1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wiedza Poradnik: Na co zwrócić uwagę przy kupnie XBOXA360.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez bembenos, Lipiec 16, 2010.

1. wampir1988

wampir1988 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Libiąż
    Jeśli kupisz nówkę sklepową to nigdy jej nie przerobisz.

tapnięte eS Czwórką

2. Lotnik421 Xbox One

3. nototru

nototru Banned Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Z tym się właśnie zgadzam dobrze mówi - naprawdę polać mu : ) Ja to tak naprawdę nie rozumiem mojego kuzyna co ze sklepu chciał nową konsolę bo przecież wtedy już nie będzie jej mógł w żaden sposób przerobić ani nic z tych rzeczy i będzie po prostu musiał wydawać kosmiczne ceny na te nowe gry - bo ceny gier w folii są trochę duże..

4. wampir1988

wampir1988 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Libiąż
    Ceny gier są już dosyć niskie ale trzeba się zastanowić czy warto kupować ori gry

tapnięte eS Czwórką

5. bulbasaur

bulbasaur Banned Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No może dla Ciebie są niskie..Dla mnie właśnie dalej nie są i nie mógłbym bym sobie pozwolić na oryginała. Z tego powodu wolę kupować jakieś takie gry po tańszej cenie na olx albo też allegro bo wtedy mnie to wszystko taniej wynosi a w sumie frajda z gry przecież jest chyba taka sama : ) taka moja opinia na Piątek, PIąteczek, Piątunio

6. chan2mongol

chan2mongol Banned Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No tak był piątek weekendu początku..Co to ma do tego tematu? Chłopie weź się ogarnij bo robisz tutaj wioskę i nic więcej. Jeśli chodzi o mnie to ja przy zakupie konsoli dużą uwagę przykładałem do tego od kogo ją kupowałem. Jeśli to była jakaś zaufana osoba i znajomy co go znałem to tak w ciemno kupiłem a tak przez allegro to bym się zastanawiał nad używką..

7. Szlifir

Szlifir Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam serdecznie.
    Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem konsoli. Ale potrzebował bym pomocy i rady.
    Interesował by mnie xbox 360E z dyskiem 500gb, sensorem kinect, dwoma padami i dalej jest problem czy potrzebne mi przeróbki rgh itd...
    Sporo czytam na ten temat ale szczerze mało ogarniam ten temat, ponieważ wcześniej nie posiadałem żadnego xboxa...
    Co dają te przeróbki prócz wgrywanie gier z neta na dysk twardy konsoli, proszę o pomoc.
    czy można dysk z konsoli podłączyć pod komputer czy nie ma takiej opcji??
    Zaznaczę że ogólnie nie zamierzam grać przez neta
    Czy gry pirackie kupione na rynku też będą działały na przerobionej konsoli??
    jak wygląda sprawa z jej żywotnością?
    Ewentualnie proszę o jakieś propozycje ofert konsoli?

8. sasio

sasio Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Szczecinek
    Jeżeli chcesz kupić taki zestaw w sklepie pokroju Media Markt musisz się liczyć że z dwoma padami nie dostaniesz.
    Mogą zrobić Ci zestaw podstawowy czyli X360E + 500GB + Kinect za ok 1200-1400 + pad za ok 100 - 150 złotych.
    Z informacji uzyskanych w tym temacie nowych płyt głównych montowanych w X360 E nie przerobisz, a kluczowe czy się da przerobić czy nie jest jej data produkcji. Sam kupiłem zestaw tyle że z jednym padem w sieciówce i płaciłem 1250.

Przeróbka konsoli pozwala na granie właśnie w gry zainstalowane na dysku, oraz na odpalanie gier zainstalowanych na płytach DVD które nie są oryginalne.
    Dysk dodawany do 360 jest specjalnie sformatowany pod 360 i są poradniki jak podłączyć go do PC, jednak wtedy musisz rozkręcić obudowę konsoli

Jeżeli przeróbka będzie oferować że napęd odczyta pirata to tak.
    W zasadzie przeróbka to ingernecja w urządzenie jednak jednym chodzą przerobione 360 latami, innemu może się popsuć po tygodniu, choć raczej nie ma co straszyć.

Zauważ jeszcze inną wersję, może zamiast przerabiać (w co wątpie przy nowej wersji konsoli) warto zakupić gry używane na Allegro, GameTrade czy innych systemach. Aktualnie kupiłem PES 2013 za 1zł + 5zł za wysyłkę, odrobina czasu i można naprawdę wypatrzyć fajne oferty

Ostatnia edycja: Kwiecień 24, 2015
  9. gromll

gromll Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jest czas komunii i ja właśnie się tak zastanawiam czy by nie kupić mojemu bratankowi jakiejś nowej konsoli. Co radzicie którą to konsolę mam kupić bo się zastanawiam nad Xboxem 360 albo Playstation 3. Ktoś już miał takie doświadczenia związane z tym jakie konsolę najlepiej by się sprawdziły jako prezent komunijny.

