1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Porady dla początkującego

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez drzejson, Październik 18, 2011.

1. drzejson

drzejson Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,

Szukałem czegoś typu kompendium wiedzy, ale zawsze jakoś nie wszystko co chciałem było. Jako, że forum służy do wymiany opinii oraz pisania postów proszę na wstępie administratorów o nie usuwanie tego wątku - może on się przydać kolejnym amatorom xboxa.

Mam kilka pytań dotyczących konsoli oraz jej użytkowania. Kupiłem sobie niedawno xboxa360 z dyskiem 250GB oraz kinectem i oto moje pytania:

1. Czy na dysk można zgrać oryginalną grę tak aby nie zużywać płyty?
    2. Jakie są możliwości podpięcia Internetu do konsoli czy taki modem mobilny play może działać?
    3. Co to jest to konto Gold live czy coś w tym stylu? Na czym to polega czym to sie je i co się z tego ma?

Chyba tyle na początek. Myślę, że wątek można kontynuować podobnie jak ja czyli zadawać ponumerowane pytania i wtedy przejrzyście otrzymamy odpowiedź od znawcy z danej dziedziny.

Dziękuję serdecznie za wyrozumiałość i pozdrawiam!
    Patryk

2. Lotnik421 Xbox One

3. Chris von D

Chris von D Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    1 Tak, nawet bardzi zalecane. Ale i tak do odpalenia gry płyta musi być w napędzie
    2. nie
    3konto gold upoważnia do grania po sieci, ściągania bez opóźnień dem, dlc. Kupujesz zdrapkę, lub bezpośrednio za pomocą dodanej karty kredytowej
    A wątków tego typu jest masa, gdy się chce znajdzie się raz, dwa odpowiedzi na wszystkie pytania. A i tak będą powstawać kolejne

4. drzejson

drzejson Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Cześć,

Dzięki za odpowiedzi. Co do tego pisania no to po to tworzymy te fora żeby jednak pisać :) Mam nadzieję, że to nie jest jakiś duży problem. Niestety jak jest tak dużo "restrykcji" to mnóstwo ludzi daruje sobie w ogóle rejestrowanie się... ale odbiegamy od tematu...

Co do 1. odpowiedzi możesz mi kolego powiedzieć w jaki sposób mogę to zrobić? Jestem totalnym amatorem bo xboxa wcześniej nie miałem, a tego kupiłem parę dni temu. I jeżeli chce odpalić grę to mogę odpalić z oryginalną płytą a potem można już ją wyciągnąć z napędu bez problemu?

2. Jaki internet pod to podpiąć najlepiej? Taki zwykły kabel z sieciówki? Przecież w nich trzeba ustalić IP itd. więc jak to działa?

3. Podobno mam miesiąc aktywne konto gold bo to chyba z jakiejś promocji że się kupiło teraz xboxa. Jak to aktywować?

Dzięki z góry za odpowiedzi!

Pozdrawiam,
    Patryk

5. turbin

turbin Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Do ad.1, gre można zgrać na dysk w konsoli (klikasz Y, i masz potem wybór zainstalowania gry), ale żeby ona działała musi być płytka w napędzie.

6. Chris von D

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    tak, po to są fora aby pisać, ale nie by do każdej jednej błahostki powstawało kilkanaście tematów. Pobędziesz trochę na forum to zrozumiesz o czym piszę.
    Co do pytań
    ! Wkładasz płytę, gdy odpali ci się obrazek gry wciskasz Y i masz tam do wyboru opcję GRAJ i Zainstaluj. Instalujesz i tyle. Pisałem wcześniej, że mimo instalacji gra musi być w napędzie. Konsola rusza z płyty, weryfikuje jej zawartośći dopiero po chwili działa z dysku. Więc nie, wałeczek z pożyczonymi grami, albo kupionymi, zainstalowanymi i sprzedanymi nie przejdzie
    2. Bezpośrednio się chyba nie da. Zależy skąd masz neta. Możesz albo przez router, albo za pomocą udostępnienia prosto z twojego kompa.
    3. Jak kupiłeś nową konsolę w sklepie to możesz założyć trzy konta, które będą miały po miesiącu darmowego Golda. Aby aktywować musisz po prostu założyć konto W Xbox Live. Ale z poziomu konsoli, nie strony internetowej.

7. drzejson

drzejson Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Koledzy dzięki za odpowiedzi! Już wiem coś więcej! Jak będę miał kolejne pytania to się dopiszę w tym wątku. Dzięki bardzo!

8. Jizah

Jizah Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    2. ja mam neostrade i wystarczyło kabel od modemu podłączyć do konsoli i wszystko śmiga, więc w przypadku innych operatorów może również to zadziała

9. drzejson

drzejson Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A teraz z innej beczki. Mam oryginalną konsole (nie przerobioną) i mam kilka oryginalnych gier. Czy jest możliwość zrobienia kopii zapasowych owych gier tak aby kopie działały na oryginalnej konsoli?

Nie chodzi mi tutaj o "kombinowanie" jedynie o zabezpieczenie często używanych płyt. Czytałem, że da się kopie zrobić, ale czy nie ma opcji aby taka kopia działała na oryginalnej konsoli?

10. Chris von D

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    38
  11. surferj24

surferj24 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Gotham City
    gdyby takie rzeczy były mozliwe to nie byłoby sensu przerabiac jakby sie miał obraz orginalnej gry

Wczytywanie...

Poleć forum