1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Pomysł na przeróbkę chłodzenia xbox360 fat (falcon)

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez marcin-25, Kwiecień 27, 2014.

1. marcin-25

marcin-25 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Witam
    Wkurzają mnie hałaśliwe wentylatory w konsoli. Wpadłem na pomysł aby wyciąć całą górą metalową część (tą pod obudową zewnętrzną), a następnie w zewnętrznej porobić otwory i pod tym podpiąć duży wolnoobrotowy wentylator np 220 mm. Ciepło będzie odprowadzane przez całą górną powierzchnę konsoli. Będzie cicho i chyba bardziej efektywnie co wy na to? Właściwie może wogóle nie zakładać górnej metalowej części. Dvd jest mi niepotrzebny ze względu na rgh

2. Lotnik421 Xbox One

3. Psychopatha

Psychopatha Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Jeśli nie założysz górnej części to będzie się bardziej kurzyć.

4. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    786
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ja bym zaczął od czego innego zanim potniesz obudowę i zaburzysz całą cyrkulację powietrza wymień pastę następnie klocek na "otwartą przestrzeń" jeśli obecnie jest w klitce. Możesz zamiast wielkiego nic nie dającego wentyla zamontować talismony do odpowiedniej wersji konsoli.

5. marcin-25

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Generalnie chodzi mi o wyciszenie bardziej niż schłodzenie. Bo ustawiane na 65% w rgh wentylatory są za głośne. Wydaje mi się, że chłodzenie będzie podobne a cichsze o wiele (oczywiście po wyjęciu dvd). A dziurki w obudowie górnej będą profesjonalnie zrobione (wypalarka laserowa) więc nie ma obaw :)

6. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    786
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jeżeli w składzie obudowy występuje PC ( polycarbonate ) to laser nie ruszy tylko skopci wszystko i będzie kupa lepsze do tego jest zwykłe cnc. Jak zrobisz to daj jakieś fotki.

7. marcin-25

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Zrobię na pewno, już postanowiłem. Pomyślę jeszcze tylko czy dać jeden większy czy dwa mniejsze na oddzielne radiatory, może jakiś mały tunel zobaczę. No i jeszcze jakiej średnicy otwory dać i jakie odległości.

8. Boll

Boll Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zduńska Wola
  9. kolo3

kolo3 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ja zamontowalem zwykly wentylator 80x80 (na 12V) na polowie radiatora od CPU i polowie radiatora od GPU. Temperatura w stresie nie przekracza 50 stopni na GPU i CPU. Obudowy nie zamykam. Tunel i oryginalne wentylatory usunalem. Plyta glowna to rowniez Falcon.
    Mam zamiar niedlugo zamknac obudowe i chyba zostawie tylko wentylator 80x80 na GPU, poniewaz przy zamocowaniu obojetnie jakiego wentylatora na CPU nie zamkne obudowy, a na tym mi zalezy. No i nie ma co ukrywac - najslabszym ogniwem w tej plycie glownej jest GPU (90nm), wiec zadbanie o temperature tylko GPU nie jest glupim pomyslem.

Boll - jakie temperatury masz?

10. marcin-25

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Boll to niezły pomysł, ja jednak uderzam w wolnoobrotowy duży wentylator, zobaczę jak będzie z temperaturami.

11. Boll

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zduńska Wola
    Temperatury w FSD tak średnio :

CPU 31

Gpu 37

Ale to na jasperze. Na falconie wiadomo inaczej będzie. Z tym ze mam na oryginalnych wentylach NIDEC. ( Były montowane w Phatch nie za często ).

Edit. Zapomniałem dodać ze mam temperature docelową w DL ustawioną :) ( wentylatory nie buczą )

12. kolo3

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Dwa radiatory od CPU, uszczelnienie tunelu, standardowe wentylatory i takie temperatury?
    Niezle.

13. Boll

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Zduńska Wola
    Dokładnie, ale to sa temperatury w FSD. W DL najnizsza temp. to 40 i właśnie tej granicy podczas grania trzyma się GPU bo CPU ma jakos 36-37 w stresie.

14. marcin-25

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Boll radiator od cpu bez problemu pasuje do gpu otworami? Ktos mierzyl ile cm jest wole miedzy radiatorem cpu a obudowa zewnetrzna?

15. Kamilxd

Kamilxd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chełm
    Tak rozstaw obu radiatorów wynosi tyle samo bodajże 6cm . Bez tej "metalowej blachy" jest +/- 6mm wolnego miejsca, nie wiele.

16. marcin-25

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Bardzo malo :( Moze troche boschem skroce radiator zeby zmiescil sie wentylator? :D Nie jak bardzo to wplynie na skok temp cpu, moze nie az tak bardzo.

17. Kamilxd

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chełm
    Myślę, że jak skrócisz radiator o max. 2cm temperatury wzrosną o 4-6°.

18. kolo3

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Nie wydaje mi sie.
    Opcja podciecia radiatora jest ok. Tak jak pisalem wyzej - wyeliminowanie chlodzenia CPU nie powinno zaszkodzic (zwlaszcza ze z boku bedzie wentylator na GPU).

19. Kamilxd

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Chełm
    W moim przypadku tak było. Również przyciąłem radiator cpu żeby móc wepchnać wentylator 92mmX92mmX25mm .

20. marcin-25

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Chcialem zrobic tak jak kamilxd. Drugi wentylator na gpu ewentyalnie tunel, zalezy jak bedzie temp. A na miejsce orginalnych wentyli.jakis cichy pompujacy powietrze chlodne do srodka

21. kolo3

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Juz bez przesady. :) Zadbaj o GPU i CPU. Jesli chcesz to mozesz jeszcze przykleic radiatory na kosci pamieci, oraz SB.

Wczytywanie...

Poleć forum