Potrzeba będzie czegoś więcej niż łatka, by odpalić Natala w starszych grach

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

TymonPRO

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
O ile w przypadku różdżek Sony (tak swoją drogą to przydała by się już jakaś ich oficjalna nazwa) udało się prostą łatką wprowadzić usługę nowych kontrolerów do starszych gier, o tyle w przypadku Microsoftu tak prosto nie będzie.


W rozmowie z D'toidem Kudo Tsunoda powiedział, że dodanie obsługi Natala do starszych gier nie jest takie proste. Aby umożliwić współpracę nowego akcesorium z Burnoutem, czy innymi prezentowanymi grami, trzeba było zmienić sporą porcję kodu. Było tego tyle, że niestety nie udałoby się tego zrobić wypuszczając odpowiednią łatkę. Wydawca danego tytułu musiałby wydać specjalnie przygotowaną wersję.

Co to oznacza? Ano, że raczej trzeba nastawiać się na nowe gry, w które będziemy bawić się za pomocą Natala i że możemy spodziewać się paru reedycji. Trudno.



http://polygamia.pl/Polygamia/1,95338,7081824,Potrzeba_bedzie_czegos_wiecej_niz_latka__by_odpalic_Natala.html
 

PatrixOK

Banned
Użytkownik
A czy wiadomo juz ile bedzie kosztowac do cudo? bo jezeli tyle ile konsola czyli jakies 800zl to ja podziekuje... a ze MS jest pazerny to zapewnie tak zrobi... i jeszcze bedzie tak ze nowe gry nie beda odslugiwaly pada tylko natal i jezeli bedziemy chcieli grac to trzeba bedzie wywalic gruba kase na to...
 

Zero

Użytkownik
Użytkownik
znając życie tak może być
 

aerO^

Użytkownik
Użytkownik
mysle ze gdzieś pewnie 400-500 zł nawet... to i tak będzie dużo coś jaki WiiFit pewnie...
 

hypnos

Użytkownik
Użytkownik
A czy wiadomo juz ile bedzie kosztowac do cudo? bo jezeli tyle ile konsola czyli jakies 800zl to ja podziekuje... a ze MS jest pazerny to zapewnie tak zrobi... i jeszcze bedzie tak ze nowe gry nie beda odslugiwaly pada tylko natal i jezeli bedziemy chcieli grac to trzeba bedzie wywalic gruba kase na to...
I telewizor bedzie jeszcze trzeba zmienic, bo inaczej nie ruszy :p Chyba sam nie wierzysz w to, co piszesz... Nie popadajmy w paranoje.
 

endriu1145

Użytkownik
Użytkownik
Paranoje ??

Właśnie Ty chyba nie wiesz co piszesz.

MS jest bardzo pazerny na kasę jak to już nie raz udowadniał. Sony ma internet za darmo, nie ma blokady regionalnej, itd. a tu na wszystkim chce ms zarobić. Dobrze, że jeszcze aktualizacji do swojej konsoli nie robi płatnej...
 

WarreNPL

Użytkownik
Użytkownik
Paranoje ??

Właśnie Ty chyba nie wiesz co piszesz.

MS jest bardzo pazerny na kasę jak to już nie raz udowadniał. Sony ma internet za darmo, nie ma blokady regionalnej, itd. a tu na wszystkim chce ms zarobić. Dobrze, że jeszcze aktualizacji do swojej konsoli nie robi płatnej...
Może i pazerny ,ale tylko na Xbox'ie można piracić
 

CoOokie

Użytkownik
Użytkownik
@endriu1145:
Może i Sony ma darmowe multi na PS3, ale nie masz dedykowanych serwerów jak na XBL, w święta czy długie weekendy zapomnij, że pograsz na multi na swoim PS3... Wolę już zapłacić te 10 zł za miecha i mieć dostęp kiedy chcę i do czego chcę.
@topic:
Myślę, że aż tak drogo nie będzie... Popatrzcie na Eye Toy'a do PS2. Też był krokiem milowym a kosztował wraz z grą 250 zł około (wiem, bo sam kupowałem :) ). Myślę, że i Natala będzie kosztować w granicach 99$, czyli 300-400zł. A co do wymagania Natali do gier, to raczej będzie to dodatek, a nie wymóg (nie wliczając gier dedykowanych do obsługiwania Natalą). Taka jest moja opinia :p
 

