie ktos moze jak zrobic aby wentylatory podpiac po 8 V ?

21. viru

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Robal podziękowanie się należy o to mi chodziło ! chciałem wiedzieć co da podzielenie tunelu THX

Maciek 4 you => http://img265.imageshack.us/img265/3701/tunelep5.jpg materiały to tektura i taśma

Wczytywanie...

Poleć forum