1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Wiedza Porównanie: Arcade, Premium, Elite, Slim

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Gryzek, Lipiec 18, 2010.

1. Gryzek

Gryzek XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Krobia
    Drodzy Świeżacy xboxforum.pl !

W związku, iż tworzycie mnóstwo tematów w których zadajecie pytanie: „jaką wersję kupić, która lepsza?”

Dzięki temu porównaniu powinniście łatwiej wybrać konsolę, która będzie Wam służyć przez dłuuugi(lub krótki) czas :)

Zaczniemy od konsoli Xbox 360 Arcade.

W skład zestawu wchodzi:

- Konsola w kolorze białym
    - Bezprzewodowy pad
    - Karta pamięci 256 MB. W nowszym modelach z płytą główną Jasper 256 lub 512 MB wbudowanej pamięci Flash. – pamięć wystarcza na zapisanie stanu gry tzw. Save. Gry zajmujące kilka Gigabajtów nie zainstalujemy na konsoli Arcade ze względu, że nie posiadają dysku twardego(HDD).
    - Kabel Composite
    - 5 gier Arcade
    - Przejściówka EURO -> Chinch
    - Zasilacz

W tej wersji wyjście HDMI pojawiło się od listopada 2007.
    Jest, to najtańsza wersja konsoli Xbox 360 obecna w tej chwili na rynku. Cena waha się w różnych sklepach od 549zł do 749zł.

Następcą Arcade jest Xbox 360 Premium.

W skład zestawu wchodzi:

- Konsola w kolorze białym
    - Dysk twardy 60 GB (20 GB modele produkowane tylko do sierpnia 2008 roku)
    - Bezprzewodowy pad
    - Biały zestaw słuchawkowy
    - Kable Component, Composite
    - Kabel ethernet
    - W tej wersji wyjście HDMI pojawiło się od lipca 2007.
    - Zasilacz

Konsola nie jest już produkowana, także została wycofana ze sprzedaży. Jednakże na portalu aukcyjnym allegro.pl - Xbox 360 Premium można znaleźć kilka nowych oraz używanych konsol Premium.
    Nowsza wersja od poprzednika różni się tym, że w zestawie posiada kabel Komponent, dysk twardy, zestaw słuchawkowy(Headset) oraz nie posiada gier Arcade.

W kwietniu 2007 została wprowadzona kolejna wersja konsoli Xbox 360 Elite. Wówczas cena konsoli wynosiła blisko 1600zł(479,99USD).

W skład zestawu wchodzi:

- Konsola w kolorze czarnym
    - Dysk twardy 120 GB
    - Bezprzewodowy pad w kolorze czarnym
    - Czarny zestaw słuchawkowy
    - Kabel ethernet
    - Kabel, Composite
    - Złącze HDMI
    - Zasilacz

Konsola wyróżnia się przede wszystkim czarnym kolorem obudowy, pada, słuchawek oraz dyskiem twardym o pojemności 120 GB.
    Cena konsoli: 849zł

W sprzedaży są również limitowane edycje Xbox 360 np. Halo 3.
    W zestawie znajduje się Xbox 360 Elite, obudowa, gra oraz pad Halo 3.
    Ceny takiego zestawu sięgają 1200zł.

A teraz czas na najnowsze dzieło Microsoft, czyli Xbox 360 Slim!

W skład zestawu wchodzi:

- Konsola w kolorze czarnym
    - Dysk twardy 250 GB(niekompatybilny z poprzednimi wersjami X360)
    - Wbudowane Wi-Fi
    - Bezprzewodowy pad w kolorze czarnym(matowy, z chromowanym logiem X360)
    - Zestaw słuchawkowy
    - Kabel Composite
    - Przejściówkę na eurozłącze
    - Kabel ethernet
    - Zasilacz
    - Microsoft oficjalnie w zestawie Slim nie zapakował kabla HDMI, lecz w niektórych sklepach możemy spotkać kabel dołączony do konsoli przez sprzedawców.)
    Koszt konsoli, to 299$, czyli mniej/więcej 1049zł.