L4mia

Użytkownik
Użytkownik
moja koncepcja jest taka - żeby z natala i starszych gier skorzystać trzeba będzie kupić golda i ściągnąć obowiązkową łatkę do każdej gry - czyli same plusy dla M$ - wymuszą zakup golda i wymuszą odpalenie gry pod xlive a tu ban się kłania jak pirat będzie strzelony

zapewne mogliby w M$ zrobić update do większości gier w dashbordzie ale zaoszczędzą na kasie i problemach z nietypowymi grami
 

endriu1145

Użytkownik
Użytkownik
heh

A ja Ci udowodnię, że można ;) mam ps3 i nie ma problemu wielkiego w graniu po sieci ;)

Też sądzę, że nie będzie drogi ( ok. 200 zł) no ale jeżeli będzie tyle co konsola kosztował to niech się bujają...
 

AnarchyMen

Użytkownik
Użytkownik
Ale i tak eye toy kupisz za 50 zł ;D więc może z natalką i tak będzie
 

rtv2500

Użytkownik
Użytkownik
Nie wiem o co wam ludzie chodzi, jak dla mnie Natal to badziewie. Jak przyjdę zmęczony z pracy to położę się na kanapie i gram. Nie wyobrażam sobie skakania przed TV... Pewnie gry będą super łatwe przez ten Natal, wiadomo, że ciałem nie będziemy mieć takiej szybkiej reakcji jak na padzie. Jak M$ zarządzi, żeby wszystkie gry musiały mieć czujnik ruchu + możliwość gry na padzie to to dla mnie to będzie przejście na PS3, bo gry będą zbyt łatwe... :(
 

arkadiusz_89

Użytkownik
Użytkownik
No takie popierdółki w stylu wii, odbijanie piłeczki itp to ok. Nie wyobrażam sobie grania w tak szybką grę jak Burnout czy nawalanie w girsy. No wai.
 

WarreNPL

Użytkownik
Użytkownik
lol włączasz grę i wybierasz czy chcesz grać przez Natal czy przez pada ,więc nie musicie skakać prze telewizorem
 

miedzianek

Użytkownik
Użytkownik
natal jest microsoftu i tylko ms moze zrobic gre oparta TYLKO na natalu.tak jak activision zrobilo swojego tony hawka tylko pod deche(dzialajaca tylko pod ich gry),m$ nie moze innych studiow zmusic do zaimmplementowania kodu tylko na natala.a jak wiadomo zadne studio nie zaryzykuje tego ze malo kto kupi dlatego ze 'nie dam rady na natalu a pada nie ma to papa'
 

hypnos

Użytkownik
Użytkownik
Paranoje ??

Właśnie Ty chyba nie wiesz co piszesz.

MS jest bardzo pazerny na kasę jak to już nie raz udowadniał. Sony ma internet za darmo, nie ma blokady regionalnej, itd. a tu na wszystkim chce ms zarobić. Dobrze, że jeszcze aktualizacji do swojej konsoli nie robi płatnej...
Jak sie nie podoba, nie uzywaj. Zwracam tylko uwage na "pomysly" co niektorych tutaj odnosnie Natal'a, ktore na tym etapie informacji o projekcie sa po prostu smieszne. Dlaczego? Odpowiedz ponizej.

natal jest microsoftu i tylko ms moze zrobic gre oparta TYLKO na natalu.tak jak activision zrobilo swojego tony hawka tylko pod deche(dzialajaca tylko pod ich gry),m$ nie moze innych studiow zmusic do zaimmplementowania kodu tylko na natala.a jak wiadomo zadne studio nie zaryzykuje tego ze malo kto kupi dlatego ze 'nie dam rady na natalu a pada nie ma to papa'
Nareszcie jakis zdroworozsadkowy post :D Popieram w calej rozciaglosci.
 

Morlun55

Użytkownik
Użytkownik
Nie będziemy wymagać od naszych klientów, by zainwestowali w całkowicie nową platformę.
To fragment wypowiedzi Steve'a Ballmera, dowód na to że Natal będzie kosztował mniej niż 700zł.

Link do całej wypowiedzi jakby ktoś nie wierzył: Nowy Xbox w 2010 roku. Wcale nie! / CD-Action online
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom