1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

[Poradnik] Jak obejść konieczność aktualizacji przy uruchamianiu gry (JTAG).

Temat na forum 'Artykuły' rozpoczęty przez viroosek, Kwiecień 27, 2011.

1. viroosek

viroosek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Zielona !
    Jeżeli denerwuje Cie konieczność aktualizacji Dashboardu w Xboxie gdy chcesz uruchomić nowsze gry, ten poradnik jest dla Ciebie :]

Czego będziesz potrzebował:

1. Program: Xbox360 Iso Extract
    2. Program: XeXtool
    3. Konsolę po JTAG-u
    4. Obraz danej gry.

Pierwszym krokiem jest wypakowanie obrazu gry, który będziemy modyfikować. W moim przypadku jest to gra Fight Night Round 4. Uruchamiamy prpgram Xbox360 Iso Excract i wskazujemy ścieżkę do obrazu gry oraz miejsce gdzie gra ma być wypakowana. Następnie wypakowujemy obraz.

Rozpakowujemy program XeXtool, wchodzimy do katalogu z rozpakowaną grą i kopiujemy plik 'default.xex' do katalogu z programem XeXtool [​IMG]

Następnie uruchamiamy program XeXtool poprzez wiersz poleceń i wpisujemy komendę: " xextool -r a default.xex " i wciskamy enter. [​IMG]

Po zakończonej operacji przenosimy z powrotem plik default.xex z folderu z programem XeXtool do folderu z grą, całość kopiujemy na dysk twardy, podpinamy i gramy, bez konieczności robienia update dasha.

:pP

Może akurat komuś się przyda :D

2. Lotnik421 Xbox One

3. leon600v

leon600v Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    próbowałem ominąć próby aktualizacji konsoli robiłem wszystko zgodnie z twoim opisem ale utknąłem na etapie "Następnie uruchamiamy program XeXtool poprzez wiersz poleceń i wpisujemy komendę: " xextool -r a default.xex " i wciskamy enter." nie potrafię w żaden sposób uruchomić tego programu jak naciskam na niego to się pojawia i znika po 1 sekundzie a jak próbowałem wkleić default.xex na xextool to program się uruchamia coś tam robi ale nie idzie wpisać wymaganego polecenia " xextool -r a default.xex " co robić?

4. Michu107

Michu107 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    mi wszystko idzie dobrze i dopiero przy odpaleniu gry wyskakuje błąd i karzą mi na nowo pobrać grę...

5. ZZ123

ZZ123 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bora Bora
    Wystarczy zainstalować Dash Launcha i problem z aktualizacją znika na zawsze. Dash Launch 2.22. Plik default.xex z folderu installer kopiujemy do głównego katalogu USB i odpalamy go poprzez XeXMenu.

6. Michu107

Michu107 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    dzięki, spróbuję;))

7. leon600v

leon600v Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    fajnie prosto to wytłumaczyłeś ale ja jestem kompletnym laikiem ściągnąłem tego Dash Launch 2.22 zgrałem na pendrive i co dalej?nic się nie dzieje nawet skopiowałem to przez xex loadera na dysk ale dalej nic.gdzie mam to dokładnie skopiować :confused: (wytłumacz to tak jak byś tłumaczył przedszkolakowi ;) )

8. leon600v

leon600v Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    ostatnie moje pytanie było głupie przyznaje hehe ale teraz mam mądrzejsze
    próbowałem zainstalować Dash Launch 2.22 ale pisze że nie mam odpowiedniej wersji dasha bo mam 2 0 8955 a dash launch działa z wersją od 2 0 9199
    próbowałem zaktualizować na na 2 0 9199 ale się nie udało no i wpadłem w blednę koło czyli nic nie załączysz bo chce się aktualizować a nie potrafi ale po skasowaniu pamięci podręcznej konsoli znowu działa tylko znowu straciłem save i awatara bo jak prubuje zalogować go to wyskakuje błąd e71 i tyle musze usunąć awatara i od nowa :mad: no i dalej nie potrafię ominąć konieczności aktualizacji a konsola po Jtagu i dalej nie umiem zagrać w FEAR3 bo do tego potrzebna aktualizacja która kasuje przeróbkę co robić????????????:confused::confused::confused:

9. maniekkk

maniekkk Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1

Jeżeli to Cie dalej nurtuje to ...

uruchom wiersz poleceń (kliknij START, potem uruchom i tam wpisz CMD). Do tego dos-owego okienka przeciągnij aplikacje XeXtool.exe i kliknij enter. Wtedy program powinien Ci się normalnie uruchomić i nie znikać po momencie od uruchomienia z ekranu Twojego komputera ;]

10. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1064
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Tak to jest jaka take osoby maja jtaga. Co za problem znalezc tutorial i wgrac najnowszego freeboota

Wysłano z LG-P500 z użyciem Tapatalk

Wczytywanie...

Poleć forum