1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Poprawa chłodzenia konsoli z płytą zephyr

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez jolon02, Październik 6, 2012.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. jolon02

jolon02 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Głubczyce
    Jako że to mój pierwszy post chciałbym wszystkich przywitać :untroubled:
    Więc tak jak w temacie chcę poprawić chłodzenie mojej konsoli i chciał bym poznać zdanie ludzi którzy coś o tym widzą :p więc co myślicie o wycięciu otworu w obudowie i zamontowaniu wentylatora który wyciągał by ciepłe powietrze, zwiększenie napięcia standardowych wentylatorów oraz wyciągnięcie napędu dla poprawy chłodzenia gpu. No i oczywiście wymiana pasty.

Czy podpięcie wentyli pod 12V od napędu to dobry pomysł?
    Co jeszcze z własnego doświadczenia moglibyście powiedzieć o poprawie chłodzenia?

2. Lotnik421 Xbox One

3. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
  4. jolon02

jolon02 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Głubczyce
    dzięki za odpowiedź, ale nie wiem czy opłaca mi się ją sprzedawać bo dostane ok 300zł, a w tygodniu wruci domnie z rgh(nikt mi nie da 200zł więcej bo ona ma rgh). Ale jak dotąd ma kosole od jakiś 5 lat i żadnych poroblemów nie było mam nadzieje że bedzie tak dalej. Tylko użytkownik naszego forum do kturego wysłałem konsole na rgh mówił że trzeba by pomyśleć nad poprawa chłodzenia bo konsola sie troche grzeje :culpability:
    Jak domnie wruci to wymienie paste przede wszystkim i zobacze jak to bedzie :stung:

5. KaBooM

KaBooM XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    109
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Odp: Poprawa chłodzenia konsoli z płytą zephyr

Nie wiem czy warto inwestować w te konsolę.ale to twoja decyzja.przy wymianie pasty uważaj bardzo łatwo kulki uwalic .

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

6. Baloon 360

Baloon 360 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    32
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Lepiej nie wymieniaj past jak teraz jest ok,złe założysz radiatory powstaną inne naprężenia i konsola padnie .
    Uszczelnij tunel i zwiększ napicie dla wiatraków i będzie ok .
    Z wiatraków obetnij 2 kabelki Czerwony i brązowy i skręć je ze sobą i przedłuż kabelek i do tego punktu przylutuj co jest na zdjęciu jeśli chcesz zmniejszyć zasilanie użyj stabilizatora lm 317 lub rezystora dużej mocy 10-15W I dobierz wartość jak ci odpowiada np (5Ω 10Ω 15Ω)Przypominam o podłączaniu rezystorów równolegle i szeregowo.
    SCHEMAT jest w drugim linku do regulatora.
    1. http://obrazki.elektroda.net/78_1267643245.jpg
    2. http://obrazki.elektroda.net/61_1268035687.gif
    Jak bym nie dokładał żadnych dodatkowych wiatraków one mogą tylko pogorszyć sytuacje jeśli nie przeszkadza ci hałas to przylutuj bezpośrednio do 12V .
    Tunel możesz uszczelnić taśmom izolacyjna.

1 osoba to lubi.
  7. jolon02

jolon02 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Głubczyce
    dużo o tym czytałem i z tym uszczelnieniem tuneli są różne zdania niektórzy mówią że to coś daje inni że nie. O dodatkowych wentylatorach dość dużo czytałem i nikt nie mówił o jakiś problemach. No oczywiście jeśli ktoś włoży dodatkowe wentyle które będą mieszały tylko powietrze w boxie bez dodatkowych otworów w obudowie to się zgodzę że może to jeszcze pogorszyć sprawę. ale jeśli on będzie wyciągał ciepłe powietrze z radiatorów to raczej nie zaszkodzi. Przynajmniej takie jest moje zdanie :05.18-flustered: A pasta ma jakies 5 lat od nowości więc z niej już chyba tylko skała została i nie przekazuje prawidłowo ciepła na radiator.

8. Varon.23

Varon.23 Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zd wola
    ja mam Zephyr'a kupiłem go z rrod ( problem z Ram ) , wymieniłem radiator CPU na aluminium , podkręciłem wiatraki pod 8 v , uszczelniłem tunel , zrobiłem hybrydę (szpachl ) podłożyłem po plastikowej podkładce do x-clamp i pięknie chodzi aż miło , wiem że wszyscy powiecie żebym sprzedał szybko puki chodzi , ale nie ma mowy . GPU : około 35 stopni , CPU: 6 :) , płyta główna jak przed wczoraj sprawdzałem jest prościuteńka aż miło naprawdę nie narzekam wcale , dodam że wyciąłem jeszcze z tyłu klatkę metalową na wentylatory , zpehyr od pozostałych płyt głównych jest podatny na przegrzanie z tego co wyczytałem w wielu źródłach , zmiana radiatora i podkręcenie wiatraków na prawdę pomaga

co do tematu: nie dawaj małego wiatraczka tam gdzie chcesz , podkręć tylko wiatraki tylne jeżeli dodasz mały wiatraczek narobisz tylko szkody , polecam zrobić hybrydę ( równy nacisk na układ bga , i przy okazji pasta nie ma gdzie spływać po długim czasie używania ) dodaj podkładki ( najlepiej plastikowe) pewnie zastanawiacie się poco , wiec wyjaśnię :