Konsola posiada wbudowany adapter Wi-Fi 802.11N, 5 portów usb(poprzednie wersje posiadały 3 poty usb), blokadę Kensington. X360 Slim jest 30%(procent) mniejszy od poprzedników. Wyróżnia się pod wieloma względami. Pełna specyfikacja: Xbox 360 Slim - specyfikacja

Do każdej wersji konsoli możemy podłączyć 4 pady.

Każda wersja konsoli Xbox 360 jest kompatybilna z Kinect(Project Natal).

Polecam przeczytać również te poradniki:

- http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-f79/poradnik-na-co-zwrocic-uwage-przy-kupnie-xboxa360-60173.html

- http://xboxforum.pl/dla-swiezakow-f79/przer%D3bka-wa%AFne-wejd%BC-43546.html

Pytania dotyczące jaką wersję konsoli kupić zadajemy tylko w tym temacie.
    Wszelkie korekty proszę zgłaszać na PW.

___________Poradnik mojego autorstwa_____________

2. Lotnik421 Xbox One

3. krolu21

krolu21 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Legionowo
    Właśnie w piątek zakupiłem wersje slim , i niestety nie ma tam kabla hdmi ani component . Jest tylko zwykły habel AV , przejściówka na euro , headset zasilacz i jeden pad ( wersja za 1099 zł ). Gry w najtańszym zestawie to PURE i LEGO BATMAN .
    Mogli by się troszkie bardziej postarać .

Pozatym konsolka prezentuje się super , napęd pracuje ciszej od wersji premium ( jednak PS3 mojego kolegi jest cichsze ) . Ogólnie polecam.

Mako112 lubi to.
  4. PremiumPRO

PremiumPRO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Ja wybrałem wersję Premium. Chciałem mieć dysk twardy. Konsola Elite ma 120GB, ale mnie wystarcza 60GB, bo gram z płyty. Napęd w starszych wersjach xbox'a 360 jest podobno głośniejszy niż w Slim, ale gdy gram po prostu o tym zapominam (lub głośność na FULL :)). Mój Premium ma płyte główną Falcon, ale działa już 2 lata i nie miałem żadnych problemów. W zestawie jak napisał Gryzek brakowało mi tylko kabla HDMI, ale podłączyłem przez Component. Od razu dokupiłem drugiego pada bo jak mi dali Lego Indiana Jones do zestawu to trzeba było gre ukończyć, a w jedną osobe się źle gra. Dostałem też grę Kung Fu Panda, ale nią zajął się mój brat.

Polecam konsolę. Nie miałem nigdy RRoD na Falconie, a żebym miał Jaspera brakło mi kilka dni bo konsola została wyprodukowana 19-09-2008r., a Jaspery były od października :).

PS: Gry w zestawie mogłyby być lepsze, ale widziałem też Premiuma z Barnout Paradise The Ultimate Box i Trivial Pursuit.

MarihuAnia lubi to.
  5. nolife69

nolife69 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Ja wcześniej posiadałem Xbox Premium ale teraz postanowiłem się przerzucić na Slima. I jestem zadowolony :)
    Cena 1149 zł z gra Battlefield: Bad Company 2

6. Ronhard

Ronhard Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Zapupie
    Ja wybralem xbox360 Arcade ponieważ chciałem mieć MU czyli tą kartę pamięci 512mb i dokupić sobie dysk 120GB dzięki temu moge łatwo robić backupy robić podwójne savy itd
    ogólnie chłodzenie ma rewelacyjne konsola jest chłodna a wokół niej jest piec czyli pasta zdała swój egzamin nie mam zamiaru wymieniać pasty na jakąś inną bo niechcę tracić gwarancji w razie czego kumpel za free wyśle mi ją do M$ :D

7. skyline14

skyline14 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Posiadam xbox premium. Mam go od 2008 roku. Dwa razy wystapil RROD. Wymieniono go dwa razy :)

8. The_Human

The_Human Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Biauyyyystok
    jaj w Elite kabla Component nie dostalem(wtf?!)

9. Gryzek

Gryzek XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Krobia
    Pytaj sprzedawcy.

