Popierasz akcje NPNK czy tez nie

immortal69

Świeżak
Świeżak
Moim zdaniem wprwadzenie XBL PL wcale nie zmniejszy poziomu piractwa w naszym kraju, bo poziom życia wiekszości społeczeństwa jest jaki jest i kogo w tym momencie stać na granie na oryginałach to nie piraci tylko gra legalnie natomiast przysłowiowy Pan Kaziu jak ma 1200zł na ręke to dalej będzie tyle zarabiał i na swojej przerobionej konsolce będzie piracił.

Akcja NPNK oczywiście szczytnego celu i powinno się ją popierać natomiast piractwo w PL spowodowane jest brakiem proporcjonalności zarobków wiekszości społeczeństwa do ogónoświatowych cen oprogramowania i gier.

Ja popieram akcję bo akurat mnie stać na "niepiracenie"
Ale daleki jestem od ścigania tych którzy nie mogą sobie pozwolic na taki komfort bo kiedyś też tak działałem.
 

trayman

Użytkownik
Użytkownik
Na pewno procent piractwa spadnie. Może nie jakoś drastycznie, ale Live dużo by polepszył sprawę. Śmieszą mnie też trochę wypowiedzi speców od marketingu w Microsofcie. Są dumni z tego, że mamy takie same ceny jak w Europie zachodniej!
Weźmy teraz np. dla przykładu takie Niemcy - owszem, ceny gier są duże, takie jak u nas - przynajmniej tak się wydaje. W dniu premiery hity kosztują ok. 60/70 euro, przeliczając na złotówki to w zależności od wahań waluty od 220 do 250zł. Niby to samo, a jakoś nikt tam nie narzeka. Czemu? Bo dla nich 1euro znaczy praktycznie tyle co dla nas złotówka. Nie ma co ukrywać, zarabiają dużo więcej i dla nich to nie stanowi takiego problemu. Microsoft w Polsce nie ma za dużo do gadania, importując gry muszą nakładać takie ceny jak na zachodzie. Jedyne co nam może pomóc to dynamiczny rozwój gospodarki, polepszenie warunków życia i zwiększenie zarobków.

Tutaj z kolei zostawiamy pole do popisu naszemu cudownemu rządowi - a jak to się kończy to już sami wiecie. :)
Hail "Druga Irlandia"!
 

axifidelity

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Bez sensu to wszystko jak mam sobie cos w życiu ułatwic to sobie ułatwiam jak coś kosztuje taniej to kupuje taniej czysta EKONOMIA wiec kto powie ze POLSKA na tym traci może Ameryka troszkę ale jak Polacy bronią amerykańskich interesów to coś jest z nami nie tak ludzie pomagajmy naszym nie amerykańcom . A wogóle to bardziej wspieramy w ten sposób i przyczyniamy sie do rozwoju i tańszego internetu w Polsce bo przecież piracą czy dla siebie czy dla zysku tylko ci co korzystają z INTERNETU !!!!!
Jak chcecie lizac d--------y to chociaz nasze :)
 

six six six

Użytkownik
Użytkownik
Popieram akcje bo sam gram na samych oryginałach, ale z drugiej strony tyle kasy za gre to sqrw......ństwo!!!No ale panowie to jest Polska !!! :/:/:/
 

Clone

Banned
aha...zebysmy sie nie zdziwili jak xbox lv wejdzie do polski hehe
 

Pawlq

Użytkownik
Użytkownik
Sama akcja i pomysł jest OK.
Popieram i się dostosowałem.
Czy zmniejszy to piractwo? Przeczytajcie wypowiedzi, niektórych ludzi na tym forum. Mają w ***** prace innych ludzi...
Samo wprowadzenie LIVE do Polski nic nie da. Trzeba zachęty w postaci mniejszych cen gier na polskim rynku.
Co do zwykłego pana Kazia - jeśli zarabia on 1200zł, kupił konsole za 800zł... (Zbierał pół roku), to nie musi kupować gier za 200zł w dniu premiery... Dwa miesiące wstrzemięźliwości i można kupić za 100zł na allegro. (Nie koniecznie używkę)
 

Pabcio

Użytkownik
Użytkownik
Sama akcja i pomysł jest OK.
Popieram i się dostosowałem.
Czy zmniejszy to piractwo? Przeczytajcie wypowiedzi, niektórych ludzi na tym forum. Mają w ***** prace innych ludzi...
Samo wprowadzenie LIVE do Polski nic nie da. Trzeba zachęty w postaci mniejszych cen gier na polskim rynku.
Co do zwykłego pana Kazia - jeśli zarabia on 1200zł, kupił konsole za 800zł... (Zbierał pół roku), to nie musi kupować gier za 200zł w dniu premiery... Dwa miesiące wstrzemięźliwości i można kupić za 100zł na allegro. (Nie koniecznie używkę)
Czyli kupi konsolę, poczeka dwa miesiące i dopiero kupi pierwszą grę lub kolejną? Ceny gier są stanowczo za wysokie. Pewnie jest jakiś powód dla którego są takie a nie inne bo przecież mają speców od sprzedaży, ale powtarzał się nie będę jedynie w skrócie - gdyby gra kosztowała 50 czy 30 zł...
 

adik1234

Użytkownik
Użytkownik
Ja popieram akcje. W ogóle moim zdaniem granie na pirackich grach jest równoważne z pójściem do sklepu i ukradzenie tej gry. Ja gram na oryginałach i uważam, że jak komuś brakuje kasy na grę to powinien kupić używaną, albo po prostu odmówić sobie innej przyjemności, a nie okradać ludzi którzy na to ciężko pracują.
 