10. Mezir

Mezir Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Pasowałoby zaktualizować ten poradnik, bo tak się zaczytałem, a tu z 2009 roku On jest. :)

11. kogutt91

kogutt91 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Oj tam oj tam nie marudź..Nie liczy się data liczy się ilość postów ;) Najważniejsza sprawa to przy zakupie xboxa360 to raczej to czy w super niskiej cenie czy jest w super wysokiej cenie. Dobrze też jest popatrzyć na to czy do tej konsoli są dołączone jakieś gry.

12. partosz

partosz Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    -Dysk twardy absolutnie polecam 250GB. Będziesz miał dużo wolnego miejsca, ale lepiej jest mieć nadmiar, niż narzekać, że na 4GB żadna gra ci się nie mieści [​IMG] Pamiętam jakie było halo z dodatkowymi teksturami do BFa 3, że na małych dyskach nie mogły się doinstalować.

13. piffek

piffek Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zgadzam się z "przedmówcami"też bym nie kupił nowej konsoli ze sklepu. Naprawdę to się nie kalkuluje. Płyty są dosyć drogie, chociaż dosyć drogie to takie skromne określenie

14. hryzantema

hryzantema Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Te 250 gb jest trochę droższe ale faktycznie lepiej kupić z taką wielkośćią twardziela. W przypadku 4 gb to gry mogą niestety słabo działać i konsola może się zagrzewać bardzo szybko. Musicie zdać sobie z tego sprawę, że nie ma co w tym szukać żadnej oszczędności.

15. Merinda_Wilk

Merinda_Wilk Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Także uważam, że konsole warto kupić w Internecie niż w sklepie. Na Allegro oferują kompaktowe zestawy w bardzo przystępnych cenach, a że są rożne modele to każdy znajdzie coś dla siebie

16. matjasz

matjasz Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    myślałem o zakupie nowej konsoli, ale jeśli faktycznie jest problem z przeróbkami, to jeszcze się nad tym zastanowię, jak to właściwe jest z tymi przeróbkami, czy one nie wpływają negatywnie na trwałość konsoli? od czego to zależy, nie miałbym pojęcia jak się za to wziąć, a dobrze wiem, że nie będę miał dostępu tylko do oryginalnych gier...

17. Malwina

Malwina Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,

Chciałabym kupić dla siebie konsolę xbox360. Czytałam o dostępnych wersjach i ciężko mi ogarnąć ten temat, dlatego proszę o pomoc przy ewentualnym zakupie. Na oku mam dwie aukcje http://allegro.pl/microsoft-xbox360-slim-250gb-ekstra-gry-na-dysku-i5371652841.html
    oraz http://allegro.pl/microsoft-xbox360-slim-250gb-gry-na-dysku-i5400751244.html

Na konsoli będę używać oryginalne używane płyty bo nie ma dostępu do przerabianych. Pytanie czy ten DASH, który jest w opisie jest ok i czy faktycznie można włożyć oryginalną płytę do napędu, nagrać na dysk i później gra odpala się z dysku konsoli nie męcząc płyty.
    Zastanawia mnie również czy te gry, które już są na dysku, można spokojnie usunąć, nie mając płyt do tych gier...
    Szukałam o tym wszystkim informacji, ale już się w tym wszystkim gubię. Gdyby ktoś mógł się wypowiedzieć w tej sprawie, albo doradzić może jakiś inny model konsoli. Nie chciałabym wydać na konsolę więcej niż 500 zł i chciałabym aby po zakupie była od razu gotowa do używania, bez dokupywania dysków, instalacji nowego oprogramowania itp

18. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1113
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Konsole nie są przerobione, wiec nie uruchomisz zainstalowanej gry z plyty na dysku bez tej płytki w napędzie. Gra do uruchomienia będzie potrzebna w napędzie weryfikacja. Jesli zakupisz grę w wersji cyfrowej pobierzesz z xbox live działa ona bezpośrednio z dysku.
    Jesli chcesz kopiować grę z plyty na dysk i później uruchamiać juz bez plytki potrzebujesz rgh, lecz nie miescisz się w e budżecie.

19. macia0000

macia0000 Banned Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam mam takie pytanie z jaką przeróbką lepiej kupić konsolę z wasabi czy Xkey ?

20. olseno105

olseno105 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Może na początek umówmy się, że Wasabi i Xkey to emulatory napędu, a nie "przeróbki". ;)
    Przeróbki to min.: LT 3.0, RGH, RGH 2.0, JTAG, LTU i Dual NAND.

21. Szymon640x480

Szymon640x480 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Emulator napędu też jest rodzajem przeróbki. Np. w PS3 SuperSlim emulator napędu jest jedyną możliwą metodą przerobienia konsoli.

Wczytywanie...

Poleć forum