1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Porada przy kupnie x360

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez shadowrbk1, Wrzesień 30, 2014.

1. shadowrbk1

shadowrbk1 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam mój znajomy chce sprzedać x360 za 200zł z 2 padami hdmi itd. ale problem w tym że konsola jest po RRoD oddał ją do jakiegoś serwisu i to zrobili było coś tam w stylu że że jakieś spawy czy coś poszło na procesorze . I moje pytanie jest takie czy jeśli kupie tą konsole to jest wielka szansa na ponownego RRoD'a ?

2. Lotnik421 Xbox One

3. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1259
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jaka to konsolka ?
    Jeżeli serwis zrobi to dobrze z użyciem dobrej cyny a nie tego co każę Unia to możliwe nawet że taka konsola przeżyje inne nieruszane.
    200zł tylko pytanie co oprócz padów tam jest i w jakim stanie, bo jak dysk np. 250GB to ja bym brał dla samych akcesoriów.

Naprawa RROD tania nie jest chyba z 200zł krzyczą ale teraz się nie orientuje, jak niema dysku w zestawie to zaproponuj mu stówkę dla samych akcesoriów a goła konsole dorwiesz osobno. Za 400zł kupisz jaspera z dyskiem 120GB i lt na allegro.

4. nme

nme Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Jak robiony był reballing układu (dokładnie to jest wymiana kulek pod układem graficznym na płycie głównej), to generalnie jest wróżenie z fusów. Zazwyczaj nie psują się kulki pod układem, co sam układ i w takim przypadku jest to tylko tymczasowe "wskrzeszenie" - z tego powodu warto również wiedzieć kiedy była sama naprawa w serwisie. Konsola równie dobrze może chodzić dwa tygodnie, co rok. Generalnie zależy jaka to była dokładnie konsola, czy to Falcon, Jasper itd. Jaspery z fatów generalnie psują się najmniej.
    Tutaj masz obrazek który pozwoli Ci sprawdzić jaką masz wersję konsoli: http://team-xecuter.com/psu.png

@krzys1190 - reballing to 150-200zł.

5. shadowrbk1

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Za 250 zł da mi 2 pady kabel hdmi , kabel do monitora , halo 3 , halo odst , halo reach , forza chyba 5 cod mw3 black ops 2 i to jest jasper i przy naprawie płacił 100 zł i po naprawie był czas co cały czas grał w mass effect 3 i nie było problemów ale mi chodzi o konsole a nie gry bo nie będę grał w nie bez konsoli czy opłaca się takie coś kupować czy to syf ?

6. Dawidovy

Dawidovy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    14
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Zapytaj się go jak długo konsola pracuje bez awarii. Jednakże trochę bałbym się ją wziąć po reballingu (za 100 zł to pewnie tylko rozgrzali cynę do temperatury topnienia, żeby zaczęła przewodzić), chociaż cena zachęca, bo same gry + 2 pady są warte więcej niż 200 zł. Nie napisałeś jaki dysk tam siedzi.

Sprawdź w ogóle jaka jest tam płyta główna, bo jeśli coś poniżej falcona to nie ma sensu brać.

7. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1259
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Moim zdaniem ta konsola to już zwłoki niewarte ożywiania. Myślę też że żaden dobry serwis nie zrobi tego za 100zł bo to jest jednak sporo zabawy i materiały idą no chyba że to po znajomości ?

8. nme

nme Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    E, tam, materiały praktycznie nie idą, ale trzeba nowe kulki kłaść na układ. Dodatkowo nie ma gwarancji, że kolejny reball pomoże*.

*Bo to nie kulki padają. To pada spoina pomiędzy rdzeniem układu BGA (czyli tutaj grafiki) a laminatem na którym są kulki o "ludzkiej" wielkości. Pod tym rdzeniem są dodatkowe, mikro kulki których wymienić po prostu się nie da (a nowych układów microsoft nie sprzedaje).

9. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Nie pakuj się w nią. Dołóż parę stówek i kup slima.

10. shadowrbk1

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Konsola była w serwisie półtora roku temu bo potem miał taki okres co cały czas grał w Mass effect i to wyglądało tak że przychodził po szkole i grał do wieczora bez przerwy czyli konsola może być zakatowana ;/ może jak bym dokupił dodatkowe chłodzenie to by pomogło ? czy jednak dołożyć 250 zł i kupić od innego kumpla silma 4gb z jednym padem i okablowanie

11. dreamgsm

dreamgsm Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Hehe, 450 za slima 4GB z 1 padem i okablowaniem od kolegi?? To żadna okazja, zapraszam do mojego sklepu, mam po 450 takie tyle że z HDD 20GB i gwarancją - i do tego łatwo przerabialne, produkcja przed 08.2011...

Wczytywanie...