Pawlq

Użytkownik
Użytkownik
Czyli kupi konsolę, poczeka dwa miesiące i dopiero kupi pierwszą grę lub kolejną? Ceny gier są stanowczo za wysokie. Pewnie jest jakiś powód dla którego są takie a nie inne bo przecież mają speców od sprzedaży, ale powtarzał się nie będę jedynie w skrócie - gdyby gra kosztowała 50 czy 30 zł...
Są przecież promocje - Konsola + Gra...
1 gra na miesiąc to mało? Za 100zł da się kupić nawet 2 gry "nie takie stare" z allegro.
 

SirAnomen

Świeżak
Świeżak
Piractwo w szerokim znaczeniu przejawia sie glownie w krajach ubogich ( takich jak polska ) Powiedzmy sobie szczerze ... 200 zl za gre to stanowcza przesada.

Ktos wczesniej napisal ... "a nie okradać ludzi którzy na to ciężko pracują"

Ciezko ?! Zartujesz ?! Spora czesc gier ktore uwczesnie wychodza to go*** na 2-3h grania. Ktore nie sa warte kwoty 100-200 zl.

Zgodze sie ze nie wolno krasc itp itd ... ale jak to mowia > jaka praca taka placa :)

Problem polega na tym ze wspolczesnie nie wazne jaka gra wychodzi ... jaki reprezentuje soba poziom praktycznie kosztuje tyle samo.

Dla przecietnego zjadacza chleba z USA koszt 40-60 $ to nic ... kieszonkowe rzeklbym

Dla polaka koszt 100-200 zl to juz spora kwota. Tutaj jest problem ...

Reasumujac ... tego typu akcja jest zbedna ( anyway ... ktos za jej wymyslenie wzial grube pieniadze )
 

adam372

Użytkownik
Użytkownik
A mi to obojętne. :shisha
 

Sauron24

Użytkownik
Użytkownik
Oczywiscie, ze nie popieram akcji. Jest to glupota, poniewaz przecietnego polaka nie stac na gry. Kupi sobie konsole za 700 zl i kupi 3 gry i za tyle by sobie nowa kupil.

W innych krajach jest mniej piractwa, poniewaz jak juz jeden user wspomnial w niemczech 1€ jest dla nich jak dla nas zlotowka, tak samo jak w USA 1$ tez jest dla nich jak zlotowka. U nich gry kosztuja 60 $ to jak 60 zl dla niego wiec jakby w Polsce tyle gry kosztowaly to by ludzie je kupowali.

Denerwuje mnie tez mydlenie oczu pt."jezeli bedziesz piracil nie powstanie sequel gry bo nie bedzie funduszy", nie spotkalem sie jednak z przypadkiem w ktorym studio nie zrobilo sequela poniewaz nie mialo pieniedzy.
 

mariockr

Użytkownik
Użytkownik
Nie popieram tej akcji, za to popieram kontrakcje w sprawie xbox live dla pl (choc nie kozystam) jak cos oferuja i wymagaja to niech bedzie to produkt pelnosprawny
 

TomalasPL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Sam nie wiem czy można to nazwać popraciem bo nie przeszkadza mi jak ktoś sobie piraci na xboxa ale też nie jestem z tego zadowolony.
 

wordbatata

Użytkownik
Użytkownik
Mnie nie przeszkadza bo wiem jakie sa realia w naszym pieknym kraju,ale wiem ze napewno było by lepiej gdybym wiecej osob grała na orginałach :)
 
Niech sobie grają na piratach ,mi to nie przeszkadza :)

Wiem tylko jedno ,że pirat prędzej czy później zatęskni za rozgrywką z innymi userami przez Xbox Live ,wybrali piraty ich sprawa .

Mam osobiście kolegów którzy pograli trochę na piratach przez XBL bo M$ świadomie to umorzliwia,potem BAN i kupno nowego sprzętu +kupowanie tytułów z Allegro:)
Kto zasmakował granie przez XBL nie przerobi xpudła.

Co do Akcji Polskiego oddziału M$ to ich nie popieram !!! może się to zmienić gdy będzie polskie XBL z usługami jak mają np. Angole (Last FM itp),ale nie golas ,pożyjemy zobaczymy
 

Jablo33

Użytkownik
Użytkownik
Nie popieram, bo sam niedługo przerabiam, bo ceny tych gier, to istna masakra.
 

Do góry Bottom