ściągnijcie radiator GPU np , nałóżcie go na układ przytrzymajcie go ręką i spójcie na fabryczne śrubki pod radiatorem , one równo dolegają do płyty głównej a tym samym do układu , teraz załóżcie fabryczne zatrzaski , okazuje się że śruby są wyżej , gdy dołożysz podkładki są z powrotem równe z płyta główną , to nie zaszkodzi ale pomoże , NIE ZMIENIAĆ X-CLAMPA NA ŚRUBY!!!! , radiator aluminiowy od CPU jest lepszy ponieważ zabiera więcej ciepła , przez co nie grzeją się inne układy , podkręcenie wiatraków pozwala na szybsze zgarnianie ciepła z radiatorów , uszczelnienie tunelu , sam nie wiem co cholerę to , pewnie żeby był mniejszy hałas ale czy ja wiem , wyciszasz z tyłu kratkę żeby było lepsze odprowadzanie , konsolę czyścisz co miesiąc a pastę zmieniasz co parę miesięcy , nic innego nie rób , ja mam sprawdzony sposób , pozdrawiam

dodam że Falcon i zephyr różnią się przez radiator CPU i zephyr ma o jedną cewkę mniej .

tak jak napisał Baloon 360 , możesz podłączyć za pomocą stabilizatora pod 8 v , jeżeli się nie znasz to możesz użyć potencjometru , ja tak podłączyłem

a z napędu nie czerpać energii , czerp energię z zasilania , nie z jakichś mofsetów itp : http://www.xbox.ee/images/custom/voolu_allikad/1.jpg

9. jolon02

jolon02 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Głubczyce
    Nie mam zamiaru dać małego wentyla tak jak niektórzy na headpipa tylko na obudowie coś jak tutaj silenced xBox 360 | Fan Mod - YouTube mam zamiar wyjać też napęd bo mam rgh i dlatego chciałem wykorzystać zasilanie napędu pozatym tam można podłaczyć bez żadnego lutowania, lutować umiem ale po prostu nie lubie komplikować sobie sprawy jak są lepsze wyjścia(moim zdaniem oczywiście), z tego co wiem wentyle talismoona też była na zasilanie z napędu to co miały obcje nitro. Co do uszczelniania tuneli nie jestem przekonany podobno efekt jest ale nie wielki, a głownie chodzi chyba o to że powietrze nie wychodzi poza radiator do obudowy tylko jest wyciagane przez tylne wentyl . A pozatym z tą wymiana radiatora to chyba nie był dobry pomysł bo miedz lepiej odprowadza ciepło niż aluminium.

10. Varon.23

Varon.23 Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zd wola
    Jeżeli wiatrak będzie wwalał powietrze centralnie na GPU to może być , zasilania z napędu nie polecam brać chyba że chcesz na stałe się pozbyć napędu , wentylatory talismoona nie są takim wielkim szałem , sam widziałem testy i wentylatory brushes są tylko trochę mniej wydajniejsze , ale dla mnie to nie robi różnicy , ten radiator stary nazywany przeze mnie kaloryferem jest wykonany z metalu i z miedzi , grzeje się jak cholera , aluminium dobrze wchłania i szybko się chłodzi , do tego on jest większy, nie polecam zmieniać radiatorów na miedziane gdyż one słabo wciągają ciepło , prowadzi to do przegrzewania innych organów,aluminiowe radiatory CPU stosuje się w Jasperach i falconach , przez co grzeje się tylko GPU , radiatora od GPU nie zmieniać bo jest bardzo dobry , podkręć wiatraki pod 8 vat , ja tak mam , hałas jest tak cichy że mi nie przeszkadza , 12 vat z czasem zacznie cię denerwować .

11. jolon02

jolon02 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Głubczyce
    Napęd chce wyjąc na stałe.
    A wiatrak będzie wyciagał goroące powietrze znad radiatora, przynajmniej zdaje mi się że on powinien też wyciągać.
    A co do tego radiatora to gdzieś czytałem że w nowszych modelach jest aluminiowy bo cpu są robione w technologi 65nm i się mniej grzeją dlatego zastosowali tańszy radiator. Co jak co ale radiatora na procku raczej nie będe zmieniał, jak miedziany ma dobrą wentylacje to powinien być sporo wydajniejszy .
    A na tylne wentyle założę jakąś regulacje obrotów. I mam nadzieje że konsolo jeszcze trochę mi posłuży.

12. Varon.23

Varon.23 Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zd wola
  13. jolon02

jolon02 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Głubczyce
    dzięki wszystkim za pomoc !
    Ostatnie pytanie lepiej jak wentyl będzie wyciagał powietrze czy wdmuchiwał(chodzi o ten na obudowie który chce zamontować)

14. Varon.23

Varon.23 Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zd wola
    niech wydmu****e , dorób do tego tunelik żeby ściągało z radiatora a nie z konsoli , pozdro

15. jolon02

jolon02 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Głubczyce
    już wszystko wiem temat można zamknąć

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.