1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

[PORADNIK] Jak w pełni wykorzytsac zewnętrzny dysk twardy przy konsoli XBOX 360

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez pixsi, Grudzień 2, 2010.

1. pixsi

pixsi Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    kilka osób prosiło o ten poradnik więc go napisałem;)

Zapewne wiele osób posiada zewnętrzny dysk twardy. Ja mam taki, którego pojemność wynosi 250GB. Jednak po podłączeniu HDD do konsoli, ta wykrywa go jedynie jako 16GB pendriva. Trochę mnie to zmartwiło. Jak to? z 250GB danych mogę wykorzystać jedynie 16 z nich? Kto jak kto, ale ja na taki stan rzeczy się nie mogłem zgodzić. Postanowiłem więc trochę pokombinować i udało się. Co prawda nie wiem czy sposób który przyszedł mi do głowy prawidłowo działa na innych konsolach, ale u mnie przynajmniej do tej pory wszystko jest ok. Dlatego też m.in. postanowiłem napisać ten poradnik. Jeżeli komuś metoda ta nie zadziała to proszę o info w postach, aby inni nie próbowali na próżno.

Co będzie nam potrzebne:
    - nośnik pamięci z możliwością podłączenie pod port USB (najlepiej dysk twardy)
    - komputer
    - konsola
    - trochę chęci oraz cierpliwości i pozytywne nastawienie do pracy;)

Wpierw oczywiście należy nośnik pamięci podłączyć pod konsole i prawidłowo go skonfigurować. W tym celu należy uruchomić konsolę , wcisnąć środkowy przycisk na padzie, przejść do zakładki 'ustawienia' a następnie 'ustawienia systemu'. Stamtąd wybrać 'pamięć' a z dostępnych opcji 'przenośne urządzenie pamięci masowej'.

Jeżeli takiej możliwości nie ma, oznacza to, że coś zostało nieprawidłowo podłączone lub nośnik pamięci jest uszkodzony. Jednak gdy wszystko jest ok, konsola zaproponuje nam skonfigurowanie urządzenia. Wybieramy więc 'skonfiguruj teraz' i czekamy aż xbox skonfiguruje nośnik.

Po prawidłowym wykonaniu opisanych czynności powinien wyświetlić nam się następujący komunikat:

Od teraz nasze urządzenie pamięci zewnętrznej stało się pełnoprawnym nośnikiem danych konsolowych, na którym możemy zapisać dema, dodatki, gry itp. Jedyny mankament to to 16 GB, które w moim przypadku potrafię zapełnić w kilka dni.

Aby uporać się z tym problemem odłączyłem dysk od konsoli i podłączyłem pod komputer. Katalog który przeznaczony jest dla xboxa jest niewidoczny. Dlatego też, aby go zobaczyć należy wejść w 'opcje folderów'. W Windowsie XP i starszych opcja ta jest dostępna w pasku menu danego katalogu/dysku w narzędziach, natomiast w Windowsie Vista (czy także w nowszych niestety nie wiem) najłatwiej jest się do niej dostać z panelu sterowania. Wybieramy zakładkę 'widok' i szukamy w niej opcji 'Ukryte pliki i foldery'. Wybieramy 'Pokaż ukryte pliki i foldery' a następnie wciskamy ok.

Przechodzimy teraz do nośnika. U mnie jego zawartość wygląda tak:

W katalogu 'Xbox360' znajdują się jedynie pliki Data0000, Data0001 aż do Data0017. Tak więc ja osobiście nic z nimi nie robiłem. Jako ciekawostke można podać fakt, że mimo iż konsola wskazuje nam, że na nośniku pamięci zapisane jest jedynie 8gb, 9gb, 1gb czy nawet nic, to i tak PC wykrywa obszar przeznaczony dla konsoli jako 16GB.
    Kolejną czynnością jaką powinno się zrobić to skopiowanie katalogu 'xbox360' w dowolne miejsce. Ja skopiowałem go na swój przenośny dysk do katalogu 'dyski xbox' Gdy już to uczyniliśmy, możemy z powrotem podłączyć dysk do konsoli. Wciąż będą na nim rzeczy, które wcześniej na nim zapisaliśmy, ale teraz śmiało możemy je usunąć i zapełniać dysk nowymi danymi. Jeżeli chcemy skorzystać z rzeczy które co prawda usunęliśmy z poziomu konsoli, ale uprzednio skopiowaliśmy je z poziomu PC, należy:

1. ponownie podłączyć nośnik pamięci do komputera;
    2. zmienić nazwę katalogu 'xbox360' np. na 'xbox360 z demami' ;
    3. w moim przypadku z katalogu 'dyski xbox' skopiować katalog 'xbox360' bezpośrednio na nośnik;

4. podłączamy nośnik do konsoli i możemy ponownie korzystać z rzeczy które były zapisane na nim wcześniej.

Jednym z minusów tej metody jest częste przekładanie wtyczki dysku z PC do konsoli i na odwrót co może spowodować pewne luzy. Wkurzający może być tez fakt dość długiego czasu kopiowania się plików.
    by pixsi dla xboxforum.pl

Starałem się opisać to jak najdokładniej. Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie, a ja postaram się na nie odpowiedzieć.

Wczytywanie...

Poleć forum