10. Messiah

Messiah Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Chciałem dwa dni temu kupić XboXa,co w Warszawie (jakby nie było )->dużym mieście graniczyło z cudem.W empikach wyprzedane , w MM też, ostatnią sztukę znalazłem w MM na zadupiu przy lotnisku ;p
    Obecnie czekam parę godzin na dostawę 50 calowego TV i hulaj dusza ;) Mam Alana Wake i Gears of War. W Alana gram w nocy w gears jak akurat mam wolne w dzień;]

11. tony.sanchero

tony.sanchero Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A jam zamówiłem slima przed premierą i problemów z dostępnością nie miałem ;P

12. malina10212

malina10212 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    ja na slima się przerzucę jak mój Arcadowy falcon zaśpiewa RoDem, (czego mu nie życzę):D

13. Wonex

Wonex Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Ja wybrałem Arcade a no czemu.Brak pomocy ze strony rodziców wiecie o co raczej chodzi.Jeśli ktoś nie wie to napiszę.Naszych Polskich banknotów mi zabrakło.Może dopiero za rok jak się pójdę do liceum za dobre ocenki.Nie jest raczej maniakiem konsol wiec wybrałem jak uboższą wersję Xboxa.Wystarczy mi żeby to pudło zadziałało i gram.I mam w ***** co zimn się dzieje tam w środku.Jakby co mam JASPERA wejście HDMI bo tylko to mi jak narzazie starczy a dysk to się potem dokupi tak przy okazji.Ale jednak wszystkie konsole M$ są dobre i tam prawie różnicy nie robi.Czy tam Slim albo co innego.Najważniejsze żeby działało jak najdłużej i najlepiej.

14. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Mam arcade ale z Wonex się nie zgadzam bo jak widać sądzi że slim różni się tylko wyglądem i zestawem a prawda jest taka że ma dużo lepszą płytę główną niż jasper .

15. Dieego22

Dieego22 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Kupno Xboxa 360.

Witam przymierzam sie do kupna Xboxa 360.
    Jak myslicie jaka wersje wybrac Slim czy Jasper Elite??
    Wiadomo ze wersje Slim niby lepsza ale nie da sie jej przerobic;/
    i 2 sprawa jak wyglada sprawa awaryjnosci Jaspera czy w koncu mozna spokojnie grac czy nadal ten sprzet sie strasznie psuje??

16. Wistam

Wistam Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Z tego co czytałem to awaryjność Jaspera spadła o 90%, coś takiego chyba.
    Też się nad tym zastanawiam, ale mam zamiar wziąć SLIMa, gry na allegro/lombard nie są takie drogie.

17. qatroo

qatroo Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Częstochowa
    Jeżeli chcesz kupić konsolę, na której chcesz grać na grach oryginalnych, to bierz Xbox 360 Slim.
    Jeżeli chcesz kupić konsolę, na której chcesz grać na kopiach gier, to wybierz Xbox 360 Elite Jasper.

Co do awaryjności Xbox 360 Elite Jasper to jest prawie równa zeru. Mam ją prawie półtora roku i nic mi się z nią nie stało. Oczywiście jak będziesz nią szaleć i nie zadbasz o takie rzeczy jak min.: Odpowiedni odstęp od ściany by był dobrzy przewiew itp. to będziesz mieć problem z konsolą jak z każdą. A co do Slim to nie wiadomo. Niecały tydzień na rynku. Poczekaj jeszcze z tydzień...

18. Luirun

Luirun Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Ja za ok. 2 miesiące planuje zakup slimki.
    Napewno bedzie tansza a ja jeszcze gotowke zbieram ;)

19. Venirto

Venirto Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Peterborough (UK)
    Jak już miałem kupować konsolę to wolałem odrazu dopłacić nieco więcej i dostać coś porządnego aniżeli dokupywać potem kable czy inne akcesoria. Od początku myślałem Elite i to właśnie jego zakupiłem. Mam go półtorej roku i tylko raz miałem RROD, oczywiście przysłali mi nowego i od tamtej pory nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń.

20. JunkDaniel 13

JunkDaniel 13 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Gdańsk
    ja osobiście wybrałem elite, bo nie potrzebny mi wi-fi ani 250GB dysk, pozatym te 30% mniejsze tez mi nie robi różnicy, a elitka dostałem nowego za mniejszą cenę niż oryginalnie. Pozdro

21. JuNy

JuNy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Olsztyn
    Ja wybralem Arcade bo wystarczy dokupic dysk twardy i git :)

Wczytywanie...

Poleć forum