1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

[Poradnik] Połączenie FTP za pomocą Total Commander

Temat na forum 'Oprogramowania' rozpoczęty przez Gangst3r, Styczeń 23, 2011.

1. Gangst3r

Gangst3r Banned Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Rzeszów
    TUTORIAL: POŁĄCZENIE FTP XBOX - PC

Witam z powodu, iż dostaje wiele pytań jak połączyć konsole z PC poprzez FTP, mimo stworzonych już poradników znajdują się osoby, które mają w dalszym ciągu z tym problem.
    Z tego powodu postanowiłem raz na zawsze rozwikłać ten problem pisząc kolejny poradnik w oparciu o popularny program i wszelkie możliwe ustawienia sieci dla dwóch popularnych dashboardów Xbox'a.

Przejdźmy do rzeczy.
    Co nam będzie potrzebne:
    - Program Total Commander - Download (wersja 7.55a)
    - Przerobioną konsolę Xbox ze sprawną sieciówką (sprawdź jak łatwo możesz przerobić konsole)
    - Komputer klasy PC lub laptop z wejściem rj-45
    - Kabel cross (skrętka) lub prosty (gdy łączysz się przez router lub kartę sieciową konwertującą sygnał)

Ustawienia karty sieciowej PC:

Poziom trudności: 1/10

Dla połączenia DHCP:
    Ustawienia routera nie będę opisywał, ponieważ każdy ma inny router lub modem sieciowy. W tym przypadku powinien się wykazać minimalną wiedzą w jego ustawieniu.

1. Przechodzimy do Start - Panel Sterowania - Połączenia sieciowe i internetowe - Połączenia sieciowe (Obrazek 1).
    2. Z listy wybieramy naszą kartę sieciową (u mnie jest to Połączenie lokalne) (Obrazek 2).
    3. Przechodzimy do Ustawienia - Protokół internetowy TCP/IP - Właściwości (Obrazek 3).
    4. Wybieramy "Uzyskaj adres IP automatycznie" (Obrazek 4).
    5. Zależnie od usługodawcy pole dla numerów DNS ustawiamy na: Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie lub Użyj następujących ustawień adresów serwerów DNS, po czym podajemy odpowiednie numery adresów DNS. Pamiętając, żeby je podać na Xbox'ie jeżeli mamy je tu wpisane.

Dla połączenia Statycznego (Static):

1. Przechodzimy do Start - Panel Sterowania - Połączenia sieciowe i internetowe - Połączenia sieciowe (Obrazek 1).
    2. Z listy wybieramy naszą kart sieciową (u mnie jest to Połączenie lokalne) (Obrazek 2).
    3. Przechodzimy do Ustawienia - Protokół internetowy TCP/IP - Właściwości (Obrazek 3).
    4. Wybieramy "Użyj następującego adresu IP", po czym wypełniamy pola odpowiednimi danymi, np. (Obrazek 4):
    Adres IP: 192.168.1.10
    Maska podsieci: 255.255.255.0
    Brama domyślna: 192.168.1.1
    5. Zależnie od usługodawcy pole dla numerów DNS ustawiamy na: Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie lub Użyj następujących ustawień adresów serwerów DNS, po czym podajemy odpowiednie numery adresów DNS. Pamiętając, żeby je podać na Xbox'ie, jeżeli mamy je tu wpisane.

Ustawienia programu (PC):

1. Po pobraniu i instalacji programu kliknij na ikonkę FTP (obrazek 1).
    2. Wybierz nowe połączenie, żeby wpisać potrzebne dane do połączenia Twojej konsoli z PC (obrazek 2).
    3. W odpowiednich polach wpisujemy potrzebne dane do połączenia (opis obrazek 3).
    4. Po wypełnieniu pół odpowiednimi danymi klikamy OK i Połącz (obrazek 4).
    5. Na aktywnej stronie menadżera powinna pojawić się lista partycji dysku HDD Xbox'a (obrazek 5).

