1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Poprawa chłodzenia w konsoli - kilka pytań

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez graveler, Październik 11, 2010.

1. graveler

graveler Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Płońsk
    Witam,
    zamierzam dołożyć dodatkowe chłodzenie do swojej 360-tki - zaczęła się grzać. Obecnie założyłem na zewnątrz wiatrak 120mm. Ale nie podoba mi się za bardzo to rozwiązanie i chciałbym wcisnąć bezpośrednio pod obudowę jakiś mniejszy wentylator, np. 80mm x80mm x10mm. Oczywiście z góry zrobię otwór na który zrobię maskownice. Mam obecnie na CPU aluminiowy radiator, który prawie dotyka górnej obudowy i muszę go przyciąć z góry lub założyć ten z heatpipe (krótszy). Nie chcę żeby wentylator wystawał z obudowy...

W związku z tym mam kilka pytań:
    1. Czy mogę przyciąć z góry ten aluminiowy radiator bez wyjmowania go z płyty, czy lepiej nie ryzykować i zdjąć go w celu przycięcia?

2. Jeśli zdejmę radiator, to czy przy ponownym składaniu użyć oryginalnych blaszek, czy skręcić go na popularne śrubki (X-clamp mod)? Boję się że te blaszki nie będą dociskały wystarczająco radiatora po pierwszym rozebraniu...

3. Jaki maksymalny wiatrak da się włożyć pomiędzy radiator i przód obudowy przy założonym radiatorze z heatpipe? Ktoś próbował?

4. Na spodzie mojej płyty głównej nie ma gumowych thermopad'ów - dokupić je i założyć czy są zbędne, jeśli nie było ich w oryginale? Czy takie będą ok?
    Zestaw podkładek termoprzewodzących pod RAM RROD (1262404274) - Aukcje internetowe Allegro

5. Czy mogę założyć ewentualnie chłodzenie tylko na pamięci w górnej części obudowy, a pamięci na spodzie płyty zostawić bez niczego?

6. Czy mogę całkowicie pozbyć się tej blachy co jest na spodzie górnej obudowy??

Z góry serdeczne dzięki za pomoc. Jak skończę przerabiać konsolę to na pewno się pochwalę, bo póki co 1200mm na górze obudowy to żadna nowość

2. Lotnik421 Xbox One

3. Alex_Xbox

Alex_Xbox Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    1. Zdejmij bo wibracje mogą spowodować uwalenie lutów/padów pod prockiem.
    2. Załóż na xclampy, mają one trzymać a nie na hama dociskać procka jako jakiś syfski rod fix.
    3. Bodajże 60mm x 60mm
    4. Lepiej załóż, jak grzeją się ramy to może Ci się konsolka wieszać, jak założysz to temperatura spadnie. Tak te podkładki będą dobre.
    5. Od góry na te 2 kości załóż malutkie radiatorki, od spodu niby można wcisnąć jakieś malutkie żeby płyty nie wyginały ale to jest bez sensu, lepiej założyć termopady.
    6. Ja już to dawno do kosza wywaliłem, jest to tzw osłona EMI.
    Daj fotki jak skończysz, jak będziesz miał jakiś problem to pisz na forum lub PW.
    Pozdrawiam.

4. Vassi

Vassi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Najlepiej nic nie rób te 'poprawy' chłodzenia tylko i wyłącznie pogarszają sprawę. Sprzedaj tego x'a dołóż 50-100zł i kup normalnego .

5. graveler

graveler Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Płońsk
    Konsola jest kupiona z pewnych rąk - wiem że nic nie było w niej grzebane. Jest z 13-08-2008 więc powinna trochę jeszcze pochodzić. Ostatnio zawiesiła się kilka razy na UFC2010 no i wiatraki zaczęły pracować na podwyższonych obrotach - dlatego poprawiam w niej chłodzenie. Do tej pory (głównie Fight Night 4) nie było w ogóle z nią żadnych problemów. Mam w sobie coś z majsterkowicza i chciałbym zrobić w niej coś fajnego przy okazji :D

Obecnie jest tylko wiatrak 40mm na małym radiatorze grafiki i duży 120mm na wierzchu obudowy, do tego jakieś 2 diody które miałem pod ręką :p Wiatraki już nie wchodzą na wyższe obroty ale UFC2010 znowu się zawiesiło :(

Planuję zrobić niebieskie diody wokół włącznika, wyciąć metalową siatkę z tyłu obudowy, założyć radiatory i thermopady na pamięci i układ ANA/Hana, wymienić pastę na MX2 (używam takiej do komputerów) no i wstawić ten wiatrak 80mm x80mm x10mm częściowo nad radiator CPU i ten mały GPU. Nad wiatrakiem umieszczę metalowy filtr przeciw kurzowy, tak że z zewnątrz będzie widoczny tylko ten filtr na powierzchni obudowy, co powinno dać fajny efekt.

Wczytywanie...

Poleć forum