Ustawienia Dashboardu (Xbox):

W XBMC wybieramy: Ustawienia/System (zależnie od skinu) - Ustawienia Sieci - Sieć.
    Zależnie od połączenia wybieramy DHCP/Static w "Przypisane".
    W przypadku DHCP nic nie musimy wypełniać, natomiast jeśli wybieramy Static musimy ustawić Adres IP, Maskę podsieci i Bramę Domyślną (oraz ewentualnie DNS).
    IP ustawiamy dowolne, np. 192.168.1.100 (inne, niż na karcie sieciowej PC)
    Maska podsieci: 255.255.255.0
    Brama domyślna (taka sama jaka przypisana jest na karcie sieciowej) u mnie to: 192.168.1.1
    Wychodzimy z tego menu (opcje zapisują się automatycznie). Czasem wymagany jest restart konsoli, aby zmiany zostały zapisane.

W UnleashX wybieramy: Ustawienia - Sieć - Typ - DHCP/Static. W przypadku DHCP adres zostanie automatycznie przypisany, dlatego trzeba sprawdzić jaki mamy aktualnie przydzielony adres IP dla konsoli.
    W przypadku Statycznego IP ustawienia wyglądają tak jak w przypadku konfiguracji XBMC.
    Po poprawnym skonfigurowaniu powinniśmy połączyć się z naszym Xbox'em.

To wszystko! Mam nadzieję, że to pozwoli rozwiązać problem z połączeniem FTP dla konsoli Xbox raz na zawsze!

Tutorial made by Gangst3r! Treść oraz zdjęcia są mojego autorstwa. Kopiowanie i/lub rozpowszechnianie na inne serwisy TYLKO za moją zgodą!!!

2. Lotnik421 Xbox One

3. xbamigos1

xbamigos1 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    No w związku z tym że moja czarna perełka (360) czeka na kuriera ups i na do serwisu M$ to postanowiłem wyciągnąć z szafy stara ale poczciwą starsza Siostrę xboxa.
    Mam pytanie związane z softem

Download

4. darkkain

darkkain Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Wielkie dzięki, wszystko działa.

5. Sakre99

Sakre99 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Mi nie działa. Próbuje połączyć bezpośrednio z pc do xboxa. Mój dasboard to xbmc.
    Stosując się do tego poradnika i z tej strony: FTP from your PC to your Xbox using a crossover cable - FileForums
    Kupiłem kabel taki: 1.8m patchcord crossover CAT5E (27590) w Morele.net
    Korzystałem z programów: Total Commander, FlashFXP 5, Qwix. Zawsze jest ten sam błąd "przekroczony czas oczekiwania na odpowiedź" w przypadku tc.
    Zrobiłem badanie pingu, wyszło pozytywnie: https://imageshack.com/i/ip90NdAEj
    Jeszcze takie coś: https://imageshack.com/i/f0tIwDGej
    Co robię nie tak?

Edit: Nowe fakty
    Tym razem wyłączyłem firewall'a i zmieniłem program na WebDrive
    Dostałem taki komunikat: https://imagizer.imageshack.us/v2/1361x529q90/540/fiM11M.jpg
    Jakieś pomysły?

6. bumbum35

bumbum35 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Fajnie by było jakby napisac co gdzie wpisać bo obrazki juz nieaktywne.

7. DonLegionX

DonLegionX Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Wrocław
    Ja rowniez bym poprosil.

8. eta

eta Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Proszę odświeżyć obrazki.

9. f1older

f1older Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    ale kogo ty prosisz? nie widzisz, że kolo jest zbanowany?

10. eta

eta Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jeżeli posiadasz te obrazki to mogę prosić Ciebie lub kogokolwiek kto może je odświeżyć.

11. f1older

f1older Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    nie posiadam tych obrazków, bo nie ja robiłem ten poradnik.

Wczytywanie...

Poleć forum